فیلم و سینما _ ورزشی و بهترینهای فوتبال_ ترفند کامپیوتر و نرم افزار _ عکس های جالب و دیدنی

 

آرژانتین 1 - 0 ایران 

 

- انقلاب فوتبالی ایران با ارائه فوتبال کلاس بالای بازیکنان ایرانی مقابل پرستاره ترین تیم فوتبال جهان.

بازی ایران آرژانتین جام جهانی 2014 برزیل

دیشب تیم ملی فوتبال ایران و آرژانتین در ورزشگاه بلو هوریه زنته برزیل بازی دوم خود در مرحله مقدماتی برگزار کردند که با وجود برتری نسبی ایران در نهایت تیم آرژانتین با گل دقیقه 91 لیونل مسی پیروز شد.

در این بازی بازیکنان ایران جوانمردانه و بدون زیر توپ زدن و شجاعانه بدون ترس از نام حریف 90 دقیقه یک بازی زیبا و با خصوصیات فنی بالا و کلاس بالا آن هم در مقابل پرستاره ترین تیم فوتبال جهان ارائه دادند. در بالاترین سطح فوتبال جهان ، در جام جهانی! در بازی که بازیکنان ایران 90 دقیقه جنگیدند و به قصد پیروزی به میدان آمده بودند و چند موقعیت گل روی دروازه آرژانتین داشتند همچنین یک پنالتی با ضعف داوری به نفع ایران گرفته نشد. در این مسابقه فوتبال بازیکنان ایران ثابت کردند که از چه پتانسیل بالایی برخوردارند و حتی می توانند مراحله بعد صعود کنند. اتفاقی که قبلا در فوتبال ایران نیفتاده بود.  کیفیت بازی ایران در حد پیروزی بود فقط شانس با ایران یار نبود ولی این می تونه نقطه شروع تیم کشورمون برای رسیدن به بالاترین سطح فوتبال جهان باشه چون با این بازی این قابلیت در تیم ایران دیده شد.

ترکیب تیم ملی ایران: حقیقی - حاج صفی - سید جلال حسینی - امیر حسین صادقی - جواد نکونام - مسعود شجاعی - آندرانیک تیموریان - پژمان منتظری - رضا قوچان نژاد - اشکان دژاگه - مهرداد اولادی.

 

ترکیب تیم آرژانتین: رومرو - ازکول گارای - پابلو زابالتا - فرناندو گاگو - انخل دی ماریا - گنزالو هیگواین - لیونل مسی - خاویر ماسچرانو - مارکوس رخو - فرناندز - سرخیو آگوئرو.

   تعدادبازی تعدادبرد باخت مساوی گل ز گل خ امتیاز
آرژانتین 2 2 0 0 3 1 6
نیجریه 2 1 0 1 1 0 4
ایران 2 0 1 1 0 1 1
بوسنی 2 0 2 0 1 3 0


در صورتی که تیم ایران بوسنی را شکست دهد و آرژانتین هم نیجریه را شکست دهد تیم ایران می تواند به مرحله بعد صعود کند. با بازی خوبی که دیشب از تیم ملی دیدیم می توان به صعود امیدوار بود . چون به نظرم آرژانتین در بازی بعد نیجریه را شکست می دهد و من هم بعد از تیم ملی ایران طرفدار تیم آرژانتین هم هستم.

Written by MoosaTV

+ نوشته شده در  یکشنبه 1 تیر1393ساعت 6:50 بعد از ظهر  توسط Moosa  | 

دیشب لیونل مسی توسط فیفا به عنوان مرد سال فوتبال جهان انتخاب شد. تا لیونل مسی که پیش از این با 91گل زده در یک فصل رکورد دار گل زنی در یک فصل شده بود حالا تنها بازیکنی است که 4بار مرد سال جهان انتخاب شده است.  مسی با 4بار کسب عنوان مرد سال جهال به طور متوالی  در سن 25سالگی پر افتخارترین بازیکن تاریخ فوتبال جهان شده است.
همچنین لیونل مسی 3سال متوالی در سالهای 2006 و 2007 و 2008 به عنوان بهترین بازیکن جوان جهان انتخاب شده بود که با این حساب لیونل مسی 7 سال متوالی بهترین بازیکن جهان شده هست.
اول: لیونل مسی آرژانتینی از بارسلونا با 41.6 درصد امتیاز.
دوم: رونالدو پرتقالی از رئال مادرید با 23.6 درصد امتیاز.
سوم: اینیستا اسپانیایی از بارسلونا با 10.9 درصد امتیاز.

پر افتخارترین بازیکنان در کسب عنوان مرد سال فوتبال جهان:
1- لیونل مسی  آرژانتینی 4بار در سالهای 2009 - 2010 - 2011 و 2012.
2- زیندین زیدان  فرانسوی 3بار در سالهای 1998 - 2000 و 2003.
3- رونالدو برزیلی 3بار در سالهای 1996 - 1997 و 2002.
4- رونالدینیو برزیلی 2بار در سالهای 2004 و 2005.

Written by MoosaTV

بهترینهای فوتبال در سالهای گذشته
برچسب‌ها: بهترینهای فوتبال در سال2012
+ نوشته شده در  سه شنبه 19 دی1391ساعت 3:17 بعد از ظهر  توسط Moosa  | 

        آرژانتین 0 - 4 آلـمـان     

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تیمهای آرژانتین و آلمان در مرحله یک چهارم نهایی در حضور 64هزار تماشاگر ورزشگاه شهر کپ تاون به مصاف هم رفتند و با گل زود هنگام مولر شیرازه تیم آرژانتین از هم پاشید ولی بعد رفته رفته بازیکنان آرژانتین داشتند به خودشان می آمدند و حمله می کردند که تیم داوری وارد عمل شد و در حالی که بارها آلمانیها بازیکنان آرژانتین را در یک سوم زمین آلمان با خطا متوقف کردند داوران این خطاها را به نفع آرژانتین نگرفتند ولی به محض کوچکترین برخوردی در یک سوم آرژانتین به نفع آلمان خطا گرفتند. و به این ترتیب دستهای پشت پرده کار خودش رو کرد و جریان بازی به نفع آلمان تغییر کرد و بعد از آن آلمان 3گل دیگر هم زد. گلهای تیم آلمان را مولر در دقیقه3بازی ، کلوزه در دقیقه های 68 و 89 و فردریش در دقیقه74 به ثمر رساندند.فلسفه تبانی فیفا:فیفا زیر نفوذ کشورهای اروپایی مثل فرانسه و آلمان و سوئیس اداره میشه البته به ظاهر متعلق به کل کشورهای جهانه ولی حرف اول رو در فیفا کشورهای اروپایی می زنند.
وقتی در جام نوزدهم هر پنج تیم آمریکای جنوبی از گروهشون بالا می ایند و 4تیم آمریکای جنوبی به مرحله یک چهارم نهایی صعود می کنند ، فیفا از ترس اینکه هر 4 تیم بتوانند در مرحله نیمه نهایی صعود کنند و یک نیمه نهایی صد در صد آمریکای جنوبی و بدون حضور اروپاییها برگذار بشه ، رو به یک تبانی حرفه ای آورد. حریف اروگوئه که یک تیم آفریقایی بود و برای فیفا فرقی نمی کرد و اروگوئه توانست صعود کند. ولی برزیل و آرژانتین و پاراگوئه که حریفان اروپایی داشتند و باید فیفا یه کاری می کرد تا تیمهای اروپایی بالا بیایند و تنها رابط فیفا داوران فیفا بودند:
برزیل - هلند: یک خطای صد در صد پنالتی به نفع برزیل توسط داور اعلام نشد و طوری داور به روی خود نیاورد که انگار که هیچ اتفاقی نیفتاده است. و همین کافی بود تا برزیل از رفتن به نیمه نهایی باز بماند.
آرژانتین - آلمان: که قبلا در مورد نحوه تبانی در آن بازی توضیح دادم.
پاراگوئه - اسپانیا: گل صد در صد صحیح پاراگوئه آفساید اعلام شد. هیچ توجیهی برای تیم داوری این بازی وجود نداشت که چرا این گل را آفساید اعلام کردند. شاید اگر در شرایط برابر (بدون دخالت فیفا) از هر 500 داوری که این بازی را قضاوت می کردند ، هر 500داور این گل را آفساید اعلام نمی کردند. این همه ماجرا نبود و داوران همانند بازی آرژانتین و آلمان ، سعی می کردند روند بازی و جریان بازی  را از پاراگوئه بگیرند و در اختیار اسپانیا قرار بدهند. اما چگونه؟  با کارهای از قبیل اعلام نکردن خطای بازیکنان اسپانیا بر روی بازیکنان پاراگوئه در حالی که بازیکنان پاراگوئه در حال ضد حمله بودند با این کار علاوه بر اینکه موقعیت گل بازیکنان پاراگوئه سلب می شد ، بازیکنان اسپانیا هم از انجام خطا عبایی نداشتند. ولی کوچکترین برخوردی بین بازکنان در یک سوم زمین پاراگوئه به نفع اسپانیا اعلام می شد.
به هر حال فیفا موفق بود و حالا دیگه با این روش کاملا حرفه ای تیمهای خودش (تیمهای اروپایی) رو بالا میاره. روشی که کمتر کسی متوجه اون میشه و به چشم نمی آید و ذهن اغلب کارشناسان در این زمینه منحرف میشه. در مورد گل های صحیح هم که آفساید اعلام میشه آخرش فیفا یک عذر خواهی میکنه و قضیه تموم میشه. انچنان که مارتینز مربی آرژانتینی پاراگوئه در مورد اون گل که آفساید اعلام شد گفته من از این تصمیم داور ناراحت نمی شوم چون مطمئنم که فیفا به خاطر آن معذرت خواهی می کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


شاید 40درصد علت حذف آرژانتین به خاطر تصمیمات داور در اعلام خطا و تبانی باشد ولی 60درصد به مربی این تیم بر میگرده. دیه گو آرماندو مارادونا که اول ازهمه در کمتر از یک سال بیش از 100 بازیکن رو در ترکیب آرژانتین عوض میکنه و بازیکنان هیچ وقت هماهنگی لازم رو پیدا نمی کنند. بعد از نیمی از ستارگان آرژانتین میگذره و از اونها برای حضور در تیم ملی دعوت نمی کنه. و سر انجام نقش یک تماشاگر احساسی رو در نیمکت آرژانتین بازی میکنه انگار که هیچ برنامه ای برای تیم نداره و بازیکنان خودشون باید برای خودشون بازی کنند.
بله اینجوریا بود و این پایان رویای جام برای پرستاره ترین تیم تاریخ فوتبال جهان. مارادونا که روزی یک تنه آرژانتین رو قهرمان جهان کرد ، حالا با پرستاره ترین تیم که تا به حال جهان فوتبال به خود دیده است به صورتی تحقیر آمیز از جام خذف می شود.
<<<<بازهم انتظار تا 4سال بعد >>>>           ... .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 + نوشته شده در  دوشنبه 14 تیر1389ساعت 10:11 قبل از ظهر  توسط Moosa  | 

با عرض پوزش پست معوقه... .
        آرژانتین 3 - 1 مکزیک


گلهای بازی:
کارلس توز در دقایق26 و 52 و گنزالو هیگواین در دقیقه33 برای آرژانتین . و هرناندز در دقیقه71 برای مکزیک.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ترکیب آرژانتین مقابل مکزیک:
دروازبان: رومرو
دفاع ها: نیکولاس بوردیسو - مارتین دمیکلیس - گابریل هاینزه - نیکولاس اوتامندی.
هافبک ها: خاویر ماسکرانو - ماکسی رودریگوئرز - آنجل دی ماریا.
مهاجم ها: لیونل مسی - کارلس توز - گنزالو هیگواین.
تعویض ها: 1-خوان سپاستین ورون به جای کارلس توز در دقیقه69 2-خوناس گوتیرز به جای آنجل دی ماریا در دقیقه79 3-خاویر پاستوره به جای ماکسی رودریگوئرز در دقیقه87.


        آرژانتین  VS آلـمـان.
                                   در روز شنبه 12تیر1389 ساعت 18:30.


برای تماشای بقیه عکسهای بازی آرژانتین و مکزیک اینجا را کلیک کنید!!!

+ نوشته شده در  چهارشنبه 9 تیر1389ساعت 2:20 بعد از ظهر  توسط Moosa  | 

     آرژانتین  2 - 0  یونان

تیم آرژانتین با دو گل مارتین دمیکلیس در دقیقه77 و مارتین پالرمو در دقیقه89 در مقابل یونان به پیروزی رسید تا با 9متیاز کامل به دور بعد صعود کند و حریف مکزیک شود و بار دیگر مانند جام2006 در مقابل این تیم سمنج قرار بگیرد. و احتمالا بعد از مکزیک با آلمان روبه رو می شود تا همه چیز برای آرژانتین تکرار شود با این تفاوت که اینبار آرژانتین آلمان را حذف می کند و به نیمه نهایی صعود می کند و در آنجا در مقابل اسپانیا قرار می گیرد و در نبرد سرعت و تکنیک این آرژانتین است که در وقتهای اضافه پیروز می شود و به فینال می رود و در مقابل حریف سنتی  یعنی برزیل قرار می گیرد و بعد از 90دقیقه پایان بازی اعلام می شود. در این لحظه اشکهای مارادونا سرازیر است و در این حال به سرعت به داخل زمین می دود. اولین بازیکنی که در آغوش می گیرد کارلس توز است و بعد بقیه بازیکنان. فکر می کنید چه اتفاقی افتاده است که اینگونه استادیوم ساکر سیتی ژوهانسبورگ به لرزه در آمده است. خب دیگه پیشگویی بسه و به بازی بر می گردیم.  در پایان بازی لیونل مسی به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد. کلمنته رودریگرزر هم عالی بازی کرد. مارتین پالرمو افسانه ای هم در 10دقیقه ا ی که بازی کرد با جایگیری خوبی که داشت گل زد و جواب اعتماد مارادونا را داد. تا به اینجا گنزالو هیگواین که در این بازی به میدان نرفت با 3 گل زده به تنهایی در سطر جدول گلزنان قرار دارد.

ترکیب آرژانتین در بازی با یونان:
دروازبان: سرجیو رومرو
دفاع ها: نیکولاس بوردیسو - مارتین دمیکلیس - کلمنته رودریگرز - نیکولاس اوتامندی.
هافبک ها: ماریو بولاتی - ماکسی رودریگوئرز - خوان ورون.
مهاجم ها: لیونل مسی - سرجیو آگوئرو - دیه گو میلیتو.
تعویض ها: آنجل دی ماریا به جای ماکسی رودریگوئرز در دقیقه 63 - خاویر پاستوره به جای سرجیو آگوئرو در دقیقه77 - مارتین پالرمو به جای دیه گو میلیتو در دقیقه80.آرژانتین VS مکزیک.
در ورزشگاه ساکر سیتی ژوهانسبورگ.
زمان:در روز یکشنبه 6تیر در ساعت23.

 

جدول گروهB:

بــــــــرد بــاخت مساوی گل ز گل خ تفاضل امتیاز
آرژانتین ۳ ۰ ۰ ۷ ۱ ۶+ ۹
کره جنوبی ۱ ۱ ۱ ۵ ۶ ۱- ۴
یونان ۱ ۰ ۲ ۲ ۵ ۳- ۳
نیجریه ۰ ۱ ۲ ۳ ۵ ۲- ۱

+ نوشته شده در  پنجشنبه 3 تیر1389ساعت 2:35 بعد از ظهر  توسط Moosa  | 

         آرژانتین 4 - 1 کره جنوبی


با این برد آرژانتین 6امتیازی شد و به احتمال 99 درصد به دور بعد صعود کرده است. در این بازی کنسالو هیگواین هتریک کرد و به سطر جدول گلزنان رفت. وارتل ساموئل هم مصدوم شد و به جای او بوردیسو به میدان آمد.

ترکیب آرژانتین مقابل کره جنوبی:
دروازبان: رومرو
دفاع ها: وارتل ساموئل - مارتین دمیکلیس - گابریل هاینزه - خوناس گوتیرز.
هافبک ها: خاویر ماسکرانو - ماکسی رودریگوئرز - آنجل دی ماریا.
مهاجم ها: لیونل مسی - کارلس توز - گنزالو هیگواین.
تعویض ها: 1-نیکولاس بوردیسو به جای وارتل ساموئل 2-بولاتی به جای کارلس توز 3-سرجیو آگوئرو به جای دی ماریا.

برای تماشای عکسهای بازی اینجا را کلیک کنید!!!

+ نوشته شده در  جمعه 28 خرداد1389ساعت 3:30 بعد از ظهر  توسط Moosa  | 

       آرژانتین 1-0 نیجریه

دیروز تیم آرژانتین در یک بازی زیبا توانست نیجریه را با تک گل گابریل هاینزه در دقایق ابتدایی بازی ، شکست دهد.

ترکیب آرژانتین در مقابل نیجریه:
دروازبان: رومرو
دفاع ها: وارتل ساموئل - مارتین دمیکلیس - گابریل هاینزه - خوناس گوتیرز.
هافبک ها: خاویر ماسکرانو - خوان ورون - آنجل دی ماریا.
مهاجم ها: لیونل مسی - کارلس توز - گنزالو هیگواین.
تعویض ها: 1-ماکسی رودریگس به جای ورون 2-دیه گو میلیتو به جای هیگواین 3-نیکولاس بوردیسو به جای دی ماریا.

در این بازی شاید کارلس توز بهترین بازیکن آرژانتین بود و لیونل مسی هم به جز گل هایی که نزد بازی خوبی ارائه داد. ماسکرانو هم عملکرد خوبی داشت. دی ماریا ضعیف کار کرد. جای خالی کامبیاسو و زانتی که از بهترین های جهان هستند ، به شدت احساس می شد و حتی بازیکنانی مثل اور بانگا و اینسوا جاشون خالی بود. بازیکنان آرژانتین با هم هماهنگ نبودند ولی حملات زیادی داشتند و بیست شوت به سمت دروازه زدند و کلا هواداران خود را در اولین بازی راضی کردند.

+ نوشته شده در  یکشنبه 23 خرداد1389ساعت 8:55 بعد از ظهر  توسط Moosa  | 

 

دیروز بعد از مراسم افتتاحیه جام جهانی در اولین بازی جام تیم های آفریقای جنوبی و مکزیک به جنگ هم رفتند که 1-1 مساوی شدند . فرانسه و اروگوئه هم با نتیجه 0-0 به تساوی رسیدند.

من فکر می کنم از گروه 1 مکزیک اول بشه و اروگوئه یا آفریقای جنوبی دوم بشه و فرانسه خذف!

 


امروز ساعت 6:30بعد ازظهر یکی از بازیهای جذاب دور مقدماتی جام جهانی بین آرژانتین و نیجریه برگذار میشه که باید دید در اولین بازی آرژانتین مارادونا با چه ترکیبی به میدان می آید.

مدعیان اصلی جام برزیل - اسپانیا و انگلیس هستند. در حالی که آرژانتین پر ستاره ترین تیم جامه. و همه چیز بستگی به این داره که مارادونا چگونه از این بازیکنان استفاده کنه.

به نظر من کاملترین ترکیب آرژانتین اینه:

دروازبان: رومرو

دفاع ها: ساموئل و دمیکلیس (مدافعین میانی).  گوتیرز  و  هاینزه (دفاع های کناری و هجومی).

هافبک ها: ماسکرانو(هافبک دفاعی) ورون (هافبک میانی متمایل به راست)  و  دی ماریا(هابک میانی متمایل به چپ)

مهاجم ها: کارلس توز و لیونل مسی(مهاجمان کناری) و دیه گو میلیتو(مهاجم نوک).

+ نوشته شده در  شنبه 22 خرداد1389ساعت 12:38 بعد از ظهر  توسط Moosa  | 

 

دیشب تیم بارسلونا موفق شد با 4گل وایادولید را شکست دهد و در حالی که رئال در بازی همزمان با نتیجه 1-1 متوقف شد با 3امتیاز اختلاف نسبت به رئال مادرید ، به قهرمانی برسد. 2گل پایانی از 4گل بارسلونا را لیونل مسی به زیبایی به ثمر رساند تا با 34گل به عنوان آقای گلی لالیگا برسد.و بالاتر از هم وطن خود گنزالو هیگواین 27گله و رونالدو 26گله قرار بگیرد و آن هم با اختلاف زیاد. در این فصل دو آرژانتینی به نامهای مسی و هیگواین زیباترین گلها را در لالیگا به ثمر رساندند و موثرترین بازیکنان تیمهای خود بودند. ژاوی هرناندز هم که به دلیل مصدومیت به بازی دیشب نرسید با 14پاس گل به عنوان بهترین پاسور لالیگا رسید. ویکتور والدز هم به عنوان بهترین دروازبان این رقابتها شناخته شد.
تیمهای اول تا بیستم لالیگا اسپانیا در فصل 2009-2010:
1- بارسلونا با 99امتیاز. (کسب سهمیه مستقیم لیگ قهرمانان اروپا در فصل2010-2011)
2- رئال مادرید با 96امتیاز. (کسب سهمیه مستقیم لیگ قهرمانان اروپا در فصل2010-2011)
3- والنسیا با 71امتیاز. (کسب سهمیه مستقیم لیگ قهرمانان اروپا در فصل2010-2011)
4- سویا با 63امتیاز. (کسب سهمیه غیر مستقیم لیگ قهرمانان اروپا در فصل2010-2011)
5- مایورکا با 62امتیاز. (کسب سهمیه لیگ  اروپا در فصل2010-2011)
6- ختافه با 58امتیاز. (کسب سهمیه لیگ  اروپا در فصل2010-2011)
7- ویارئال با 56امتیاز.
8- اتلتیکو بیلبائو با 54امتیاز.
9- اتلتیکو مادرید با 47امتیاز. (سهمیه مستقیم لیگ  اروپا در فصل2010-2011)
10- دپورتیوو لاکرونیا با 47امتیاز.
11- اسپانیول با 44امتیاز.
12- اوساسونا با 43امتیاز.
13- آلمریا با 42امتیاز.
14- رئال زاراگوزا با 41امتیاز.
15- اسپورتینگ گیخون با 40امتیاز.
16- ریسینگ سانتاندر با 39امتیاز.
17- مالاگا با 37امتیاز.
18- وایادولید با 36امتیاز. (سقوط به دسته دوم)
19- تنریف  با 36امتیاز. (سقوط به دسته دوم)
20- خرز با 34امتیاز. (سقوط به دسته دوم)

تیمهای رئال بتیس - نومانسیا - رکرتیوو اٌالوا  از دسته دوم به لالیگا صعود کردند.

گلزنان برتر لالیگا در فصل 2009-2010:
1- لیونل مسی(آرژانتینی) از بارسلونا با 34گل زده.
2- گنزالو هیگواین(آرژانتینی) از رئال مادرید با 27گل زده.
3- کریستیانو رونالدو(پرتقالی) از رئال مادرید با 26گل زده.
4- داوید ویلا(اسپانیایی) از والنسیا با 21گل زده.
5- دیه گو فورلان(اوروگوئه ای) از اتلتیکومادرید با 18گل زده.

پاسورهای برتر لالیگا در فصل 2009-2010:
1- ژاوی هرناندز(اسپانیایی) از بارسلونا با 14پاس گل.
2- دنی آلوز(برزیلی) از بارسلونا و خوسس ناواس(اسپانیایی) از سویا با 10پاس گل.
4- لیونل مسی(آرژانتینی) از بارسلونا - گوتی(اسپانیایی) از رئال مادرید - مارسلو(برزیلی) از رئال مادرید - پدرو لئون(اسپانیایی) از ختافه  با 9پاس گل.
8- اور بانگا(آرژانتینی) از والنسیا - بورخا والرو(اسپانیایی) از مایورکا - مومو(اسپانیایی) از خرز - پدرو مونیتیس(اسپانیایی) از سانتاندر  با 8پاس گل.

پرافتخارترین باشگاهای اسپانیا در قهرمانی لالیگا:
1- رئال مادرید با 31قهرمانی
در فصل های 1931-32, 1932-33, 1953-54, 1954-55, 1956-57, 1957-58, 1960-61, 1961-62, 1962-63, 1963-64, 1964-65, 1966-67, 1967-68, 1968-69, 1971-72, 1974-75, 1975-76, 1977-78, 1978-79, 1979-80, 1985-86, 1986-87, 1987-88, 1988-89, 1989-90, 1994-95, 1996-97, 2000-01, 2002-03, 2006-07, 2007-08 .
2- بارسلونا با 20قهرمانی
در فصل های 1928-29, 1944-45, 1947-48, 1948-49, 1951-52, 1952-53, 1958-59, 1959-60, 1973-74, 1984-85, 1990-91, 1991-92, 1992-93, 1993-94, 1997-98, 1998-99, 2004-05, 2005-06, 2008-09, 2009-10 .
3- اتلتیکو مادرید با 9قهرمانی
در فصل های 1939–40, 1940–41, 1949–50, 1950–51, 1965–66, 1969–70, 1972–73, 1976–77, 1995–96 .
4- اتلتیکو بیلبائو با 8قهرمانی
در فصل های 1929–30, 1930–31, 1933–34, 1935–36, 1942–43, 1955–56, 1982–83, 1983–84 .
5- والنسیا با 6قهرمانی
در فصل های 1941–42, 1943–44, 1946–47, 1970–71, 2001–02, 2003–04 .
6- رئال سوسیداد با 2قهرمانی
در فصل های 1980–81, 1981–82 .
7- دپورتیوو لاکرونیا
  با قهرمانی در فصل 1999–2000 .
8- سویا  با قهرمانی
در فصل 1945–46 .
9- رئال بتیس  با قهرمانی
در فصل 1934–35 .

--------------------------------------

در سری آ هم تیم اینتر توانست دیشب با پیروزی در آخرین بازی خود با کسب 82امتیاز به قهرمانی برسد و تیم رم با 2امتیاز اختلاف دوم شد.
اینتر با قهرمانی در جام حذفی ایتالیا و حالا با قهرمانی در سری آ و حضور در فینال لیگ قهرمانان اروپا و قهرمانی احتمالی این تیم به بهترین تیم اروپا تبدیل شده است.


خوزه مورینو با سامان دهی ترکیبی از بهترین بازیکنان جهان در تک تک پستها از اینتر تیمی کامل ساخت. بازیکنانی چون دیه گو میلیتو که گل های زیبایی برای اینتر به ثمر رساند و به جرات میتوان گفت که میلیتو بهترین مهاجم نوک جهان در حال حاظر می باشد. ساموئل اتوئو هم که در کنار میلیتو به بهترین زوج خط حمله در اروپا تبدیل شده اند. و با حضور هافبکهای موثر مثل اشنایدر و مخصوصا استبان کامبیاسو و خاویر زانتی (که با بی رحمی مارادونا به ترکیب تیم آرژانتین در جام جهانی دعوت نشدند مگر این که تا قبل از جام جهانی نظر مارادونا تغییر کند). و ترکیب بهترین مدافعین جهان از وارتل ساموئل - لوسیو - مایکن. و دروازبانی چون خولیو سزار.

این یعنی اینتر ناسیوناله! که اکثر این تیم را بازیکنان آرژانتینی و برزیلی تشکیل می دهند.

تیمهای اول تا بیستم سری آ ایتالیا در فصل 2009-2010:
1- اینتر با 82امتیاز. (کسب سهمیه مستقیم لیگ قهرمانان اروپا در فصل2010-2011)
2- رم با 80امتیاز. (کسب سهمیه مستقیم لیگ قهرمانان اروپا در فصل2010-2011)
3- میلان با 70امتیاز. (کسب سهمیه مستقیم لیگ قهرمانان اروپا در فصل2010-2011)
4- سمپتوریا با 67امتیاز. (کسب سهمیه غیر مستقیم لیگ قهرمانان اروپا در فصل2010-2011)
5- پالرمو با 65امتیاز. (کسب سهمیه لیگ  اروپا در فصل2010-2011)
6- ناپولی با 59امتیاز. (کسب سهمیه لیگ  اروپا در فصل2010-2011)
7- یونتوس با 55امتیاز. (کسب سهمیه لیگ  اروپا در فصل2010-2011)
8- پارما با 52امتیاز.
9- جنوا با 50امتیاز.
10- باری با 55امتیاز.
11- فیورنتینا با 47امتیاز.
12- لاتسیو با 46امتیاز.
13- کاتانیا با 45امتیاز.
14- کیوو با 44امتیاز.
15- اٌدنیزه با 44امتیاز.
16- کالیاری با 44امتیاز.
17- بولونیا با 42امتیاز.
18- آتلانتا با 35امتیاز. (سقوط به سری بی)
19- سینا با 31امتیاز. (سقوط به سری بی)
20- لیورنو با 29امتیاز. (سقوط به سری بی)

گلزنان برتر سری آ ایتالیا در فصل 2009-2010:
1- آنتونیو دیناتاله(ایتالیایی) از اٌدنیزه با 29گل زده.
2- دیه گو میلیتو(آرژانتینی) از اینتر با 22گل زده.
3- فابریزیو میکولی(ایتالیایی) از پالرمو با 19گل زده.
4- جیامپائولو پازینی(ایتالیایی) از سمپتوریا با 18گل زده.
5- آلبرتو جیلاردینو(ایتالیایی) از فیورنتینا با 15گل زده.

پرافتخارترین باشگاهای ایتالیا در قهرمانی سری آ:
1- یونتوس با 27قهرمانی
در فصل های 1905, 1925–26, 1930–31, 1931–32, 1932–33, 1933–34, 1934–35, 1949–50, 1951–52, 1957–58, 1959–60, 1960–61, 1966–67, 1971–72, 1972–73, 1974–75, 1976–77, 1977–78, 1980–81, 1981–82, 1983–84, 1985–86, 1994–95, 1996–97, 1997–98, 2001–02, 2002–03 .
2- اینتر با 18قهرمانی
در فصل های 1909–10, 1919–20, 1929–30, 1937–38, 1939–40, 1952–53, 1953–54, 1962–63, 1964–65, 1965–66, 1970–71, 1979–80, 1988–89, 2005–06, 2006–07, 2007–08, 2008–09, 2009-10 .
3- میلان با 17قهرمانی
در فصل های 1901, 1906, 1907, 1950–51, 1954–55, 1956–57, 1958–59, 1961–62, 1967–68, 1978–79, 1987–88, 1991–92, 1992–93, 1993–94, 1995–96, 1998–99, 2003–04 .
4- جنوا با 9قهرمانی
در فصل های 1898, 1899, 1900, 1902, 1903, 1904, 1914–15, 1922–23, 1923–24 .
5- تورینو با 7قهرمانی
در فصل های 1927–28, 1942–43, 1945–46, 1946–47, 1947–48, 1948–49, 1975–76 .
6- بولونیا با 7قهرمانی
در فصل های 1924–25, 1928–29, 1935–36, 1936–37, 1938–39, 1940–41, 1963–64 .
7- پرو ورسلی با 7قهرمانی
در فصل های 1908, 1909, 1910–11, 1911–12, 1912–13, 1920–21, 1921–22 .
8- رم با 3قهرمانی
در فصل های 1941–42, 1982–83, 2000–01 .
9- فیورنتینا با 2قهرمانی
در فصل های 1955–56, 1968–69 .
10- ناپولی با 2قهرمانی
در فصل های 1986–87, 1989–90 .
11- لاتسیو با 2قهرمانی
در فصل های 1973–74, 1999–2000 .
12- کالیاری با قهرمانی در فصل 1969–70 .
13- کازاله با قهرمانی در فصل 1913–14 .
14- نوسی با قهرمانی در فصل 1921–22 .
15- سمپتوریا با قهرمانی در فصل 1990–91 .
16- ورونا با قهرمانی در فصل 1984–85 .

--------------------------------------

تیم آرجنتینوس جونیورز هم توانست در حضور مدعیانی چون ریورپلاته - بوکاجونیورز - ایندیپندینته - ولزسارسفیلد  در لیگ کلاسورا آرژانتین 2010 به قهرمانی برسد و سهمیه جام لیبرتادورس در سال2011 راکسب کند. در آپرتورا 2009 نیز بانفیلد به قهرمانی رسیده بود و آرجنتینوس جونیورز در آنجا ششم شده بود. در رده بندی کلی لیگ آرژانتین (2009-2010) آرجنتینوس جونیورز بعد از بانفیلد در رتبه دوم قرار گرفت.


تیمهای اول تا بیستم آپرتورا آرژانتین در فصل 2009:
1- بانفیلد با 41امتیاز.
2- نیو اٌلدبویس با 39امتیاز.
3- کولون با 34امتیاز.
4- ایندیپندینته با 34امتیاز.
5- ولزسارسفیلد با 34امتیاز.
6- آرجنتینوس جونیورز با 32امتیاز.
7- سن لورنزو با 32امتیاز.
8- استودیانتس با 31امتیاز.
9- لانوس با 31امتیاز.
10- روزاریو سنترال با 31امتیاز.
11- بوکاجونیورز با 27امتیاز.
12- آرسنال با 27امتیاز.
13- اتلتیکوتاکومان با 22امتیاز.
14- ریورپلاته با 21امتیاز.
15- چاکاریتا جونیورز با 19امتیاز.
16- ریسینک با 17امتیاز.
17- گودوی کروز با 16امتیاز.
18- جیمناسیا لاپلاتا با 13امتیاز.
19- هوراکان با 11امتیاز.
20- تایگر با 8امتیاز.

گلزنان برتر آپرتورا آرژانتین در فصل 2009:
1- سانتیاگو سیلوا(اوروگوئه ای)از بانفیلد با 14گل زده.
2- فدریکو نیتو(آرژانتینی) از کولون با 12گل زده.
3- خواکین بوگ حوسین(اوروگوئه ای) از نیواٌلدبویس با 11گل زده.
4- داریو گاندین(آرژانتینی) از ایندیپندینته با 10گل زده.
  گابریل هاوچی(آرژانتینی) از آرجنتینوس جونیورز با 10گل زده.
6- مائورو بوسلی(آرژانتینی) از استودیانتس با 9گل زده.

تیمهای اول تا بیستم کلاسورا آرژانتین در فصل 2010:
1- آرجنتینوس جونیورز با 41امتیاز.
2- استودیانتس با 40امتیاز.
3- گودوی کروز با 37امتیاز.
4- ایندیپندینته با 34امتیاز.
5- بانفیلد با 32امتیاز.
6- نیو اٌلدبویس با 30امتیاز.
7- لانوس با 29امتیاز.
8- ریسینک با 29امتیاز.
9- ولزسارسفیلد با 27امتیاز.
10- هوراکان با 26امتیاز.
11- تایگر با 24امتیاز.
12- جیمناسیا لاپلاتا با 24امتیاز.
13- ریورپلاته با 22امتیاز.
14- کولون با 21امتیاز.
15- سن لورنزو با 20امتیاز.
16- بوکاجونیورز با 20امتیاز.
17- روزاریو سنترال با 19امتیاز.
18- آرسنال با 19امتیاز.
19- چاکاریتا جونیورز با 13امتیاز.
20- اتلتیکوتاکومان با 13امتیاز.

گلزنان برتر کلاسورا آرژانتین در فصل 2010:
1- مائورو بوسلی(آرژانتینی) از استودیانتس با 13گل زده.
2- مارتین پالرمو(آرژانتینی) از بوکاجونیورز با 10گل زده.
     رابن رامیرز(آرژانتینی) از بانفیلد با 10گل زده.
4- کارلس لونا(آرژانتینی) از تایگر با 9گل زده.
    اسمائیل سوسا(آرژانتینی) از آرجنتینوس جونیورز با 9گل زده.

پرافتخارترین باشگاهای آرژانتین در قهرمانی لیگ های حرفه ای و (آپرتورا -کلاسورا):
1- ریورپلاته با 33قهرمانی.
2- بوکاجونیورز با 23قهرمانی.
3- ایندیپندینته با 14قهرمانی.
4- سن لورنزو با 10قهرمانی.
5- ولزسارسفیلد با 7قهرمانی.
6- ریسینک با 7قهرمانی.
7- نیو اٌلدبویس با 5قهرمانی.
8- استودیانتس با 4قهرمانی.
9- روزاریو سنترال با 4قهرمانی.
10- آرجنتینوس جونیورز با 3قهرمانی.
11- فرو کاریل اٌاسته با 2قهرمانی.
12- هوراکان با 1قهرمانی.
13- لانوس با 1قهرمانی.
14- بانفیلد با 1قهرمانی.
15- کویلمس با 1قهرمانی.
16- چاکاریتا جونیورز با 1قهرمانی.

منبع: MoosaTV.blogfa.com

Written by MoosaTV

+ نوشته شده در  دوشنبه 27 اردیبهشت1389ساعت 11:49 بعد از ظهر  توسط Moosa  | 

بارسلونا توانست با 4گل لیونل مسی تیم آرسنال را در دیدار برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا شکست دهد و در مجموع با نتیجه 6 - 3 به مرحله نیمه نهایی صعود کند. پس از پایان بازی آرسن ونگر سر مربی آرسنال در مصاحبه بعد از بازی از مسی شگفت زده شده بود و فوتبال او را شبیه به بازیهای پلی استیشن دانسته بود.
مسی با 4 گل زیبا که دیشب مقابل آرسنال زد با 8گل زده به سطر جدول گلزنان رفت. و رونالدو از رئال با 7گل زده و رونی از منچستر و بنتنر از آرسنال هم هر کدام با5گل زده در رده های بعدی قرار دارند.
تیم اینتر هم که در بازی رفت با تک گل دیه گو میلیتو زسکا مسکو را شکست داده بود در بازی برگشت هم با تک گل اشنایدر این تیم را شکست داد و صعود کرد. امشب هم تیمهای منچستر یونایتد - بایرن مونیخ و لیون - بوردو به مساف هم رفته اند.
دیدار رفت مرحله نیمه نهایی بین تیمهای اینتر و بارسلونا در سه شنبه 31فروردین و دیدار برگشت در چهارشنبه 8اردیبهشت برگذار می شود.
نکته قابل توجه بازی بارسلونا و اینتر رویارویی دو برادر آرژانتینی این دوتیم در مقابل هم است! تقابل گابریل میلیتو مدافع بارسلونا و دیه گو میلیتو محاجم گلزن اینتر. که هر دو در پست خود از بهترینهای جهان هستند. و گابریل باید از گل زدن برادرش جلو گیری کند و دیه گو برای گلزنی برادرش را سد راه خود می بیند.
من پیش بینی می کنم که اینتر و لیون به فینال برسند و در نهایت اینتر قهرمان بشه. تا ببینیم چی پیش بیاد.

Written by MoosaTV

+ نوشته شده در  چهارشنبه 18 فروردین1389ساعت 11:57 بعد از ظهر  توسط Moosa  | 

این هم تم گوشیهای سونی اریکسون برای هواداران تیم بارسلونا ساخت خودم.
پس از دریافت این تم ها آنها را از حالت فشرده خارج کنید. و بعد آن را به حافظه گوشیتان انتقال دهید و نصب کنید و از محیط زیبا و گرا فیکی آن لذت ببرید.

تم بارسلونا برای گوشی های مدل G700 - G900 - M600 - P1 :
دانلود با لینک مستقیم (حجم فایل: ۱۸۸کیلو بایت).
دانلود از لینک کمکی (حجم فایل: ۱۸۸کیلو بایت).

تم بارسلونا برای گوشی  مدل P990 :
دانلود با لینک مستقیم (حجم فایل: ۲۳۵کیلو بایت).
دانلود از لینک کمکی (حجم فایل: ۲۳۵کیلو بایت).

تم بارسلونا برای گوشی های  مدل W950 - W960 :
دانلود با لینک مستقیم (حجم فایل: ۱۸۰کیلو بایت).
دانلود از لینک کمکی (حجم فایل: ۱۸۰کیلو بایت).

تم بارسلونا برای گوشی های  مدل K660 - K850 - W890 - W910 - G502 - Z770 :
دانلود با لینک مستقیم (حجم فایل: ۱۷۰کیلو بایت).
دانلود از لینک کمکی (حجم فایل: ۱۷۰کیلو بایت).

تم بارسلونا برای گوشی های  مدل K770 - K790 - K800 - K810 - W850 - W880 :
دانلود با لینک مستقیم (حجم فایل: ۱۷۰کیلو بایت).
دانلود از لینک کمکی (حجم فایل: ۱۷۰کیلو بایت).

تم بارسلونا برای گوشی های  مدل W595 - W705 - W760 - W902 - W980- T700 - G705 - C702 - C902 - C905 - Z780 :
دانلود با لینک مستقیم (حجم فایل: ۱۴۹کیلو بایت).
دانلود از لینک کمکی (حجم فایل: ۱۴۹کیلو بایت).

+ نوشته شده در  شنبه 3 بهمن1388ساعت 1:17 قبل از ظهر  توسط Moosa  | 

 

 مرد سال فوتبال جهان در سال 2009:
دیشب طی مراسمی در شهر زوریخ سوئیس لیونل مسی  از سوی فیفا به عنوان بهترین بازیکن جهان انتخاب شد و جایزه مرد سال فوتبال جهان را دریافت کرد تا اولین بازیکن آرژانتینی باشد که این عنوان را کسب می کند. این عنوان هر سال با رأی گیری از مربیان و بازیکنان تیمهای فوتبال جهان به بازیکنان برتر اهدا می شود.
فیفا 5 نامزد نهایی برای انتخاب بهترین بازیکن جهان انتخاب کرده بود که پس از رأی گیری توسط مربیان و بازیکنان تیمهای فوتبال به این ترتیب بهترینهای فوتبال سال 2009 انتخاب شدند:
اول: لیونل مسی آرژانتینی از بارسلونا با 1073امتیاز.
دوم: رونالدو پرتقالی از رئال مادرید با 352امتیاز.
سوم: ژاوی اسپانیایی از بارسلونا با 192امتیاز.
چهارم: کاکا برزیلی از رئال مادرید با 190امتیاز.
پنجم: اینیستا اسپانیایی از بارسلونا با 134امتیاز.

لیونل مسی   پارسال و دو سال پیش که رونالدو و کاکا به عنوان مرد سال فوتبال جهان انتخاب شدند با اختلاف کم دوم شده بود در حالی که امسال نفر دوم با اختلاف زیاد نسبت به مسی در جای دوم قرار گرفته است. هرچند خیلی از کارشناسان عنوان مرد سال فوتبال جهان را در پارسال و دو سال پیش حق لیونل مسی می دانستند که سر انجام مسی امسال با کسب آن همه افتخار برای بارسلونا به این عنوان دست یافت. لیونل مسی که در 90دقیقه بازی از او میتوان حرکات زیبا و نمایشی و فوتبال مدرن دید و از این حیث منحصر به فرد است و تا به حال در تاریخ فوتبال بازیکنی نظیر او نیا مده است و می توان گفت که امسال عادلانه ترین انتخاب نسبت به سالهای گذشته انجام شد. چون در سالهای گذشته در بسیاری از موارد انتخاب مرد سال فوتبال چندان عادلانه نبود. مثلا در سالی که پابلو آیمار یک تنه تیم والنسیا را قهرمان لالیگا کرد چرا باید زیدان مرد سال فوتبال جهان بشود که با رئال مادرید در لالیگا دوم شده بودند و د ر و در جام قهرمانان اروپا هم ناکام بودند. آنوخت از سوی فیفا حتی هیچ اسمی از پابلو آیمار برده نشد.
نکته ای که در مراسم دیشب در شهر زوریخ جالب بود اینکه سر مربی تیم ایران آقای افشین قطبی به 1-کاکا 2-ژاوی و...  رأی داده بود که اگر به این شکل بخواهد در ترکیب ایران هم از بازیکنان جوان چشم پوشی کند حتی اگر بهترین بازیکن تیم باشند چه انتظاری می توان از تیم ملی داشت.  نکونام به عنوان نماینده بازیکنان ایران اولین رأی خود را به لیونل مسی داده بود.

مرد سال فوتبال جهان در سالهای گذشته:
سال 2009: لیونل مسی
ملیت:آرژانتین
باشگاه:بارسلونا

سال 2008: کریستین رونالدو
ملیت:پرتقال
باشگاه:رئال مادرید اسپانیا

سال 2007: کاکا
ملیت:برزیل
باشگاه:میلان ایتالیا

سال 2006: فابیو کاناوارو
ملیت:ایتالیا
باشگاه:رئال مادرید اسپانیا

سال 2005: رونالدینیهو
ملیت:برزیل
باشگاه:بارسلونا اسپانیا

سال 2004: رونالدینیهو
ملیت:برزیل
باشگاه:بارسلونا اسپانیا

سال 2003: زیدان
ملیت:فرانسه
باشگاه:رئال مادرید اسپانیا

سال 2002: رونالدو
ملیت:برزیل
باشگاه:رئال مادرید اسپانیا

سال 2001: لوئیس فیگو
ملیت:پرتقال
باشگاه:رئال مادرید اسپانیا

سال 2000: زیدان
ملیت:فرانسه
باشگاه:یوونتوس ایتالیا

سال 1999: ریوالدو
ملیت:برزیل
باشگاه:بارسلونا اسپانیا

سال 1998: زیدان
ملیت:فرانسه
باشگاه:یوونتوس ایتالیا

سال 1997: رونالدو
ملیت:برزیل
باشگاه:اینتر ایتالیا

سال 1996: رونالدو
ملیت:برزیل
باشگاه:بارسلونا اسپانیا

سال 1995: جورج وئا
ملیت:لیبریا
باشگاه:میلان ایتالیا

سال 1994: روماریو
ملیت:برزیل
باشگاه:بارسلونا اسپانیا

سال 1993: روبرتو باجو
ملیت:ایتالیا
باشگاه:یوونتوس ایتالیا

سال 1992: مارکو فان باستن
ملیت:هلند
باشگاه:میلان ایتالیا

سال 1991: لوته متئوس
ملیت:آلمان
باشگاه:اینتر ایتالیا

بازیکن سال فوتبال اروپا در سال 2009:
لیونل مسی بازیکن آرژانتینی موفق شد جایزه بازیکن سال فوتبال اروپا را در سال 2009بدست آورد تا بعد از فرناندو ردوندو دومین آرژانتینی باشد که به این عنوان دست پیدا می کند.
این جایزه از سال 1998 که رونالدو از برزیل برای اولین بار آنرا دریافت کرد هر سال از سوی یوفا معمولا به بازیکنی که در جام باشگاهای اروپا می درخشد اهدا می شود.

بازیکنانی که تا به حال موفق به کسب عنوان بازیکن سال اروپا شده اند:
سال2009: لیونل مسی  آرژانتینی از بارسلونا.
سال2008: کریستیانو رونالدو  پرتقالی از منچستر یونایتد.
سال2007: کاکا  برزیلی از میلان.
سال2006: رونالدینیو برزیلی  از بارسلونا.
سال2005: استیون جرارد  انگلیسی از لیورپول.
سال2004: دکو پرتقالی  از پورتو.
سال2003: لوئیجی بوفون ایتالیایی از یوونتوس.
سال2002: زیندین زیدان  فرانسوی از رئال مادرید.
سال2001: استفان اففنبرگ  آلمانی از بایرن مونیخ.
سال2000: فرناندو ردوندو  آرژانتینی از رئال مادرید.
سال1999: دیوید بکام  انگلیسی از منچستر یونایتد.
سال1998: رونالدو  برزیلی از اینتر میلان. 

بهترین بازیکن سال فوتبال آرژانتین در سال 2009:
این عنوان به بهترین بازیکن آرژانتینی در لیگهای فوتبال اروپا و جهان یا به بهترین بازیکن در لیگ آرژانتین که ممکن است ملیت غیر آرژانتینی داشته باشد اهدا می شود که این جایزه از سال 1970 هر سال اهدا می شود. و از قدیمیترین جایزه ها در فوتبال می باشد.
امسال سرجیو آگوئرو از اتلتیکو مادرید موفق به دریافت این جایزه شد.

برندگان جایزه بهترین بازیکن سال فوتبال آرژانتین از سال 1990 به بعد:
سال2009: سرجیو آگوئرو از اتلتیکو مادرید اسپانیا.
سال2008: خوان رومن ریکلمه از بوکاجونیورز آرژانتین.
سال2007: لیونل مسی  از بارسلونا اسپانیا.
سال2006: خوان سپاستین ورون از استودیانتس لاپلاتا آرژانتین.
سال2005: لیونل مسی  از بارسلونا اسپانیا.
سال2004: کارلس توز از بوکا جونیورز آرژانتین.
سال2003: کارلس توز از بوکا جونیورز آرژانتین.
سال2002: گابریل میلیتو از ایندهپندینته آرژانتین.
سال2001: خوان رومن ریکلمه از بوکاجونیورز آرژانتین.
سال2000: خوان رومن ریکلمه از بوکاجونیورز آرژانتین.
سال1999: خاویر ساویولا از ریور پلاته آرژانتین.
سال1998: گابریل باتیستوتا از فیورنتینا ایتالیا.
سال1997: مارسلو سالاس (ملیت: کشور شیلی) از ریورپلاته آرژانتین.
سال1996: خوزه لوئیس چیلاورت (ملیت: کشور پاراگوئه) از ولز سارسفیلد آرژانتین.
سال1995: انزو فرانسسولی (ملیت: کشور اروگوئه) از ریورپلاته آرژانتین.
سال1994: کارلس ناوارو مونتویا از بوکا جونیورز آرژانتین.
سال1993: رامون مدینا بلو از ریورپلاته آرژانتین.
سال1992: لوئیس ایسلاس از ایندهپندینته آرژانتین.
سال1991: اٌسکار روججری از ولز سارسفیلد آرژانتین.
سال1990: سرجیو گوی سوچا از میللوناریوس کلمبیا.
...

بهترینهای فوتبال از نظر نشریه معتبر ورلد ساکر در سال2009:
بهترین تیم در میان تیمهای باشگاهی و ملی جهان:
بارسلونا اسپانیا که برای اولین بار توانست در یک فصل 6جام معتبر را فتح کند. تیم بارسلونا با قهرمانی در لالیگا اسپانیا - جام حذفی اسپانیا - سوپرکاپ اسپانیا - لیگ قهرمانان اروپا - سوپر کاپ اروپا - جام باشگاهای جهان. اینها همه عناوینی بودند که بارسلونا در یک فصل توانست فتح کند تا رکوردار تعداد قهرمانی در یک فصل باشد. و تمام این عناوین را اول به خاطر در اختیار داشتن بازیکنی چون لیونل مسی و بعد به خاطر دیگر بازیکنان ارزشمند خود از جمله ژاوی و مربی بزرگی چون پپه گواردیولا بدست آورد. پدرو رودریگرز بازیکن بارسلونا هم تنها بازیکنی است که توانسته در یک فصل در 6جام معتبر گل زنی کند.
تیم بارسلونا توانسته بود در جام باشگاهای جهان در دیدار فینال تیم استودیانتس آرژانتین را با نتیجه 2-1 شکست دهد که در آن دیدار بوسلی در دقیقه 37 برای استودیانتس گل زنی کرد که این گل تا دقایق پایانی پابرجا بود و بازیکنان استودیانتس بارها توانستند مانع گل زنی بازیکنان بارسلونا شوند تا در نهایت در دقیقه89 پدرو گل تساوی را برای بارسا به ثمر رساند تا کار به وقتهای اضافی کشیده شود و در نهایت لیونل مسی در دقیقه110 سانتر ارسالی را با سینه و به زیبایی در  درون دروازه جای داد و با قلب خود گلی برای بارسا به ثمر رساند تا باعث پیروزی تیمش شود. در پایان رقابتهای جام باشگاهای جهان لیونل مسی به عنوان بهترین بازیکن جام انتخاب شد و خوان سپاستین ورون از استودیانتس دوم شد و ژاوی از بارسلونا سوم شد. در این رقابتها دنیلسون برزیلی از تیم پوهانگ استیلرز کره جنوبی با 4گل زده آقای گل شد.

بهترین مربی جهان:
پپه گواردیولا مربی جوان بارسلونا از سوی نشریه ورلد ساکر به عنوان برترین مربی جهان در سال2009 انتخاب شد. مربی که توانست بارسلونا را به 6عنوان قهرمانی در طول یک فصل برساند.

بهترین بازیکن جهان:
لیونل مسی از طرف نشریه ورلد ساکر هم به عنوان برترین بازیکن جهان در سال2009 انتخاب شد.

بهترین بازیکن جوان جهان:
سرجیو آگوئرو آرژانتینی از اتلتیکو مادرید به عنوان بهترین بازیکن جوان جهان در سال2009 انتخاب شد.
پیش از این لیونل مسی از بارسلونا سه سال متوالی در سالهای 2006 و 2007 و 2008 توانسته بود این عنوان را کسب کند. روبینیو برزیلی هم 1بار در سال2006 به این عنوان دست یافته بود.

Written by MoosaTV

بهترینهای فوتبال از نظر فیفا در سال 2007

+ نوشته شده در  سه شنبه 1 دی1388ساعت 11:56 بعد از ظهر  توسط Moosa  | 

بیوگرافی ورزشی  خاویر ماسچرانو  و  کارلس توز (دو دوست ، هم سن و سال ، هم قد ، هم وطن و  همسفر که در آرژانتین در دو تیم رغیب دیرنه  ریور پلاته و بوکا بازی می کردند در برزیل در تیم کورینتیانس هم باشگاهی بودند و در انگلیس در تیم وستهام؛ و  حالا در دو تیم لیورپول و منچسترسیتی با هم رغیب هستند.)

 

نام کامل: خاویر آلخاندرو ماسچرانو
تاریخ تولد: هشت ژوئن سال 1984 (25)ساله
محل تولد: آرژانتین - سن لورنزو
قد: 170سانتیمتر
پست: هافبک دفاعی
باشگاه فعلی: لیورپول انگلیس
شماره بازیکن در لیورپول: 20
تعداد بازی ملی: 55
تعداد گل ملي: 2
همچنین در سال 2003 در تیم ملی زیر 20سال 22بازی ، و از 2004تا2008 درتیم ملی زیر 23سال 18بازی ملی انجام داده است.
باشگاهای قبلی: از سال 2003 تا 2005 در تیم ریور پلاته آرژانتین عضویت داشت که برای این تیم46 بازی انجام داد. از 2005 تا 2006 در تیم کورینتیانس برزیل که 17 بازی برای این تیم انجام داد. در فصل 2006-2007 در وستهام انگلستان عضویت داشت که در 5 بازی به میدان رفت. و از سال 2007 به عضویت لیورپول انگلیس در آمده است که تا کنون در75 بازی برای این تیم به میدان رفته است.

 

 

 

 

خاویر آلخاندرو ماسچرانو یا با تلفظ ایتالیایی ماسکرانو متولد سن لورنزوی آرژانتین است که در حال حاضر یکی از بازیکنان کلیدی لیورپول و همچنین با نظر مارادونا کاپتان تیم ملی آرژانتین است.
ماسچرانو فوتبال حرفه ای خود را در رده بزرگسالان از ریورپلاته آغاز کرد و همراه با این تیم اولین افتخار خود را با قهرمانی در لیگ آرژانتین در فصل 2002-2003 بدست آورد. او همچنین اولین افتخار بین المللی خود را با کسب  مدال طلای المپیک 2004آتن بدست آورد.
جالب است بدانید که در سالهای 2003 و 2004 ماسچرانو در تیم ریورپلاته و کارلس توز در تیم بوکاجونیورز با هم رغیب بودند. و هر دو در سالهای2005 و 2006 در تیم کورینتیانس برزیل با هم هم تیمی بودند . و هر دو توسط تاجر ایرانی به نام آقای جورابچیان که مدیر برنامه های این دو بازیکن بود ، به تیم وست هام یونایتد انگلیس منتقل شدند تا بار دیگر ماسچرانو و کارلس توز ، این بار در یک تیم انگلیسی با هم هم تیمی باشند. و هر دو بازیکن در سال 2007 از وستهام جدا شدند و ماسچرانو به لیورپول و توز به منچستر یونایتد پیوستند تا اینبار در تیم های رغیب سنتی هم به میدان بروند. و با انتقال توز به منچستر سیتی هنوز هم این دو بازیکن در تیمهای رغیب هم به میدان می روند. و این دو دوست قدیمی در تیم آرژانتین در یک تیم در کنار هم بازی می کنند.
در آرژانتین به ماسچرانو لقب الجفسیتو یا رئیس کوچک را داده اند به اعتقاد خورخه والدانو و خورخه سولاری و بعضی از کارشناسان ماسچرانو بهتریان بازیکن میانی جهان است. ماسچرانو بازیکنی با دوندگی و قدرت جنگندگی بالا می باشد و یک پلی میکر خوب در مرکز زمین می باشد و به خوبی در کارهای دفاعی و هجومی تیم شرکت می کند.

افتخارات باشگاهی:
قهرمانی در لیگ آرژانتین در کلاسورا فصل2002-2003 و قهرمانی در کلاسورا فصل 2002-2004 با تیم ریورپلاته.
قهرمانی در سری آ برزیل در فصل2005 به همراه تیم کورینتیانس.
کسب عنوان دومی در لیگ قهرمانان اروپا در سال2007 با تیم لیورپول.

افتخارات ملی:
کسب مدال طلای المپیک آتن در سال 2004.
نایب قهرمانی کوپا آمریکا در سال 2004.
نایب قهرمانی جام کنفدراسیونها در سال 2005.
نایب قهرمانی کوپا آمریکا در سال 2007.
کسب مدال طلای المپیک پکن در سال 2008. و تنها فوتبالیست که تا به حال موفق به کسب دو مدال طلای المپیک شده است.

 

نام کامل: کارلس آلبرتو توز
تاریخ تولد: پنج فوریه 1984 (25)ساله
محل تولد: آرژانتین - سن لورنزو - سوسیدلا
قد: 173سانتیمتر
پست: مهاجم دوم
باشگاه فعلی: منچستر سیتی انگلیس
شماره بازیکن در منچستر سیتی: 32
تعداد بازی ملی: 51
تعداد گل ملي: 8
باشگاهای قبلی: در رده جوانان: از سال 1992 تا 1996 در ال بویز و از 1997 تا 2001 در بوکاجونیورز عضویت داشت.
و در رده بزرگسالان: از سال 2001 تا 2004 در تیم بوکاجونیورز آرژانتین عضویت داشت که برای این تیم75 بازی انجام داد و 26گل زد. از 2005 تا 2006 در تیم کورینتیانس برزیل که 52 بازی برای این تیم انجام داد و 31گل زد. در فصل 2006-2007 در وستهام انگلستان عضویت داشت که در 26 بازی به میدان رفت و 7گل زد. از سال2007 تا 2009 در منچستر یونایتد انگلیس عضویت داشت که برای این تیم 63بازی انجام داد و 19گل به ثمر رساند. و از فصل 2009 به بعد در منچستر سیتی انگلستان عضویت دارد که در6بازی انجام داده 2گل زده است.

 

کارلس آلبرتو توز (یا کارلس آلبرتو مارتینز) که از سوی مارادونا پدیده قرن بیست و یکم برای آرژانتین معرفی شده است ، در شهر بوینس آیرس و در محله اِجرسیتو د لوساندس متولد شد.
از قابلیتهای انفرادی توز می توان به تکنیک و قدرت دریپل زنی بالا و سرعت ، شوتهای محکم و دقیق ، قدرت بدنی بالا ، خستگی ناپذیر بودن و سرعت عمل او اشاره کرد.
کارلس وقتی بچه بود به طور تصادفی آب جوش بر روی گردن و گوش راست و طرف راست قفسه سینه اش ریخت و باعث ایجاد سوختگی درجه سوم شد که فورا او را به بیمارستان منتقل کردند و نزدیک به دو ماه او در بیمارستان مخصوص سوختگی در بخش مراقبتهای ویژه بستری بود. هر چند عمل جراحی بر روی او صورت گرفت ولی کارلس می گوید دیگر عمل جراحی پلاستیک برای رفع جای سوختگی بر روی گردنش انجام نمی دهد تا این یادگاری باشد از دوران بچگیش.
توز در سن شانزده سالگی از تیم جوانان به تیم بزرگسالان بوکاجونیورز منتقل شد.  از بهترین بازیهای خود را برای بوکاجونیورز انجام داد و بعد از آن هم در باشگاه کورینتیانس برزیل عالی بازی کرد و توانست همراه این تیم قهرمان لیگ برزیل بشود و به عنوان بهترین بازیکن سال باشگاهای برزیل و آقای گل لیگ برزیل انتخاب شد .  همچنین کارلس توز به همراه روماریو بهترین گلزنان تاریخ باشگاه های برزیل شده اند. و کارلس توز با کسب این همه افتخار در تیم کورینتیانس توانست پاسخ مثبتی بدهد به سران این باشگاه . و نام او در این باشگاه بین هواداران جاودانه شد.  کارلس توز با سیزده ممیز هفت میلیون پوند از بوکاجونیورز به کورینتیانس منتقل شده بود که این  گرانترین نقل و انتقال انجام شده در تاریخ باشگاهای آمریکای جنوبی تا به امروز می باشد.
 کارلس توز بعد از کورینتیانس به همراه هم تیمیش  خاویر ماسچرانو ، توسط تاجر ایرانی به نام کیا جورابچیان که در شرکت سرمایه گذاری ورزشی MSI فعالیت می کرد ، به وستهام انگلیس منتقل شدند. که بعدا مشکلاتی هم در خصوص این انتقال به وجود آمد که گفته می شد این انتقال به طور غیر قانونی بوده است. با به وجود آمدن مشکلاتی در وستهام و محکوم شدن این باشگاه به پرداخت بیست میلیون پوند در 5سال به شفیلد یونایتد و نقش داشتن کیا جورابچیان در این پرونده کارلس توز بازیکن آزاد اعلام شد و در سال 2007  به طور غرضی به مدت 2سال به منچستر یونایتد پیوست. توز در منچستریونایتد کاملا در خدمت تیم بود و بسیار جنگنده و خستگی نا پذیر بود ولی دیگر چندان از حرکات تکنیکی و انفرادی اوخبری نبود با این حال در اواخر حضورش در منچستر مورد کم توجهی فرگوسن قرار گرفت و کمتر از ابتدا در ترکیب قرار می گرفت تا سر انجام بعد از مذاکرات طولانی در 14جولای2009 به تیم همشهری و رغیب یعنی منچستر سیتی پیوست که کارلس توز به مدت پنج سال و به مبلغ چهل و هفت میلیون پوند به این باشگاه پیوست که این رکورد نقل و انتقال در بریتانیا بود.

زندگی شخصی:
کارلس توز و همسرش که وانیسا نام دارد دارای یک فرزند دختر بنام فلورنسیا هستند. کارلس توز و برادرش دیه گو عضو گروه موزیک ((Piola Vago)) در آرژانتین هستند.
کارلس یکبار توسط پلیس منچستر بزرگ در یکی از بزرگراهها متوقف شد به خاطر اینکه شیشه ماشینش بیش از حد دودی بود و وقتی که از او مدارک خواستند فهمیدند که او بدون گواهینامه رانندگی می کرده است. و اتومبیل او را متوقف کردند.

افتخارات باشگاهی:
قهرمانی در جام لیبرتادورس در سال2003 با بوکاجونیورز.
قهرمانی در جام بین قاره ای در سال 2003 با بوکا جونیورز.
قهرمانی در لیگ آپرتورا در فصل2003-2004 با بوکاجونیورز.
قهرمانی در باشگاهای آمریکای جنوبی در سال2004 با بوکا جونیورز.
قهرمانی در لیگ سری آ برزیل در سال2005 با کورینتیانس.
قهرمانی در لیگ برتر انگلیس در فصل2007-2008 با منچستر یونایتد.
قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا در فصل2007-2008 با منچستر یونایتد.
قهرمانی در جام حذفی انگلیس در فصل2008-2009 با منچستر یونایتد.
قهرمانی در لیگ برتر انگلیس در فصل2008-2009 با منچستر یونایتد.
نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا در فصل2008-2009 با منچستر یونایتد.

افتخارات ملی:
قهرمانی در المپیک 2004آتن.
قهرمانی در جوانان زیر 20سال آمریکای جنوبی در سال2003.

افتخارات انفرادی:
بهترین بازیکن جام لیبرتادورس در سال 2003.
بهترین بازیکن سال آمریکای جنوبی در سال2003.
بهترین بازیکن آرژانتین در سال2003.
بهترین بازیکن آرژانتین در سال2004.
بهترین ورزشکار آرژانتین در سال2004.
بهترین بازیکن فوتبال المپیک2004آتن.
آقای گل فوتبال آلمپیک2004آتن با 8گل زده.
بهترین بازیکن سال آمریکای جنوبی در سال2004.
آقای گل لیگ سری آ برزیل در سال2005.
دومین گل زن برتر تاریخ باشگاهای برزیل.
بهترین بازیکن لیگ سری آ برزیل در سال2005.
بهترین بازیکن سال آمریکای جنوبی در سال2005.
عنوان چکش سال باشگاها در سال2007.

Written by MoosaTV

+ نوشته شده در  یکشنبه 1 آذر1388ساعت 8:55 بعد از ظهر  توسط Moosa  | 

دیشب دو تیم میلان و اینتر در دومین هفته از آغاز رقابتهای سریA به میزبانی میلان در سن سیرو به میدان رفتند که شاگردان خوزه مورینیو با 4 گل تیم میلان را در هم کوبیدند. در این دیدار تياگو موتا در دقيقه 49، ديه گو ميليتو در دقيقه 37 از روي نقطه پنالتي، مايکون در دقيقه 45 و  دژان استانکوويچ در دقيقه 67 براي نراتزوري موفق به گلزني شدند. کاپتان تیم روسونری، جنارو کتوسو در دقیقه 40 با دریافت کارت زرد دوم از زمین بازی اخراج شد. گتوسو در دقیقه 36 با انجام خطای پنالتی کارت زرد اول خود را گرفته بود.
در این دیدار تیم میلان به مربی گری لئوناردو با ترکیب 4-3-1-2 بازی کرد که آلسانرو نستا - تیاگو سیلوا - جیانلوکا زامبورتا و ماریک یانکلووسکی خط دفاعی تیم را تشکیل میدادند. جنارو گتوسو - فلامینی و آندره پیرلو هافبکها بودند. رونالدینیهو مهاجم هافبک ، الکساندر پاتو و مارکو بورلیو هم دو مهاجم تیم بودند. استائوری هم دروازبان بود. کلارنس سیدورف - ماسیمو آمبروزینی از ابتدای نیمه دوم به جای بورلیو و فلامینی به میدان آمدند. هونتلار هلندی هم در اواخر بازی به میدان آمد.
تیم اینتر به مربی گری خوزه مورینیو با این ترکیب به میدان رفت. دروازبان: خولیو سزار. مدافعین: وارتل ساموئل - لوسیو - چیوو و مایکن. هافبکها: خاویر زانتی(کاپتان) - استانکویچ - تیاگو موتا و اشنایدر. مهاجمان: ساموئل اتوئو و دیه گو میلیتو.
استبان کامبیاسو غایب بزرگ میدان بود که بدلیل مصدومیت تا 6هفته از میادین دور خواهد بود.
به نظر می آید که امسال تیم اینتر با در اختیاز داشتن 2تا از بهترین مهاجمان نو ک جهان یعنی دیه گو میلیتو و ساموئل اتوئو از مدعیان قهرمانی اروپا باشد.


تا به حال  دو تیم میلان و اینتر 272 بار با هم مسابقه دادند و مسابقه دربی شهر میلان یا همان دلا مادونینا را برگذار کرده اند. که سهم تیم اینتر 94 پیروزی بوده است و میلان هم تا به حال 106 بار پیروز میدان بوده است و 72 بازی هم به مساوی ختم شده است. در دربی شهر میلان تا به حال تیم اینتر 404 گل و میلان 430 گل به ثمر رسانده اند.
در رقابتهای سریA تا به حال 173 بار این دو تیم با هم روبرو شده اند که اینتر در 63بازی و میلان در 58 بازی پیروز شده اند که در 52 بازی به تساوی رسیده اند. این دو تیم 4بار هم در لیگ قهرمانان اروپا با هم بازی کرده اند که 2 بار میلان پیروز شده و 2در بازی با هم مساوی کرده اند.

+ نوشته شده در  یکشنبه 8 شهریور1388ساعت 5:18 بعد از ظهر  توسط Moosa  | 

تیم مکزیک بامداد امروز با نتیجه 5-0 در بازی فینال آمریکا را در هم کوبید و برای هشتمین بار موفق به قهرمانی در جام ملتهای آمریکای شمالی و حوضه دریای کارائیب موسوم به جام طلایی کونکا کاف به میزبانی آمریکا در سال2009 رسید. بازی فینال در ورزشگاه رادرفورد شرقی در نیوجرسی آمریکا برگذار شد که 79156نفر این بازی را از نزدیک تماشا کردند. گلهای بازی را تورادو در دقیقه 56 از نقطه پنالتی و دوسانتوز(دقیقه62) ولا(دقیقه67) کاسترو(دقیقه79) فرانکو(در دقیقه90) برای مکزیک به ثمر رساندند.
در این رقابتها میگوئل سبا از مکزیک با 4گل زده آقای گل شد و جووانی دو سانتوز از مکزیک به عنوان بهترین بازیکن جام انتخاب شد کیلور ناواس از کاستاریکا هم به عنوان بهترین دروازبان جام انتخاب شد.


پر افتخارترین کشورها در فتح جام کونکاکاف:
1- مکزیک با 8بار قهرمانی در سالهای 1965-1971-1977-1993-1996-1998-2003و2009.
2- آمریکا با 4بار قهرمانی در سالهای 1991-2002-2005و2007.
3- کاستاریکا با 3بار قهرمانی در سالهای 1963-1969و1989.
4- کانادا با 2بار قهرمانی در سالهای 1985و2000.
5- گواتمالا با قهرمانی در سال 1967.
   هایتی با قهرمانی در سال 1973.
   هندوراس با قهرمانی در سال 1981.

اولین دوره جام کونکاکاف به میزبانی السالوادور در سال1963 برگذار شد که کاستاریکا به قهرمانی رسید. و این رقابتها تا سال1989 تحت عنوان ((قهرمانی کونکاکاف)) برگذار شد. و از سال1991 به بعد تحت عنوان ((جام طلایی کونکاکاف)) برگذار شد.
تیمهای شرکت کننده در جام کونکاکاف از کشورهای آمریکای شمالی و مرکزی و حوضه دریای کارائیب می باشند که تا به حال تیمهای برزیل و کلمبیا هر کدام با 3بار حضور و کره جنوبی با 2بار حضور و تیمهای پرو - اکوادور و آفریقای جنوبی هر کدام با 1بار حضور به عنوان تیمهای مهمان در رقابتهای جام طلایی کونکاکاف حضور داشته اند.

+ نوشته شده در  دوشنبه 5 مرداد1388ساعت 11:58 بعد از ظهر  توسط Moosa  | 

 

تیم فوتبال استودیانتس آرژانتین بامداد دیروز در بازی بر گشت فینال جام باشگاهای آمریکای جنوبی موسوم به لیبرتادورس با پیروزی مقابل کروزیرو برزیل بعد از 39 سال قهرمان شد. این دیدار که در ورزشگاه بلو هوریزونتو برزیل برگذار شد به قضاوت کارلس چاندیا از کشور شیلی برگذار شد و تیم استودیانتس آرژانتین با نتیجه 2-1 کروزیرو برزیل را شکست داد. دو گل استودیانتس را فرناندز در دقیقه57 و بوسلی در دقیقه 72 به ثمر رساندند و تک گل کروزیرو را هنریکه در دقیقه 52 زد. دو تیم در دیدار رفت در لاپلاتا با نتیجه 0-0 مساوی کرده بودند و در مجموع دو دیدار رفت و برگشت استودیانتس به قهرمانی رسید.


در دیدار برگشت فینال خوان سپاستین ورون به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

ترکیب تیم قهرمان به مربیگری آلخاندرو سابلا در بازی برگشت:
دروازبان: ماریانو اندوجار
مدافعین: کریستین سلی - رولندو اسکیاوی - لیندرو دساباتو - جرمن
هافبکها: رودریگو برانا - انزو پرز - خوان سپاستین ورون - لیندرو بنیتز
مهاجمان: مائورو بوسلی - گاستون فرنانز
خوان دیاز - ماتیاس سانچز - لوئیس کالدرون سه بازیکن تعویض شده در نیمه دوم بودند.


بهترین گلزنان جام لیبرتادورس در سال2009:
1- مائورو بوسلی از استودیانتس آرژانتین با 8گل زده.
2- جورج نونز از ناسیونال پاراگوئه با 7گل زده.
رودریگو تکسریا از دپورتیوو کونکا اکوادور با 7گل زده.
4- کریسون از پالمیراس برزیل با 6گل زده.
سوزا از گرمیو برزیل با 6گل زده.


جام لیبرتادورس در سال2009 با حضور 38 تیم از ده کشور آمریکای جنوبی و مکزیک  از 27ژانویه شروع شد و در 15جولای با قهرمانی استودیانتس به پایان رسید.
در این رقابتها آرژانتین و برزیل هر کدام 5 نماینده و اکوادور 4 نماینده(1نماینده بیشتر به خاطر قهرمانی تیم یونیورسیتاریا در سال2008) و از بقیه کشورها 3 نماینده حضور داشتند.
5نماینده آرژانتین در این رقابتها تیمهای لانوس(قهرمان آپرتورا2007) - ریورپلاته(قهرمان کلاسورا2008) - بوکاجونیورز(قهرمان آپرتورا2008) - سن لورنزو (با کسب بهترین نتیجه در آپرتورا2007و2008 و کلاسورا2008) - استودیانتس(دومین تیم در کسب بهترین نتیجه در آپرتورا2007و2008 و کلاسورا2008) بودند که فقط استودیانتس و بوکا جونیورز توانستند به مرحله حذفی صعود کنند. نکته جالب صعود هر 5نماینده برزیل به مرحله حذفی بود که از آن میان 4تیم به مرحله یک چهارم نهایی صعود کردند. ولی در نهایت این تیم قدر تمند اسودیانتس بود که به قهرمانی رسید.

نتایج مرحله حذفی جام لیبرتادورس در سال 2009:

بیو گرافی مختصر از استودیانتس:
نام کامل باشگاه: استودیانتس دلاپلاتا
دیگر نامها:  Los Pincharratas (کشنده موش) - El León (شیر) - El Orgullo de la Ciudad (افتخار شهر) - Los Capos de La Plata (بزرگترین در لاپلاتا) - Tricampeón (قهرمان با 3 شماره).
تأسیس: 4آگوست سال 1905
ورزشگاه: جورج لوئیس هیرسچی - و سی داد د لاپلاتا
رئیس باشگاه: روبن فیلیپاس (2008 به بعد)
سر مربی: آلخاندرو سابلا
بهترین گلزنان تاریخ باشگاه: مانول گروگریو پلگرینی با 234گل زده در 489 بازی. - ریکاردو روبرتو اینفانته با 180 گل زده در 328 بازی.
افتخارات: 4بار قهرمانی در لیگ آرژانتین در سالهای 1967-1982-1983و2006. قهرمانی در لیگ دوم آرژانتین در سالهای 1954و1994.      4عنوان قهرمانی در لیبرتادورس در سالهای 1968-1969-1970و2009.           2عنوان قهرمانی در جام باشگاهای جهان در سالهای 1968و1969.

 

 

 

پر افتخارترین تیمهای آمریکای جنوبی در فتح جام لیبرتادورس:
1
- ایندیهپنته آرژانتین با هفت بار قهرمانی در سالهای: 1964 - 1965 - 1972 - 1973 - 1974 - 1975 و 1984.
2- بوکا جونیورز آرژانتین با شش بار قهرمانی در سالهای: 1977 - 1978 - 2000 - 2001 - 2003 و 2007.
3- پنارول اوروگوئه با پنج بار قهرمانی در سالهای: 1960 - 1961 - 1966 - 1982 و 1987.
4- استودیانس آرژانتین با چهار بار قهرمانی در سالهای: 1968 - 1969 - 1970 و  ۲۰۰۹.
۵- سائوپائولو برزیل با سه بار قهرمانی در سالهای: 1992 - 1993 و 2005.
اّلمپیا پاراگوئه با سه بار قهرمانی در سالهای: 1979 - 1990 و 2002.
ناسیونال اوروگوئه با سه بار قهرمانی در سالهای: 1971 - 1980 و 1988.
۸- ریورپلاته آرژانتین با دو بار قهرمانی در سالهای: 1986 و 1996.
کروزیرو برزیل با دو بار قهرمانی در سالهای: 1976 و 1997.
گرمیو برزیل با دو بار قهرمانی در سالهای: 1983 و 1995.
سانتوز برزیل با دو بار قهرمانی در سالهای: 1962 و 1963.
۱۲- دپورتیوو یونیورسیتاریا اکوادور با قهرمانی در سال 2008.
آرجنتینس جونیورز آرژانتین با قهرمانی در سال 1985.
رایسینگ کلاپ آرژانتین با قهرمانی در سال 1967.
ولزسارسفیلد آرژانتین با قهرمانی در سال 1994.
واسگودو گامای برزیل با قهرمانی در سال 1998.
پالمیراس برزیل با قهرمانی در سال 1999.
فلامینگو برزیل با قهرمانی در سال 1981.
اینترناسیونال برزیل با قهرمانی در سال 2006.
اتلتیکو ناسیونال کلمبیا با قهرمانی در سال 1989.
وانس کالدس کلمبیا با قهرمانی در سال 2004.
کولو کولو شیلی با قهرمانی در سال 1991.

 پر افتخارترین کشورهای آمریکای جنوبی که تا به حال تیمهای باشگاهی آن موفق به فتح جام لیبرتادورس شده اند:
تیمهای آرژانتینی با ۲۲ بار قهرمانی در لیبرتادورس.
تیمهای برزیلی با ۱۳ بار قهرمانی در لیبرتادورس.
تیمهای اوروگوئه با ۸ بار قهرمانی.
تیمهای پاراگوئه با ۳ بار قهرمانی.
تیمهای کلمبیا ۲ بار قهرمانی.
تیمهای اکوادور ۱ بار قهرمانی.
تیمهای شیلی ۱ بار قهرمانی.

برای تماشای بقیه عکسها بر روی لینک زیر کلیک کنید!!!

عکسهای بازی فینال و مراسم قهرمانی استودیانتس در جام باشگاهای آمریکای جنوبی

+ نوشته شده در  پنجشنبه 25 تیر1388ساعت 11:39 بعد از ظهر  توسط Moosa  | 

 

سر انجام بازی فينال ليگ قهرمانان باشگاهای اروپا در فصل 2008-2009 بین تیمهای بارسلونا اسپانیا و منچستر یونایتد انگلیس در  ورزشگاه المپیک شهر رم  برگذار شد که 62467 نفر از نزدیک این مسابقه را در ورزشگاه المپیک رم تماشا کردند. داور مسابقه آقای ماسیمو بوساکا از کشور سویس بود که نسبتا بازی را خوب قضاوت کرد.


در این دیدار بارسلونا با گلهای اتوئو در دقیقه 10 و لیونل مسی در دقیقه 70 توانست منچستر را شکست دهد و به عنوان قهرمانی برسد. در این دیدار بارسلونا تیم برتر میدان بود و در اکثر دقایق توپ و میدان را دراختیار داشت و بالاترین سطح فوتبال را به نمایش گذاشت و با اقتدار به قهرمانی رسید و این در حالی بود که چند بازیکن اصلی خود را در اختیار نداشت بازیکنانی چون گابریل میلیتو که مدتها مصدوم است. دانیل آلوز و اریک آبیدال به دلیل دو کارته شدن و رافائل مارکز هم بدلیل مصدومیت در بازی مقابل چلسی دیدار فینال را از دست داده بودند که از این میان گابریل میلیتو و دانیل آلوز بازیکنان کلیدی بودند. البته در اختیار نداشتن این بازیکنان هیچ ضربه ای به بارسلونا وارد نکرد بلکه در بعضی موارد به نفع بارسلونا هم شد مثلا دنیل آلوز بازیکن سریع و تکنیکی هست که در کناره ها عالی بازی می کنه و ضربات آزاد خوبی می زنه ولی سانت ها و پاسهای اون شانسی هستند که ازهر 5 تا سانتی که ارسال می کنه 4تاش خیلی ضعیف و 1دونش خیلی دقیق هست و این یعنی اینکه اگر آلوز در زمین حضور داشت از هر 5 حمله فقط رو یکیش میشد حساب کرد و 11بازیکنانی که در زمین بودند عالی بودند لیونل مسی که مثل اکثر اوقات بهترین بود و اون گل زیبا رو با ضربه سر زد و بارها مدافعین منچستر رو به هم ریخت و باز هم نشون داد که رونالدو قابل مقایسه با لیونل مسی نیست.

ژاوی هرناندز هم دومین بازیکن خوب زمین بود ویکتور والدز - کارلس پویول - توره - بوسکت - اینیستا - اتوئو - سیلوینیو  هم عالی بودند و به نظر من تیری هانری نسبتا ضعیف بود. همه بازیکنان با تمام وجود بازی کردند و حق به حقدار رسید و بازیکنان بارسا مزد بازیهای خوب خود در طول فصل را گرفتند هر چند این تیم  در دیدار نیمه نهایی در مقابل فوتبال تخریبی چلسی به مشکل برخورد اما در کل باید گفت که بارسلونا در طول این فصل فوتبال مدرن و تماشا گر پسند را با بالاترین سطح به نمایش گذاشت و مربی جوان بارسلونا یعنی گواردیولا در اولین فصل حضور خود در بارسلونا به عنوان مربی توانست بارسلونا را به این جایگاه برساند و هر سه جام معتبر را کسب کند.  حالا میتوان گفت که این تیم بارسلونا بهترین تیم تاریخ باشگاه بارسلونا است با قهرمانی در لالیگا و جام حذفی و لیگ قهرمانان اروپا و با در اختیار داشتن بهترین بازیکن جهان یعنی لیونل مسی و بهترین پاسور جهان ژاوی هرناندز و در کل یک تیم بازیکن هجومی و تکنیکی که بارسلونا را به رویائیترین تیم تاریخ باشگاه تبدیل کرده اند.

                     

نتایج مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا در فصل 2009-2008(کلیک کنید!!!)

لیونل مسی با 9گل زده آقای گل لیگ قهرمانان باشگاهای اروپا شد و حالا بدون شک مسی مرد سال فوتبال اروپا و جهان خواهد شد چون در دو سال گذشته در حالی که خیلی ها لیونل مسی را به عنوان بهترین بازیکن جهان می شناختند کاکا به خاطر 10گل زده در لیگ قهرمانان اروپا در سال 2007 و رونالدو به خاطر 8گل زده در لیگ قهرمانان اروپا در سال 2008 به عنوان مرد سال فوتبال جهان انتخاب شدند و این اصلا عادلانه نبود چون لیونل مسی در المپیک 2008 هم همراه با آرژانتین قهرمان شده بود.

برترين گلزنان ليگ قهرمانان باشگاهاي اروپا در سال 2009:
1- ليونل مسي از بارسلونا با 9گل زده.
2- استیون جرارد از لیورپول با 7گل زده.
2- میروسلاو کلوزه از بایرن مونیخ با 7گل زده.
4- لیساندرو لوپز از پورتو با 6گل زده.

برای تماشای بقیه عکسهای جشن قهرمانی بارسلونا به لینک زیر بروید!!!

عکسهای جشن قهرمانی بارسلونا در لیگ قهرمانان

تاريخچه جام باشگاها و ليگ قهرمانان اروپا:
اولين دوره جام باشگاهاي اروپا در سال 1955 برگذار شد که در آن سال تيم رئال مادريد در بازي فينال توانست با نتيجه 4-3 تيم استد د ريميس فرانسه را در پاريس شکست دهد و به عنوان قهرماني برسد.اين رقابتها تا سال 1992 با عنوان جام باشگاهاي اروپا برگذار مي شد تا اينکه در فصل 1992-93 پس از تغييراتي در نحوه برگذاري مسابقات  اين رقابتها به ليگ قهرمانان اروپا تغيير نام پيدا کرد.
در سالهاي اخير شرکتهاي  فورد  - هاينکن - وودافون - مستر کارد و سوني اسپانسرهاي اصلي در برگذاري مسابقات ليگ قهرمانان اروپا بوده اند.

پر افتخارترين تيمهاي باشگاهي در جام باشگاها و ليگ قهرمانان اروپا تا به حال:
1- رئال مادريد اسپانيا (12بار فيناليست) و  کسب 9 عنوان قهرماني در سالهاي 1956 - 1957 - 1958 - 1959 - 1960 - 1966 - 1998 - 2000 و 2002.
2- آس ميلان ايتاليا (11بار فيناليست) و  کسب 7 عنوان قهرماني در سالهاي 1963 - 1969 - 1989 - 1990 - 1994 - 2003 و 2007.
3- ليورپول انگليس (7بار فيناليست) و  کسب 5 عنوان قهرماني در سالهاي 1977 - 1978 - 1981 - 1984 و 2005.
4- بايرن مونيخ آلمان(7بار فيناليست) و  کسب 4 عنوان قهرماني در سالهاي 1974 - 1975 - 1976 و 2001.
5- آژاکس هلند(6بار فيناليست) و  کسب 4 عنوان قهرماني در سالهاي 1971 - 1972 - 1973 و 1995.
6- بارسلونا اسپانيا (6بار فيناليست) و  کسب 3 عنوان قهرماني در سالهاي 1992 - 2006 و 2009.
7- منچستريونايتد انگليس(4بار فيناليست) و  کسب 3 عنوان قهرماني در سالهاي 1968 - 1999 و 2008.
8- يوونتوس ايتاليا (7بار فيناليست) و  کسب 2 عنوان قهرماني در سالهاي 1985 و 1996.
9- بنفيکا پرتقال (7بار فيناليست) و  کسب 2 عنوان قهرماني در سالهاي 1961 و 1962.
10- اينترميلان ايتاليا(4بار فيناليست) و  کسب 2 عنوان قهرماني در سالهاي 1964 و 1965.
11- پورتو پرتقال (2بار فيناليست) و  کسب 2 عنوان قهرماني در سالهاي 1987 و 2004.
12- ناتينگهام فورست انگليس(2بار فيناليست) و  کسب 2 عنوان قهرماني در سالهاي 1979 و 1980.
13- اُلمپيک مارسيل فرانسه(2بار فيناليست) و  کسب عنوان قهرماني در سال 1993.
14- استيو پيروستاي روماني(2بار فيناليست) و  کسب عنوان قهرماني در سال 1986.
15- هامبورگ آلمان (2بار فيناليست) و  کسب عنوان قهرماني در سال 1983.
16- سلتيک اسکاتلند (2بار فيناليست) و  کسب عنوان قهرماني در سال 1967.
  و تيمهاي بورسيا دورتموند آلمان(در سال1997) رد استار بلگراد صربستان(در سال1991) پي اس وي آيندهون هلند(در سال1988) استون ويلا انگليس(در سال1982) و  فاينورد هلند(در سال1970) هر کدام يکبار موفق به  کسب عنوان قهرماني در اين رقابتها شده اند.


پر افتخارترين کشورهاي اروپايي در جام باشگاها و ليگ قهرمانان اروپا تا به حال:
1- اسپانيا که تيمهاي باشگاهي اين کشور 21بار فيناليست بوده اند و 12بار قهرمان شده اند.
2- ايتاليا  که تيمهاي باشگاهي اين کشور 25بار فيناليست بوده اند و 11بار قهرمان شده اند.
3- انگليس که تيمهاي باشگاهي اين کشور 17بار فيناليست بوده اند و 11بار قهرمان شده اند.
4- آلمان (13فيناليست و 6قهرمان).
5- هلند (8فيناليست و 6قهرمان).
6- پرتقال (9فيناليست و 4قهرمان).
7- فرانسه (6فيناليست و 1قهرمان).
8- روماني (2فيناليست و 1قهرمان).
9- صربستان (2فيناليست و 1قهرمان).
10- اسکاتلند (2فيناليست و 1قهرمان).

+ نوشته شده در  جمعه 8 خرداد1388ساعت 11:36 بعد از ظهر  توسط Moosa  | 

    

دیگو آرماندو مارادونا ستاره فوتبال جهان و قهرمان جام جهانی 1986 به عنوان سرمربی تیم ملی آرژانتین انتخاب شد.
به نقل از ایسنا، در حالی که پس از استعفای آلفیو باسیله در پی نتایج ضعیف تیم ملی آرژانتین در مقدماتی جام جهانی 2010، کارلوس بیانچی، میگل روسو، سرخیو باپتیستا و دیگو مارادونا به عنوان گزینه های اصلی جانشینی سرمربی مستعفی شناخته می شدند، خولیو گروندانا رئیس فدراسیون فوتبال آرژانتین، مارادونا اسطوره‌ پیشین فوتبال این کشور را به عنوان سرمربی جدید برگزید.
کارلوس بیلاردو در پایان نشست با خولیو گروندانا رئیس فدراسیون فوتبال آرژانتین به خبرنگاران گفت:‌ "مارادونا به عنوان مربی تیم ملی آرژانتین تعیین شد."
تیم ملی آرژانتین در سال 1986 میلادی در حالی که مارادونا با پیراهن شماره 10 به عنوان کاپیتان در این تیم بازی می کرد، توانست عنوان قهرمانی جهان را کسب کند. بیلاردو نیز در همان سال مربیگری تیم ملی آرژانتین را برعهده داشت.
مراسم معارفه رسمی مارادونا روز پنج‌شنبه 30 اکتبر انجام می‌شود. مارادونای 48 ساله که روز 30 اکتبر سال 1960 در شهر بوینس آیرس بدنیا آمد، اکنون در حال بررسی گزینه های خود برای سمت کمک مربی تیم ملی است. این بازیکن در 678 بازی توانست 345 گل به ثمر برساند.

منبع: Tebyan.net

----------------------------------------------------------------------

به نظر من با انتخاب مارادونا به عنوان سر مربی آرژانتین این تیم به جایگاه اصلی خودش بر می گرده.  در حال حاضر بازیکنان مارادونایی در آرژانتین کم نیستند و این بازیکنان زیر سایه مارادونای واقعی اعتماد به نفس و جسارت لازم برای قهرمانی در رقابتها را به دست می آورند . حالا دیگه شاید ما بتونیم امیدوار باشیم بازیکنانی چون مسی و آگوئرو در کنار دیه گو به مارادونای واقعی تبدیل بشوند. و یک بار دیگه خاطرات دیه گو را در زمین تکرار کنند. از آنجایی که مارادونا علاقه زیادی به مردم ایران داره با انتخاب مارادونا به عنوان مربی آرژانتین دور از انتظار نیست که تیم ایران و آرژانتین دیدار دوستانه ای در ورزشگاه آزادی برگذار کنند.

----------------------------------------------------------------------

فیلم ویدئویی کابوس مارادونا
فیلم مارادونا که در خواب می بیند که در ترکیب تیم برزیل که رقیب دیرینه آرژانتین می باشد بازی می کند. و سراسیمه از خواب می پرد.
این فیلم را می توانید از یکی از سرورهای زیر دریافت کنید:

دانلود این فیلم با فرمت WMV از سرور drop (با حجم 500KB)

دانلود این فیلم با فرمت WMV از سرور divshare (با حجم 500KB)

دانلود این فیلم با فرمت 3GP از سرور drop (با حجم 450KB)

دانلود این فیلم با فرمت 3GP از سرور divshare (با حجم 450KB)

دانلود فیلم با فرمت 3GP (کیفیت پایین) از سرور drop (با حجم 240KB)

دانلود فیلم با فرمت3GP (کیفیت پایین)از سرورdivshare(با حجم 240KB)

+ نوشته شده در  پنجشنبه 9 آبان1387ساعت 4:2 بعد از ظهر  توسط Moosa  | 

 

آرژانتینVS اُروگوئه


به میزبانی آرژانتین در ورزشگاه اِل مانومنتال بوینس آیرس.
زمان برگذاری این دیدار: 21مهر1387 روز یکشنبه ساعت 00:40 بامداد به وقت ایران.

 

 

 شیلی VS آرژانتین


به میزبانی شیلی در ورزشگاه استدیو ناسیونال سانتیاگو.
زمان برگذاری این دیدار: 25مهر1387 روز پنج شنبه ساعت 2:45 بامداد به وقت ایران.


حتماً می دانید که در منطقه آمریکای جنوبی برای حضور در جام جهانی در مرحله مقدماتی 10تیم به رقابت می پردازند که هر تیم 18مسابقه در مجموع رفت و برگشت با دیگر تیمها انجام می دهد که در نهایت 4تیم به طور مستقیم و 1تیم در صورت پیروزی در دیدار پلی آف  به مرحله پایانی جام جهانی 2008 صعود می کنند.
در حال حاضر هر تیم 8 بازی انجام داده است که در این میان تیم فوتبال آرژانتین اُفت شدیدی داشته است و باید دید این تیم چه موقع به جایگاه واقعی خود باز می گردد.

تیم  ها تعداد بازی برد مساوی باخت گل ز گل خ تفاضل امتیاز
پاراگوئه ۸ ۵ ۲ ۱ ۱۶ ۶ ۱۰+ ۱۷
برزیل ۸ ۳ ۴ ۱ ۱۱ ۴ ۷+ ۱۳
آرژانتین ۸ ۳ ۴ ۱ ۱۱ ۵ ۶+ ۱۳
شیلی ۸ ۴ ۱ ۳ ۱۳ ۱۲ ۱+ ۱۳
اُروگوئه ۸ ۳ ۳ ۲ ۱۶ ۶ ۱۰+ ۱۲
کلمبیا ۸ ۲ ۴ ۲ ۴ ۷ ۳- ۱۰
اِکوادور ۸ ۲ ۳ ۳ ۱۰ ۱۴ ۴- ۹
ونزوئلا ۸ ۲ ۱ ۵ ۹ ۱۳ ۴- ۷
پرو ۸ ۱ ۴ ۳ ۵ ۱۶ ۱۱- ۷
بولیوی ۸ ۱ ۲ ۵ ۸ ۲۰ ۱۲- ۵

تا اینجای کار در منطقه آمریکای جنوبی رومن ریکلمه از آرژانتین - لوئیس فابیانو از برزیل - هومبرتو سوازو از شیلی - نلسون والدز از پاراگوئه - سپاستین آبرو و دیه گو فورلان از اُوروگوئه هر کدام با 4گل زده در سطر جدول گلزنان قرار دارند.

+ نوشته شده در  یکشنبه 14 مهر1387ساعت 1:9 قبل از ظهر  توسط Moosa  | 

سلام دوستان ببخشید که این قدر دیر در مورد آرژانتین آپ کردم. هر چند 18 روزی از قهرمانی آرژانتین در المپیک می گذره ولی من  باید این مطلب رو می ذاشتم.راستش وقت نداشتم زودتر آپ کنم.

  
مسابقات فوتبال مردان در المپیک 2008 پکن از روز 17مرداد آغاز شد و 16 تیم در این رقابتها حضور داشتند که در 32 مسابقه 75 گل بین تیمها رد وبدل شد (میانگین 2/34 گل در هر بازی) این رقابتها سر انجام در روز 2شهریور با قهرمانی آرژانتین به پایان رسید. که در بازی فینال تیم آرژانتین با تک گل دقیقه 58 د ماریا تیم نیجریه را شکست داد و به مدال طلای المپیک رسید. آرژانتین برای رسیدن به فینال تیمهای قدرتمندی را پشت سر گذاشته بود و بازیهای زیبایی را به نمایش گذاشته بود.تیم آرژانتین در مرحله گروهی تیمهای ساحل عاج را با نتیجه 2-1 که مسی و آکوئستا گل زنان آرژانتین بودند و استرلیا را 1-0 شکست داد که لاوزی  برای آرژانتین گل زد و صربستان را با نتیجه 2-0 شکست داد که در آن بازی لاوزی و بونانوته برای آرژانتین گل زدند.در مرحله حذفی آرژانتین ابتدا تیم فوتبال هلند را با نتیجه 2-1 شکست داد که در آن بازی مسی و د ماریا برای آرژانتین گل زدند . آرژانتین در مرحله نیمه نهایی با 3 گل برزیل را در هم کوبید این دیدار بسیار پر حاشیه بود و پر حادثه. آگوئرو در دقیقه 52 و 58 و ریکلمه 76 گلهای آرژانتین را در یک بازی جذاب و زیبا به ثمر رساندند.و برزیلیها که 3 بار دروازه خود را باز دیده بودند شروع کردند به خطا کردن و ضد فوتبال بازی کردن که دو بازیکن این تیم در دقایق پایانی اخراج شدند.

لیست بازیکنان آرژانتین به مربی گری سرجیو باتیستا (46ساله) در المپیک 2008:
دروازبانان:
1  اُسکار اُستاری  عضو باشگاه گتافه اسپانیا 22ساله.
18 سرجیو رومرو عضو باشگاه آژاکس هلند 21ساله.
22 نیکولاس ناوارو عضو باشگاه ناپولی ایتالیا 23ساله.
مدافعان:
2  اِزکوئل گارای عضو باشگاه رئال مادرید اسپانیا 21ساله.
3  لوسیانو فابین مونزون عضو باشگاه بوکا جونیورز آرژانتین 21ساله.
4  پابلو زابالتا عضو باشگاه اسپانیول اسپانیا 23ساله.
6  فدریکو فازیو عضو باشگاه سویا اسپانیا 21ساله.
12 نیکولاس پارِخا عضو باشگاه اندرلشت بلژیک 24ساله.
هافبکها:
5  فرناندو گاگو عضو باشگاه رئال مادرید اسپانیا 22ساله.
7  خوزه ارنستو سوسا عضو باشگاه بایرن مونیخ آلمان 23ساله.
8  اِوِر بانگا عضو باشگاه والنسیا اسپانیا 20ساله.
10 خوان رومن ریکلمه عضو باشگاه بوکا جونیورز آرژانتین 30ساله. (کاپتان)
11 آنجل دی ماریا عضو باشگاه بنفیکا پرتقال 20ساله.
14 خاویر ماسچرانو عضو باشگاه لیورپول انگلیس 24ساله.
مهاجمان:
9  ازکوئل لاوِزی عضو باشگاه ناپولی ایتالیا 23ساله.
13 لاتوارو آکوستا عضو باشگاه سویا اسپانیا 20ساله.
15 لیونل مسی عضو باشگاه بارسلونا اسپانیا 21ساله.
16 سرجیو آگوئرو عضو باشگاه اتلتیکو مادرید اسپانیا 20ساله.
17 دیه گو بونانوته عضو باشگاه ریورپلاته آرژانتین 20ساله.

از میان این بازیکنان 3بازیکن به نامهای رومن ریکلمه و نیکولاس پارخا و خاویر ماسچرانو بالای 23سال سن دارند.
خاویر ماسچرانو هم تنها بازیکنی است که در اُلمپیک 2004  برای تیم المپیک آرژانتین بازی کرده است.حتماً یادتان هست که در آن اُلمپیک کارلس توز با 8گل زده و با اختلاف به عنوان آقای گلی رسید.
از 24باری که مسابقات فوتبال در چارچوب رقابتهای اُلمپیک برگذار شده است تیم آرژانتین 7بار (در سالهای 1928 و 1960 و 1964 و 1988 و 1996 و 2004 و 2008) حضور داشته است که حاصل آن دو عنوان قهرمانی در سالهای 2004آتن و 2008پکن و دو عنوان نایب قهرمانی در سالهای 1928آمستردام و 1996آتلانتا بوده است.

نگاهی به نتایج تیمها در مرحله گروهی:
گروه A:

تیمهای گروه برد تساوی باخت گل ز گل خ تفاضل امتیاز
آرژانتین ۳ ۰ ۰ ۵ ۱ ۴+ ۹
ساحل عاج ۲ ۰ ۱ ۶ ۴ ۲+ ۶
استرلیا ۰ ۱ ۲ ۱ ۳ ۲- ۱
صربستان ۰ ۱ ۲ ۳ ۷ ۴- ۱

گروه B:

تیمهای گروه برد تساوی باخت گل ز گل خ تفاضل امتیاز
نیجریه ۲ ۱ ۰ ۴ ۲ ۲+ ۷
هلند ۱ ۲ ۰ ۳ ۲ ۱+ ۵
آمریکا ۱ ۱ ۱ ۴ ۴ ۰ ۴
ژاپن ۰ ۰ ۳ ۱ ۴ ۳- ۰

گروه C:

تیمهای گروه برد تساوی باخت گل ز گل خ تفاضل امتیاز
برزیل ۳ ۰ ۰ ۹ ۰ ۹+ ۹
بلژیک ۲ ۰ ۱ ۳ ۱ ۲+ ۶
چین ۰ ۱ ۲ ۱ ۶ ۵- ۱
نیوزلند ۰ ۱ ۲ ۱ ۷ ۶- ۱

گروه D:

تیمهای گروه برد تساوی باخت گل ز گل خ تفاضل امتیاز
ایتالیا ۲ ۱ ۰ ۶ ۰ ۶+ ۷
کامرون ۱ ۲ ۰ ۲ ۱ ۱+ ۵
کره جنوبی ۱ ۱ ۱ ۲ ۴ ۲- ۴
هندوراس ۰ ۰ ۳ ۰ ۵ ۵- ۰

نتایج تیمها در مرحله حذفی:

تیمهای اول تا چهارم فوتبال مردان اُلمپیک 2008 پکن:
عنوان قهرمانی و مدال طلا : آرژانتین
عنوان دومی و مدال نقره : نیجریه
عنوان سومی و مدال برنز: برزیل
عنوان چهارمی :
بلژیک

جوزپه روسی ایتالیایی هم با 4گل زده به عنوان آقای گلی این رقابتها رسید.
مسعود مرادی داور ایرانی به همراه دو کمک خود به نامهای حسن کامرانیفر و صبحی ادیب از عراق در دو مسابقه از این رقابتها قضاوت کرد. مسعود مرادی در دیدار نیجریه-ژاپن در مرحله گروهی و بازی نیجریه-کامرون در مرحله یک چهارم نهایی سوت زد.

عنوانهای اول تا سومی سایر اُلمپیکها:
اُلمپیک2008:  1- آرژانتین  2- نیجریه 3- برزیل
اُلمپیک2004:  1- آرژانتین  2- پاراگوئه3- ایتالیا
اُلمپیک2000:  1- کامرون   2- اسپانیا  3- شیلی
اُلمپیک1996:  1- نیجریه 2- آرژانتین 3- برزیل
اُلمپیک1992:  1- اسپانیا 2- لهستان 3- غنا
اُلمپیک1988:  1- شوروی 2- برزیل  3- آلمان غربی
اُلمپیک1984:  1- فرانسه 2- برزیل 3- یوگوسلاوی
اُلمپیک1980:  1- چک اسلواکی 2- آلمان شرقی 3- شوروی
اُلمپیک1976:  1- آلمان شرقی 2- لهستان 3- شوروی
اُلمپیک1972:  1- لهستان 2- مجارستان 3- شوروی
اُلمپیک1968:  1- مجارستان 2- بلغارستان 3- ژاپن
اُلمپیک1964:  1- مجارستان 2- چک اسلواکی 3- آلمان
اُلمپیک1960:  1- یوگوسلاوی 2- دانمارک  3- مجارستان 
اُلمپیک1956:  1- شوروی 2- یوگوسلاوی 3-بلغارستان
اُلمپیک1952:  1- مجارستان 2- یوگوسلاوی 3- سوئد
اُلمپیک1948:  1- سوئد  2- یوگوسلاوی 3- دانمارک
اُلمپیک1936:  1- ایتالیا 2- اتریش 3- نروژ
اُلمپیک1932:     {رشته فوتبال برگذار نشد}
اُلمپیک1928:  1- اوروگوئه 2- آرژانتین  3- ایتالیا
اُلمپیک1924:  1- اوروگوئه 2- سوئیس 3- سوئد
اُلمپیک1920:  1- بلژیک 2- اسپانیا 3- هلند
اُلمپیک1912:  1- بریتانیا 2- دانمارک 3- هلند
اُلمپیک1908:  1- بریتانیا 2- دانمارک 3- هلند
اُلمپیک1904:  1- کانادا 2- آمریکا 3- آمریکا
اُلمپیک1900:  1- بریتانیا 2- فرانسه 3- بلژیک

پر افتخارترین کشورها در فوتبال مردان اُلمپیک:
1- مجارستان با کسب 3مدال طلا در سالهای 1968-1964و1952 و 1مدال نقره در سال 1972 و 1مدال برنز در سال 1960 .
2- بریتانیا با کسب 3مدال طلا در سالهای 1912-1908و1900 .
3- آرژانتین با کسب 2مدال طلا در سالهای 2008و2004 و 2مدال نقره در سالهای 1996و1928 .
4- شوروی با کسب 2مدال طلا در سالهای 1988و1956 و 3مدال برنز در سالهای 1980-1976و1972 .
5- اوروگوئه با کسب 2مدال طلا در سالهای 1928و1924 .

+ نوشته شده در  چهارشنبه 20 شهریور1387ساعت 7:37 بعد از ظهر  توسط Moosa  | 

ديشب تيم ملي فوتبال اسپانيا موفق شد در حضور 51هزار و چهارصد و بيست وهشت تماشاگر  ورزشگاه ارنست هاپل شهر وين در اتريش و ميليونها بيننده تلويزيوني تيم فوتبال آلمان را با نتيجه 1-0 شکست دهد و به عنوان قهرماني جام ملتهاي اروپا در سال 2008 که به ميزباني مشترک اتريش و سويس برگذار مي شد  برسد.تک گل بازي را در اين ديدار فرناندو تورس در دقيقه 33 براي اسپانيا به ثمر رساند.

مروري بر يورو 2008:
نتايج تيمها در مرحله گروهي :

گروه A:

تیمهای گروه برد تساوی باخت گل ز گل خ تفاضل امتیاز
پرتقال ۲ ۰ ۱ ۵ ۳ ۲+ ۶
ترکيه ۲ ۰ ۱ ۵ ۵ ۰ ۶
جمهوري چک ۱ ۰ ۲ ۴ ۶ ۲- ۳
سويس ۱ ۰ ۲ ۳ ۳ ۰ ۳

گروه B:

تیمهای گروه برد تساوی باخت گل ز گل خ تفاضل امتیاز
کرواسي ۳ ۰ ۰ ۴ ۱ ۳+ ۹
آلمان ۲ ۰ ۱ ۴ ۲ ۲+ ۶
اتريش ۰ ۱ ۲ ۱ ۳ ۲- ۱
لهستان ۰ ۱ ۲ ۱ ۴ ۳- ۱

گروه C:

تیمهای گروه برد تساوی باخت گل ز گل خ تفاضل امتیاز
هلند ۳ ۰ ۰ ۹ ۱ ۸+ ۹
ايتاليا ۱ ۱ ۱ ۳ ۴ ۱- ۴
روماني ۰ ۲ ۱ ۱ ۳ ۲- ۲
فرانسه ۰ ۱ ۲ ۱ ۶ ۵- ۱

گروه D:

تیمهای گروه برد تساوی باخت گل ز گل خ تفاضل امتیاز
اسپانيا ۳ ۰ ۰ ۸ ۳ ۵+ ۹
روسيه ۲ ۰ ۱ ۴ ۴ ۰ ۶
سوئد ۱ ۰ ۲ ۳ ۴ ۱- ۳
يونان ۰ ۰ ۳ ۱ ۵ ۴- ۰

 مرحله حذفي يورو 2008:

بهترين گل زنان و بهترين بازيکن يورو 2008:
داويد ويلا از اسپانيا با 4گل زده به عنوان آقاي گلي اين رقابتها رسيد.
لوکاس پودلسکي از آلمان  و  رومن پاوليوچنکو از روسيه  و  هاکان ياکين از سويس  و  سميت سنتورک از ترکيه  هرکدام با 3گل زده ديگر گل زنان برتر جام بودند.
ژاوي هرناندز هم به عنوان بهترين بازيکن يورو 2008 انتخاب شد.


تيم منتخب يورو 2008:
دروازبانان:
ايکر کاسياس از اسپانيا - جيان لوئيجي بوفون از ايتاليا - ادمين وان در سار از هلند.
مدافعين:
خوزه بوسينگوا از پرتقال - فيليپ لام از آلمان - کارلس مارچنا از اسپانيا -پپه از پرتقال - کارلس پويول از اسپانيا - يوري زرکوف از روسيه
هافبکها:
ژاوي هرناندز از اسپانيا - سس فابرگاس از اسپانيا - اندرس اينيستا از اسپانيا - مارکوس سنا از اسپانيا - ميشائيل بالاک از آلمان - لوکاس پودلسکي از آلمان - ورسني اشنايدر از هلند - کنستانتين زيناروف از روسيه - لوکا مدريچ از کرواسي - حميت آلتينتوپ از ترکيه.
مهاجمان:
داويد ويلا از اسپانيا - فرناندو تورس از اسپانيا - رومن پاوليوچنکو از روسيه - آندري آرشاوين از روسيه.

براي تماشاي عکسهاي جشن قهرماني اسپانيا در يورو 2008 اينجا را کليک کنيد!!!

پر افتخارترين تيمهاي ملي اروپايي در فتح جام ملتهاي اروپا:
1- آلمان با 3عنوان قهرماني و 3 نايب قهرماني (قهرماني در سالهاي 1972 - 1980 - 1996 و نايب قهرماني در سالهاي 1976 - 1992 - 2008).
2- اسپانيا با 2عنوان قهرماني و 1 نايب قهرماني (قهرماني در سالهاي 1964 - 2008 و نايب قهرماني در سال 1984).
3- فرانسه با 2عنوان قهرماني در سالهاي 1984 و 2000.
4- روسيه با قهرماني در سال 1960 و نايب قهرماني در سالهاي 1964 - 1972 - 1988.
5- جمهوري چک با قهرماني در سال 1976 و نايب قهرماني در سال 1996.
6- ايتاليا با قهرماني در سال 1968 و نايب قهرماني در سال 2000.
7- هلند با قهرماني در سال 1988.
8- دانمارک با قهرماني در سال 1992.
9- يونان با قهرماني در سال 2004.

+ نوشته شده در  دوشنبه 10 تیر1387ساعت 11:11 بعد از ظهر  توسط Moosa  | 

 

آرژانتين VS اکوادور 

 
زمان برگذاري اين ديدار: 15ژوئن2008 ساعت 18:10(UTC-3)به وقت محلي  برابر با  27خرداد روز دوشنبه ساعت 1:40 بامداد به وقت تهران.

 

 برزيل VS آرژانتين


زمان برگذاري اين ديدار: 18ژوئن2008 ساعت 21:50(UTC-3)به وقت محلي  برابر با  30خرداد روز پنج شنبه ساعت 5:20 بامداد به وقت تهران.

 

در حال حاضر در رقابتهاي مقدماتي جام جهاني 2010  پاراگوئه با 10امتياز اول , آرژانتين با 9امتياز دوم  و تيمهاي برزيل و کلمبيا هم هرکدام با 8امتياز در رتبه هاي بعدي قرار دارند.
خوان رومن ريکلمه هم با 4گل زده در سطر جدول گلزنان اين رقابتها قرار دارد.
خوان ريکلمه در جام ليبرتادورس در عين حال که براي بوکاجونيورز عالي بازي کرد در ديدار برگشت مقابل فلومينزه برزيل با نتيجه 3-1 (و در مجموع ديدارهاي رفت و برگشت 5-3) شکست خوردند تا بازي فينال را تيمهاي فلومينزه برزيل و دپورتيو يونيورسيتاريا  اکوادور برگذار کنند.

در اين روزها هم جام ملتهاي اروپا برگذار مي شود که من فکر مي کنم يکي از تيمهاي هلند يا اسپانيا و يا آلمان به عنوان قهرماني برسند. من در اين رقابتها طرفدار اسپانيا هستم  چون اين تيم يه گوشه هايي از فوتبال آرژانتين رو  داره به نمايش ميزاره.و تا حدودي به سبک آرژانتين بازي مي کنه که بازيکنان اين تيم از تکنيک بالايي برخوردار هستند ولي قدرت بدني و سرعت بازيکنان آرژانتين را ندارند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه 23 خرداد1387ساعت 1:37 بعد از ظهر  توسط Moosa  | 

      بوکاجونيورز آرژانتين 2-2 فلومينزه برزيل

بامداد ديروز ديدار رفت مرحله نيمه نهايي جام ليبرتادورس بين دو تيم بوکاجونيورز آرژانتين و فلومينزه برزيل در بوئينس آيرس آرژانتين برگذار شد که اين مسابقه با نتيجه مساوي 2-2 به پايان رسيد تا تکليف تيم فيناليست در بازي برگشت مشخص شود. در اين ديدار خوان رومن ريکلمه دو گل زيبا براي بوکاجونيورز به ثمر رساند که گل دوم خود را از روي ضربه آزاد زد تا همچنان بهترين ضربه آزاد زن جهان لقب بگيرد . و نشان داد بوکاجونيورز بدون ريکلمه معنايي ندارد و اگر فيفا در جام باشگاهاي جهان خوان ريکلمه را از قرار گرفتن در ترکيب بوکاجونيورز محروم نمي کرد اين بوکا جونيورز بود که قهرمان جام باشگاهاي جهان مي شد  نه ميلان.

براي تماشاي فيلم گلهاي بازي اينجا را کليک کنيد!!!

ديگر ديدار مرحله نيمه نهايي را تيمهاي آمِريکا مکزيک و دپورتيوو کوئيتو اکوادور انجام دادند که دو تيم با نتيجه 1-1 به تساوي رسيدند.
ديدارهاي برگشت مرحله نيمه نهايي جام ليبرتادورس در روزهاي پانزدهم و شانزدهم خرداد برگذار مي شود.

امسال در مرحله گروهي جام ليبرتادورس 38تيم باشگاهي در 8گروه به رقابت پرداختند. که کشور آرژانتين با 6تيم باشگاهي (يک سهميه اضافه به خاطر قهرماني بوکاجونيورز در دوره قبلي جام ليبرتادورس) بيشترين سهميه را دارا بود. از کشور برزيل هم 5تيم باشگاهي حضور داشتند.و  هر کدام از کشورهاي اکوادور _ ونزوئلا _ پرو _ اوروگوئه _ بوليوي _ شيلي _ کلمبيا _ پاراگوئه  و مکزيک  3تيم باشگاهي در مرحله گروهي اين رقابتها حضور داشتند.
از آرژانتين تيمهاي  بوکاجونيورز(مدافع عنوان قهرماني جام ليبرتادورس)- استيوديانتس(قهرمان  آپرتورا2006) - سن لورنزو(قهرمان  کلاسورا2007) و تيمهاي ريورپلاته - آرسنال - لانوس که به ترتيب تيمهاي چهارم - پنجم و ششم ليگ 2006-2007 آرژانتين بوده اند در مرحله گروهي حضور داشتند که از بين اين تيمها بوکاجونيورز براي قهرماني شانس دارد.

+ نوشته شده در  جمعه 10 خرداد1387ساعت 11:13 قبل از ظهر  توسط Moosa  | 

فينال ليگ قهرمانان اروپا در فصل 2007-2008  بين دو تيم انگليسي منچستريونايتد و چلسي در حضور 67310 تماشاگر در ورزشگاه لازنيکي شهر مسکو در کشور روسيه به قضاوت لوبوس ميشل داور اهل اسلواکي برگذار شد که در اين ديدار ابتدا کريستيانو رونالدو در دقيقه 26 براي منچستر گلزني کرد تا اينکه فرانک لمپارد توانست گل تساوي را در دقيقه 45 به ثمر برساند. تا پايان بازي با وجود حملات هر دو تيم مخصوصا تيم چلسي هيچ کدام از دو تيم موفق به گلزني نشدند و کار به وقتهاي اضافه کشيده شد که نتيجه بازي همان 1-1 باقي ماند تا پس از 120 دقيقه کار به ضربات پنالتي کشيده شود.تا در ضربات پنالتي 6-5 منچستر به برتري برسد و به عنوان قهرماني ليگ قهرمانان باشگاهاي اروپا در سال 2008 برسد. به ترتيب کارلس توز - کريک - رونالدو - هارگريوس - ناني - اندرسون و گيگس زنندگان ضربات پنالتي  براي منچستر بودند که همگي به جز رونالدو موفق به گل زني شدند. اما در تيم چلسي بالاک - بلتي - لمپارد و اشلي کول ضربات اول تا چهارم را به گل تبديل کردند ولي جان تري نتوانست پنالتي پنجم را گل کند و تيم چلسي از قهرماني باز ماند تا بعد از اينکه کالو در ضربات تک تک پنالتي ششم را به گل تبديل کرد آنلکا پنالتي هفتم را از دست داد تا منچستر به قهرماني برسد. و تيم چلسي که در نيمه دوم و وقتهاي اضافه تيم برتر ميدان بود و حتي دو ضربه دروگبا و لمپارد به تير دروازه اصابت کرد و در عين شايستگي چلسي از قهرماني باز ماند . در اين ديدار رايان گيگس در اواخر نيمه دوم به بازي آمد تا با 759 بازي رکورد بابي چارتون را در تيم منچستر بشکند. در اين ديدار 5دقيقه مانده به پايان بازي و در وقتهاي اضافه دوم ديدير دروگبا با دريافت کارت قرمز مستقيم از زمين بازي اخراج شد.

نتایج مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا در فصل 2007-2008  (کلیک کنید!!!)


کريستيانو رونالدو با 8 گل زده آقاي گل اين رقابتها شد.
برترين گلزنان ليگ قهرمانان باشگاهاي اروپا در سال 2008:
1- کريستيانو رونالدو با 8گل زده از منچستر يونايتد (1062دقيقه حضور در زمين)
2- ليونل مسي با 6گل زده از بارسلونا (756دقيقه حضور در زمين)
    فرناندو تورس با 6گل زده از ليورپول (906دقيقه حضور در زمين)
    ديدير دروگبا با 6گل زده از چلسي (1072دقيقه حضور در زمين)
   استيون جرارد با 6 گل زده از ليورپول (1145دقيقه حضور در زمين)

فينال منچستر - چلسي  سومين فينالي بود که هر دو تيم از يک کشور بودند. قبل از اين  فينال بين تيمهاي آس ميلان - يوونتوس در سال 2003 و فينال بين رئال مادريد - والنسيا در سال 2000 فينالهايي بودند که بين دو تيم هم کشوري برگذار شده بود.
ليگ قهرمانان باشگاهاي اروپا در فصل 2007-2008 با حضور 32 تيم برتر ليگهاي کشورهاي اروپايي برگذار شد که اين رقابتها از 18 سپتامبر 2007 آغاز شد و تا 21 مي 2008 ادامه يافت. که 125 مسابقه بين تيمهاي حاضر برگذار شد که 330 گل به ثمر رسيد که به طور ميانگين 2/64 گل در هر مسابقه به ثمر رسيد. در کل اين رقابتها 5380947 نفر بازيها را از ورزشگاها از نزديک تماشا کردند که به طور ميانگين تعداد 43050 نفر در هر ديدار مي شود.


برای تماشای بقیه عکسهای جشن قهرمانی منچستر به لینک زیر بروید!!!

عکسهای جشن قهرمانی منچستر در لیگ قهرمانان

تاريخچه جام باشگاها و ليگ قهرمانان اروپا:
اولين دوره جام باشگاهاي اروپا در سال 1955 برگذار شد که در آن سال تيم رئال مادريد در بازي فينال توانست با نتيجه 4-3 تيم استد د ريميس فرانسه را در پاريس شکست دهد و به عنوان قهرماني برسد.اين رقابتها تا سال 1992 با عنوان جام باشگاهاي اروپا برگذار مي شد تا اينکه در فصل 1992-93 پس از تغييراتي در نحوه برگذاري مسابقات  اين رقابتها به ليگ قهرمانان اروپا تغيير نام پيدا کرد.
در سالهاي اخير شرکتهاي  فورد  - هاينکن - وودافون - مستر کارد و سوني اسپانسرهاي اصلي در برگذاري مسابقات ليگ قهرمانان اروپا بوده اند.

پر افتخارترين تيمهاي باشگاهي در جام باشگاها و ليگ قهرمانان اروپا تا به حال:
1- رئال مادريد اسپانيا (12بار فيناليست) و  کسب 9 عنوان قهرماني در سالهاي 1956 - 1957 - 1958 - 1959 - 1960 - 1966 - 1998 - 2000 و 2002.
2- آس ميلان ايتاليا (11بار فيناليست) و  کسب 7 عنوان قهرماني در سالهاي 1963 - 1969 - 1989 - 1990 - 1994 - 2003 و 2007.
3- ليورپول انگليس (7بار فيناليست) و  کسب 5 عنوان قهرماني در سالهاي 1977 - 1978 - 1981 - 1984 و 2005.
4- بايرن مونيخ آلمان(7بار فيناليست) و  کسب 4 عنوان قهرماني در سالهاي 1974 - 1975 - 1976 و 2001.
5- آژاکس هلند(6بار فيناليست) و  کسب 4 عنوان قهرماني در سالهاي 1971 - 1972 - 1973 و 1995.
6- منچستريونايتد انگليس(3بار فيناليست) و  کسب 3 عنوان قهرماني در سالهاي 1968 - 1999 و 2008.
7- يوونتوس ايتاليا (7بار فيناليست) و  کسب 2 عنوان قهرماني در سالهاي 1985 و 1996.
8- بنفيکا پرتقال (7بار فيناليست) و  کسب 2 عنوان قهرماني در سالهاي 1961 و 1962.
9- بارسلونا اسپانيا (5بار فيناليست) و  کسب 2 عنوان قهرماني در سالهاي 1992 و 2006.
10- اينترميلان ايتاليا(4بار فيناليست) و  کسب 2 عنوان قهرماني در سالهاي 1964 و 1965.
11- پورتو پرتقال (2بار فيناليست) و  کسب 2 عنوان قهرماني در سالهاي 1987 و 2004.
12- ناتينگهام فورست انگليس(2بار فيناليست) و  کسب 2 عنوان قهرماني در سالهاي 1979 و 1980.
13- اُلمپيک مارسيل فرانسه(2بار فيناليست) و  کسب عنوان قهرماني در سال 1993.
14- استيو پيروستاي روماني(2بار فيناليست) و  کسب عنوان قهرماني در سال 1986.
15- هامبورگ آلمان (2بار فيناليست) و  کسب عنوان قهرماني در سال 1983.
16- سلتيک اسکاتلند (2بار فيناليست) و  کسب عنوان قهرماني در سال 1967.
  و تيمهاي بورسيا دورتموند آلمان(در سال1997) رد استار بلگراد صربستان(در سال1991) پي اس وي آيندهون هلند(در سال1988) استون ويلا انگليس(در سال1982) و  فاينورد هلند(در سال1970) هر کدام يکبار موفق به  کسب عنوان قهرماني در اين رقابتها شده اند.


پر افتخارترين کشورهاي اروپايي در جام باشگاها و ليگ قهرمانان اروپا تا به حال:
1- ايتاليا  که تيمهاي باشگاهي اين کشور 25بار فيناليست بوده اند و 11بار قهرمان شده اند.
2- اسپانيا که تيمهاي باشگاهي اين کشور 20بار فيناليست بوده اند و 11بار قهرمان شده اند.
3- انگليس که تيمهاي باشگاهي اين کشور 16بار فيناليست بوده اند و 11بار قهرمان شده اند.
4- آلمان (13فيناليست و 6قهرمان).
5- هلند (8فيناليست و 6قهرمان).
6- پرتقال (9فيناليست و 4قهرمان).
7- فرانسه (6فيناليست و 1قهرمان).
8- روماني (2فيناليست و 1قهرمان).
9- صربستان (2فيناليست و 1قهرمان).
10- اسکاتلند (2فيناليست و 1قهرمان).

برترين گلزنان در تمامي رقابتهاي جام باشگاها و ليگ قهرمانان اروپا تا به حال:
1- رائول گنزالس اسپانيايي با 61 گل زده در 118 بازي انجام داده با تيم رئال مادريد.
2- آندره شوچنکو آکرايني با 59 گل زده در 103 بازي.که در ترکيب 3 تيم باشگاهي ديناموکيف - آس ميلان و چلسي حضور داشته است.
3- رود ون نيستلروي هلندي با 57 گل زده در 76 بازي با تيمهاي پي اس وي آيندهون - منچستر يونايتد و رئال مادريد.
4- تيري هانري فرانسوي با 53 گل زده در 115 بازي با تيمهاي آاس موناکو - آرسنال و بارسلونا.
5- آلفردو دي استفانو آرژانتيني با 49 گل زده در 58 بازي با رئال مادريد.

هرنان کرسپو آرژانتيني هم تنها بازيکني است که توانسته با 5 تيم مختلف اروپايي در ليگ قهرمانان گل بزند.کرسپو با تيمهاي پارما(2گل در 9بازي) لاتسيو(5گل در 13بازي) اينتر ميلان(10گل در 15بازي) چلسي(4گل در 15بازي) و آس ميلان(6گل در 10بازي) موفق به گلزني در اين رقابتها شده است.

بازيکنان رکورد دار در انجام تعداد بازي اروپايي:
1- رائول گنزالس با 118 بازي در عضويت رئال مادريد.
2- روبرتو کارلوس با 117 بازي در عضويت تيمهاي رئال مادريد و فنرباغچه.
3- تيري هانري با حضور در 115 بازي با تيمهاي آاس موناکو - آرسنال و بارسلونا.
4- پائولو مالديني با حضور در 107 بازي با تيم آس ميلان.

 

+ نوشته شده در  جمعه 3 خرداد1387ساعت 1:15 بعد از ظهر  توسط Moosa  | 

دیروز دو تیم اینتر  و میلان در چارچوب رقابتهای سری A ایتالیا در ورزشگاه سن سیرو شهر میلان به میزبانی اینتر به میدان رفتند که در یک بازی  زیبا تیم اینتر موفق شد با درخشش استبان کامبیاسو تیم میلان را با نتیجه 2-1  شکست دهد. خولیو کروز نیز بازی خوبی به نمایش گذاشت.
در این دیدار آندرا پیرلو تک گل میلان را به ثمر رساند .  خولیو کروز و استبان کامبیاسو دو گل تیم اینتر را به ثمر رساندند.
وارتل ساموئل هم در نیمه اول بازی به شدت آسیب دید و جای خود را به ماتراتزی داد.
تا به حال  دو تیم میلان و اینتر 267 بار با هم مسابقه دادند و مسابقه دربی شهر میلان یا همان دلا مادونینا را برگذار کرده اند. که سهم تیم اینتر 91 پیروزی بوده است و میلان هم تا به حال 104 بار پیروز میدان بوده است و 72 بازی هم به مساوی ختم شده است. در دربی شهر میلان تا به حال تیم اینتر 395 گل و میلان 426 گل به ثمر رسانده اند.

همچنین دیروز تیمهای بارسلونا و رئال مادرید دیدار ال کلاسیکو را در چارچوب رقابتهای لالیگا اسپانیا برگذار کردند که در پایان تیم رئال مادرید موفق شد با تک گل بابتیستا بارسلونا را شکست دهد و قهرمانی نیم فصل را تصاحب کند. تیم بارسلونا در این دیدار با در اختیار نداشتن لیونل مسی مصدوم هیچ حرفی برای گفتن نداشت. هرچند حملاتی روبه دروازه رئال داشت.
فرانک رایکارد هم در این دیدار مهم جرأت استفاده از هانری رو نداشت. هانری که انتقالش به بارسلونا هزینه زیادی در بر داشت و حالا مسئولان بارسا فهمیدند که چه اشتباه بزرگی در مورد خرید هانری انجام داده اند. آرسنال بدون هانری هم که روز به روز داره بهتر میشه .
من چیزی حدود 5 ساله که معتقدم تیری هانری چندان بازیکن بزرگی نیست. بیشتر گلهایی که هانری به ثمر می رسونه در مقابل تیمهای ضعیف هست اون سال که هانری تونست آقای گل باشگاهای انگلیس بشه بیشتر گلهاش رو از روی نقطه پنالتی به ثمر رسانده بود . همین خاویر ساویولا که بارسلونا قدرش رو ندونست  از لحاظ سرعت و تکنیک خیلی بهتر از هانری بود ولی ساویولا در بارسا نیمکت نشین بود. در حال حاضر هم بارسلونا دو جوان خوش تکنیک و سریع به نامهای دُسانتوز و بوخان کرویچ داره  که واقعا حیفه که این دو بازیکن به خاطر بازیکنی مثل هانری نیم کت نشین باشند.

+ نوشته شده در  دوشنبه 3 دی1386ساعت 10:14 بعد از ظهر  توسط Moosa  | 

 

از سال 1991 به بعد هر سال در مقر فیفا واقع در شهر زوریخ سویس جایزه مرد سال فوتبال جهان به یکی از 3 بازیکن که نامزد دریافت این جایزه هستند اهداء می شود که در سال 2007 سه بازیکن به نامهای لیونل مسی از آرژانتین - کاکا از برزیل و کریستیانو رونالدو پرتقالی از سوی فیفا نامزد دریافت جایزه مرد سال فوتبال جهان شدند. که در پایان کاکا با بالاترین رأی به عنوان مرد سال فوتبال جهان انتخاب شد . لیونل مسی دوم شد و کریستیانو رونالدو با تعداد رأی پایین و با اختلاف زیاد سوم شد.


مهمترین دلیلی که باعث شد کاکا به عنوان مرد سال فوتبال جهان انتخاب شود این بود که یک روز قبل از اینکه به عنوان مرد سال فوتبال جهان انتخاب شود با تیم میلان قهرمان جام باشگاهای جهان شد و در دیدار فینال این مسابقات عالی بازی کرد . و باعث شد تا اون بازیهای زیبا و موثر لیونل مسی که همیشه از او می دیدیم در عرض یک روز به فراموشی سپرده بشه. شاید مقصر اصلی تیم بوکاجونیورز باشد که خیلی راحت گذاشت کاکا هنرنمایی کند و میلان به قهرمانی برسد تا حق لیونل مسی ضایع بشه.
همچنین مارتا از برزیل به عنوان بهترین بازیکن زن فوتبال جهان از سوی فیفا انتخاب شد.

مرد سال فوتبال جهان در سالهای گذشته:
سال 2007: کاکا
ملیت:برزیل
باشگاه:میلان ایتالیا

سال 2006: فابیو کاناوارو
ملیت:ایتالیا
باشگاه:رئال مادرید اسپانیا

سال 2005: رونالدینیهو
ملیت:برزیل
باشگاه:بارسلونا اسپانیا

سال 2004: رونالدینیهو
ملیت:برزیل
باشگاه:بارسلونا اسپانیا

سال 2003: زیدان
ملیت:فرانسه
باشگاه:رئال مادرید اسپانیا

سال 2002: رونالدو
ملیت:برزیل
باشگاه:رئال مادرید اسپانیا

سال 2001: لوئیس فیگو
ملیت:پرتقال
باشگاه:رئال مادرید اسپانیا

سال 2000: زیدان
ملیت:فرانسه
باشگاه:یوونتوس ایتالیا

سال 1999: ریوالدو
ملیت:برزیل
باشگاه:بارسلونا اسپانیا

سال 1998: زیدان
ملیت:فرانسه
باشگاه:یوونتوس ایتالیا

سال 1997: رونالدو
ملیت:برزیل
باشگاه:اینتر ایتالیا

سال 1996: رونالدو
ملیت:برزیل
باشگاه:بارسلونا اسپانیا

سال 1995: جورج وئا
ملیت:لیبریا
باشگاه:میلان ایتالیا

سال 1994: روماریو
ملیت:برزیل
باشگاه:بارسلونا اسپانیا

سال 1993: روبرتو باجو
ملیت:ایتالیا
باشگاه:یوونتوس ایتالیا

سال 1992: مارکو فان باستن
ملیت:هلند
باشگاه:میلان ایتالیا

سال 1991: لوته متئوس
ملیت:آلمان
باشگاه:اینتر ایتالیا

بهترین بازیکن جوان جهان:
در این مراسم سرجیو آگوئرو از آرژاتنتین به عنوان بهترین بازیکن جوان جهان در سال ۲۰۰۷ انتخاب شد.
سرجیو آگوئرو که از سرعت و تکنیک بالایی برخوردار است توانست در جام جهانی جوانان 2007 به همراه تیم جوانان آرژانتین به عنوان قهرمانی جهان برسد و با درخشش در آن مسابقات آقای گل جام جهانی جوانان و همچنین بهترین بازیکن این جام انتخاب شود.زمانی که سرجیو آگوئرو به اتلتیکو مادرید پیوست او گران قیمت ترین خرید در بین تیمهای باشگاهای اسپانیایی بود. خیلی ها بعد از لیونل مسی - سرجیو اگوئرو را مارادونای سوم آرژانتین می دانند.

 


چرا بازیکنان آرژانتینی نزد فیفا کمرنگ دیده می شوند:
شاید شما تا به حال فکر کرده باشید که چرا گابریل باتیستوتا که فیورنتینا را یک تنه قهرمان سری آ ایتالیا کرد و آقای گل شد تا به حال مرد سال فوتبال جهان نشده است باتیستوتایی که از همه لحاظ (قدرت شوت زنی- ضربه آزاد - جایگیری- ضربات سر) از تمامی مهاجمان برتر بود. چرا آریال اُرتگا که از تکنیکی ترین و بازیسازترین بازیکنان تاریخ فوتبال جهان است تا به حال مرد سال فوتبال جهان نشده است ولی بازیکنانی مثل زیدان و رونالدو که قابل مقایسه با آریال اُرتگا نیستند هر کدام 3 بار تا به حال به عنوان مرد سال فوتبال جهان انتخاب شده اند!!! چرا در سالی که پابلو آیمار با فوتبال زیبای خود یک تنه تیم والنسیا را قهرمان لالیگا کرد زیدان باید مرد سال فوتبال جهان شود در حالی که زیدان با رئال در لالیگا دوم شدند و در جام قهرمانان اروپا هم ناکام بودند. آنوخت از سوی فیفا حتی هیچ اسمی از پابلو آیمار برده نشد. و بازیکنان دیگری مثل فرناندو ردوندو - کانیگیا - ورون (در تیم لاتسیو) - کلودیو لوپز - خاویر زانتی و ...

برای دیدن بقیه مطالب و عکسها به ادامه مطلب بروید.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 28 آذر1386ساعت 4:50 بعد از ظهر  توسط Moosa  | 

بوکاجونیورز آرژانتین 2-4 میلان ایتالیا

فینال جام باشگاهای جهان در سال 2007 در ورزشگاه یوکاهاما ژاپن و در مقابل دید شصت وهشت هزار تماشاگر این ورزشگاه بین تیمهای بوکاجونیورز آرژانتین و میلان ایتالیا برگذار شد که در پایان تیم میلان توانست با نتیجه 4-2 بوکاجونیورز را شکست دهد و برای چهارمین بارقهرمان شود و به عنوان پر افتخارترین تیم باشگاهی جهان برسد. در این دیدار گلهای میلان را اینزاکی در دقایق 21 و 71 نستا در دقیقه 50 و کاکا در دقیقه 61 به ثمر رساندند. رودریگو پالاسیو در دقیقه 22 و آمروزینی (به اشتباه)در دقیقه 85 برای بوکاجونیورز گلزنی کردند.

ترکیب تیم بوکاجونیورز به مربیگری میگوئل روسو در دیدار فینال:
12 مائوریسیو کارانته
3 کلودیو مورل رودریگرز
4 هوگو ایبارا
5 سپاستین باتاگلیا
9 مارتین پالرمو
14 رودریگو پالاسیو
15 آلوارو گنزالس
19 نری کاردوسو
20 جاناتان مایدانا
24 اور بانگا
29 گابریل پالتا

بازیکنان ذخیره:
1 خاویر گارسیا
2 ماتیاس سیلوستره
6 ماتیاس کاهیس
16 خوان کروپوویسا
17 مائورو بوسلی
21 کارلس بوئنو
23 جیسوس داتولو
8 پابلو لدسما (در دقیقه 67 به بازی آمد)
11 لیندرو گراسیان (در دقیقه 68 به بازی آمد)
25 پابلو میگلیوری
27 نیکولاس برتولو
22 فابین وارگاس

ترکیب تیم میلان به مربیگری کارلو آنجلوتی در دیدار فینال:
1 دیدا
3 پائولو مالدینی
4 کاخا کالادزه
8 گنارو گتوسو
9 فیلیپو اینزاکی
10 کلارنس سیدورف
13 آلساندرو نستا
21 آندرئا پیرلو
22 کاکا
23 آمبروسینی
25 دانیله بونیرا

بازیکنان ذخیره:
11 آلبرتو جیلاردینو
16 زجلکو کالاک
17 داریو سیمیچ
18 یانکولوبسکی
19 جوسپه فاوالی
20 یوهان گورکاف
27 سرجینیو
29 والریو فیوری
44 ماسیمو اُدو
2 کافو (در دقیقه 76 به میدان رفت)
5 امرسون (در دقیقه 65 به بازی آمد)
32 کریستین بروچی (در دقیقه 87 به میدان رفت)

آمار بازی فینال بین تیمهای بوکاجونیورز و میلان:

آس میلان
بوکاجونیورز
۴
نتیجه ۲
۱۴
تعداد شوت ۱۶
۲
کرنر ۵
۲
کارت زرد ۳
۱
کارت قرمز ۱
۵۰٪
درصد مالکیت توپ ۵۰٪

کارت قرمز:پابلو لدسما از بوکاجونیورز و کاخا کالادزه از میلان با دریافت کارت قرمز از زمین بازی اخراج شدند.

در پایان این رقابتها کاکا به عنوان بهترین بازیکن دیدار فینال و همچنین به عنوان بهترین بازیکن جام باشگاهای جهان انتخاب شد و توپ طلا این جام را از آن خود کرد. کلارنس سیدورف به عنوان دومین بازیکن برتر انتخاب شد وبه توپ نقره رسید و رودریگو پالاسیو از بوکاجونیورز با دریافت توپ برنز به عنوان سومین بازیکن برتر این رقابتها رسید.


واشینتن بازیکن برزیلی تیم اُراوا ردس ژاپن با 3 گل زده کفش طلا و عنوان آقای گلی جام باشگاهای جهان را از آن خود کرد. عماد محمد رضا از تیم سپاهان و فیلیپو اینزاکی از میلان هر دو با دو گل زده بعنوان دومین گلزنان برتر این جام شناخته شدند.

پر افتخارترین تیمهای باشگاهی جهان در فتح جام باشگاهای جهان:
1- میلان ایتالیا با 4 بار قهرمانی.(قهرمانی در سالهای 1969-1989-1990و2007)
2- بوکاجونیورز آرژانتین با 3 بار قهرمانی.(قهرمانی در سالهای 1977-2000و2003)
3- ناسیونال اُوروگوئه با 3 بار قهرمانی.(قهرمانی در سالهای 1971-1980-1988)
4- پنارول اُوروگوئه با 3 بار قهرمانی.(قهرمانی در سالهای 1961-1966-1982)
5- رئال مادرید اسپانیا با 3 بار قهرمانی.(قهرمانی در سالهای 1960-1998-2002)
6- سائو پائولو برزیل با 3 بار قهرمانی.(قهرمانی در سالهای 1992-1993-2005)
7- آژاکس هلند با 2 بار قهرمانی.(قهرمانی در سالهای 1972-1995)
8- بایرن مونیخ آلمان با 2 بار قهرمانی.(قهرمانی در سالهای 1976-2001)
9- ایندیهپنته آرژانتین با 2 بار قهرمانی.(قهرمانی در سالهای 1973-1984)
10- اینتر میلان ایتالیا با 2 بار قهرمانی.(قهرمانی در سالهای 1964-1965)
11- یوونتوس ایتالیا با 2 بار قهرمانی.(قهرمانی در سالهای 1985-1996)
12- پورتو پرتقال با 2 بار قهرمانی.(قهرمانی در سالهای 1987-2004)
13- سانتوز برزیل با 2 بار قهرمانی.(قهرمانی در سالهای 1962-1963)
14- اتلتیکو مادرید اسپانیا با قهرمانی در سال 1974.
15- بورسیا دورتموند آلمان با قهرمانی در سال 1997.
16- کورینتیانس برزیل با قهرمانی در سال 2000.
17- استودیانتس آرژانتین با قهرمانی در سال 1968.
18- فاینورد هلند با قهرمانی در سال 1970.
19- فلامینگو برزیل با قهرمانی در سال 1981.
20- گرمیو برزیل با قهرمانی در سال 1983.
21- اینترناسیونال برزیل با قهرمانی در سال 2006.
22- منچستر یونایتد انگلیس با قهرمانی در سال 1999.
23- اُلیمپیا پاراگوئه با قهرمانی در سال 1979.
24- رایسینگ کلاب آرژانتین با قهرمانی در سال 1967.
25- ستاره سرخ بلگراد یوگوسلاوی با قهرمانی در سال 1991.
26- ریور پلاته آرژانتین با قهرمانی در سال 1986.
27- ولزسارسفیلد آرژانتین با قهرمانی در سال 1994.

پرافتخارترین کشورها که تا به حال تیمهای آن موفق به فتح جام باشگاهای جهان شده اند:
1- آرژانتین. (6تیم باشگاهی آرژانتینی که تا به حال 9بار قهرمان شده اند)
2- برزیل. (6تیم باشگاهی برزیل که تا به حال 9بار قهرمان شده اند)
3- ایتالیا. (3تیم باشگاهی ایتالیایی که تا به حال 8بار قهرمان شده اند)
4- اُوروگوئه. (2تیم باشگاهی اُوروگوئه که تا به حال 6بار قهرمان شده اند)
5- اسپانیا. (2تیم باشگاهی اسپانیا که تا به حال 4بار قهرمان شده اند)
6- آلمان. (2تیم باشگاهی آلمانی که تا به حال 3بار قهرمان شده اند)
7- هلند. (2تیم باشگاهی هلند که تا به حال 3بار قهرمان شده اند)

در کل 15 تیم باشگاهی از آمریکای جنوبی 25 بار قهرمان جام باشگاهای جهان شده اند و 12 تیم اروپایی 22 بار قهرمان جام باشگاهای جهان شده اند.

تحلیل بازی فینال بین تیمهای بوکاجونیورز و میلان:
در نیمه اول بازی بوکا بهتر از میلان بازی کرد اما دو موقعیت صد در صد گل تیم بوکاجونیورز با اشتباه داور آفساید اعلام شد و نیمه اول با همان نتیجه 1-1 مساوی به پایان رسید. در نیمه دوم دفاع بوکاجونیورز و دروازبان این تیم ضعیف عمل کردند و میلانیها با درخشش کاکا بازی را به نفع خود تمام کردند.کاکا با درخششی که از خود نشان داد در یک قدمی عنوان مرد سال فوتبال جهان قرار گرفت. امروز در مراسمی مرد سال فوتبال جهان توسط فیفا از بین سه بازیکن لیونل مسی - کاکا و کریستیانو رونالدو انتخاب می شود.بدون شک با این نتیجه ای که در فینال رقم خورد در عین شایستگی لیونل مسی بازیکن دیگری به نام کاکا به عنوان مرد سال فوتبال جهان انتخاب می شود. حتما شما بازیهای زیبا و موثر لیونل مسی برای بارسا و آرژانتین رو به یاد دارید و گل مارادونایی که از وسط زمین همه رو دریپل زد. و حالا با درخشش کاکا در فینال جام باشگاهای جهان و آن هم در آستانه انتخاب مرد سال فوتبال جهان تمامی نبوغ و بازیهای زیبای لیونل مسی به فراموشی سپرده می شود .

برای دیدن بقیه عکسهای بازی فینال بین میلان و بوکاجونیورز به ادامه مطلب بروید.

ادامه مطلب (عکسهاي بازي فينال بين ميلان و بوکاجونيورز)
+ نوشته شده در  دوشنبه 26 آذر1386ساعت 7:41 بعد از ظهر  توسط Moosa  | 

            

رقابتهای جام باشگاهای جهان در سال 2007 که از 16 آذر ماه در کشور ژاپن برگذار می شود با بازی فینال بین دو تیم بو کاجونیورز آرژانتین و میلان ایتالیا خاتمه پیدا می کند.

زمان برگذاری دیدار رده بندی: (ساحلی تونس - اوراواردس ژاپن) یکشنبه 25آذر ساعت 10:30 به وقت تهران
زمان برگذاری بازی فینال: (بوکاجونیورز آرژانتین- میلان ایتالیا) یکشنبه 25آذر ساعت 14 به وقت تهران

تا قبل از مسابقه فینال 2007 تیمهای بو کا جونیورز آرژانتین - میلان ایتالیا - ناسیونال اوروگوئه - پنارول اوروگوئه - رئال مادرید اسپانیا  و سائوپائولو برزیل هر کدام با 3 بار قهرمانی (در رقابتهای جام باشگاهای جهان و جام بین قاره ای)پر افتخارترین تیمهای جهان در رقابتهای جهانی محسوب می شوند.
هر کدام از تیمهای بوکا جونیورز یا میلان  که بتواند در بازی فینال به پیروزی برسد و قهرمان شود می تواند به تنهایی به عنوان پر افتخار ترین تیم باشگاهی جهان شناخته شود و آنوخت باید آن تیم را بهترین تیم باشگاهی تاریخ فوتبال جهان بدانیم !!!
تا به حال 6 تیم باشگاهی آرژانتینی 9 بار به قهرمانی در این رقابتها رسیده اند و با کشور برزیل که 6 تیم از این کشور 9 بار به قهرمانی رسیده اند برابری می کنند. و در صورتی که بو کا جونیورز در فینال به قهرمانی برسد آنوخت  آرژانتین به تنهایی پر افتخارترین کشور در سطح باشگاهی خواهد بود.

نگاهی به مسابقات انجام شده در رقابتهای جام باشگاهای جهان تا قبل از فینال:
در اولین دیدار تیمهای وایتاکر یونایتد نیوزلند و سپاهان از ایران در مقابل هم قرار گرفتند که در پایان سپاهان با نتیجه 3-1 به پیروزی رسید. گلهای بازی را عماد محمد رضا دو بار در دقایق 3 و 4 و  ابدل وهاب ابوالهی در دقیقه 47 برای سپاهان و هادی عقیلی در دقیقه 74 به اشتباه به نفع وایتاکر یونایتد به ثمر رساندند.
نتایج سایر دیدارها:
پاچوگا مکزیک 0-1 ساحلی تونس. که تک گل این دیدار را ناری در دقیقه 85 به ثمر رساند.
اٌراوارد ژاپن 3-1 سپاهان ایران. گلهای بازی: ناگاری در دقیقه 32 واشینتن در دقیقه 54 عقیلی (به اشتباه) برای اٌراوارد  و محمود کریمی در دقیقه 80 برای سپاهان  گل زنی کردند.
بو کاجونیورز آرژانتین 1-0 ساحلی تونس. که تک گل این دیدار را نری کاردوسو در دقیقه 37 به ثمر رساند.
بازیکنان بوکا جونیورز در این دیدار:
12مائورسیو کارانتا (دروازبان)
3کلودیو مورل
4هوگو ایبارا
5سپاستین باتاگلیا
9مارتین پالرمو (کاپیتان)
14رودریگو پالاسیو
19نری کاردوسو
20جاناتان مایدانا
22فابین وارگاس (این بازیکن با دریافت کارت زرد دوم اخراج شد)
24اِور بانگا
29گابریل پالتا


آلوارو گنزالس در دقیقه 68 - مائورو بوسلی در دقیقه 90 و  پابلو لدسما در دقیقه 92 برای بوکاجونیورز در نیمه دوم به میدان رفتند.


میلان ایتالیا 1-0 اٌراوارد ژاپن. که تک گل این دیدار را کلارنس سیدورف در دقیقه 68 به ثمر رساند.

در حال حاضر عماد محمد رضا از تیم سپاهان با 2 گل زده در سطر جدول گلزنان قرار دارد.

برای دیدن عکسهای بازی بوکاجونیورز و ساحل تونس به ادامه مطلب بروید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه 23 آذر1386ساعت 10:34 قبل از ظهر  توسط Moosa  | 

 

تیم فوتبال سپاهان اصفهان در دیدار برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا در مقابل دید شصت هزار هوادار ژاپنی در ورزشگاه سایتاما به مصاف اُراوا ردس رفت. که تن به شکست 2-0 در مقابل این تیم ژاپنی داد. محرم نویدکیا و ابدالوهاب ابولهی برای سپاهان عالی بازی کردند. در کل سپاهان خوب بازی کرد هر چند بعضی بازیکنان این تیم چند اشتباه فردی مخصوصا روی گل اول داشتند. که آن به خاطر فشار روانی بود که از سوی تماشاگرهای اُراوا متحمل می شدند که به سبک خاصی تیمشون را با سر و صدای زیاد بی وقفه از اول تا آخر بازی تشویق می کنند و تمرکز بازیکنان تیم حریف را به می زنند.. فراموش نکنید که همین تماشاگران ژاپنی و کره ای بودند که در جام جهانی 2002 باعث حذف تیمهای بزرگی چون ایتالیا و اسپانیا شدند. تیم سپاهان باید در دیدار رفت نتیجه لازم را می گرفت. در دیدار رفت سپاهان با وجود حملات زیاد روی دروازه اُراوا نتیجه ای بهتر از 1-1 نگرفته بود.

تیم اُراوا ردس ژاپن در مجموع دیدار رفت و برگشت با نتیجه 3-1 قهرمان لیگ قهرمانان آسیا در سال 2007 شد. پیش از این تیمهای العین امارات در سال 2003 - الاتحاد عربستان در سال 2004 و در سال 2005 - هیوندای موتورز کره جنوبی در سال 2006 موفق به کسب قهرمانی آسیا تحت عنوان لیگ قهرمانان شده اند. حتما می دونید که از سال 1967 تا سال2002 این رقابتها تحت عنوان جام باشگاهای آسیا برگذار می شده است.

پر افتخارترینهای آسیا در جام باشگاهای آسیا (قبل از 2002) و لیگ قهرمانان آسیا(بعد از 2002) :
استقلال تهران از ایران با قهرمانی در سالهای 1970 و 1991 و نایب قهرمانی در سالهای 1992 و 1999.
الحلال از عربستان با قهرمانی در سالهای 1992 و 2000 و نایب قهرمانی در سالهای 1987 و 1988.
الاتحاد از عربستان با قهرمانی در سالهای 2004 و 2005.
ساون سامسونگ از کره جنوبی با قهرمانی در سالهای 2001 و 2002.
پاهنگ استیلرز از کره جنوبی با قهرمانی در سالهای 1997 و 1998.
اف سی بانکوک از تایلند با قهرمانی در سالهای 1994 و 1995.
مکابی تلاوید از رژیم صهیونیستی با قهرمانی در سالهای 1969 و 1971.

از ایران علاوه بر استقلال که دو بار قهرمان شده است تیمهای پاس در سال 1993 و تیم تاج در سال 1970 قهرمان شده اند.
تا کنون تیمهای باشگاهی کره جنوبی 7بار - عربستان 4بار - ژاپن 4بار - ایران 3بار - رژیم صهیونیستی 3بار - تایلند 2بار - چین 1 بار - قطر 1بار - امارات 1بار موفق به قهرمانی در این رقابتها شده اند.

حضور سپاهان در جام باشگاهای جهان:
جام باشگاهای جهان در سال 2007 با حضور 7 تیم از 6 کنفدراسیون در کشور ژاپن برگذار می شود. که اولین بازی این جام را در یک بازی پلی آف تیمهای سپاهان و ویدکر یونایتد استرلیا در روز جمعه 16 آذر 1386 برگذار می کنند. که برنده این دیدار در روز 19 آذر باید به مصاف اُراوا ردس ژاپن برود.

تیمهای حاضر در جام باشگاهای جهان 2007:
بوکا جونیورز آرژانتین (با قهرمانی در جام لیبرتادورس )
میلان ایتالیا (با قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا)
پا چوکا مکزیک (با قهرمانی در جام کونکاکاف)
اتویلا دو ساحل تونس (با قهرمانی در لیگ قهرمانان آفریقا)
اُراواردس ژاپن (با قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا)
سپاهان ایران (از آنجا بازیهای جام باشگاهای جهان در کشور ژاپن برگذار می شود و برای اینکه تماشاگران ژاپنی به خاطر حضور اُراواردس از این رقابتها استقبال کنند تصمیم بر این گرفته شد که دو تیم فینالیت لیگ قهرمانان آسیا در جام باشگاهای جهان حضور پیدا کنند تا در صورت باخت اُراوا ردس از سپاهان این تیم نیز در جام باشگاهای جهان حضور پیدا کند.)

عکس لوکا بوناچیچ سر مربی کروات تیم سپاهان

+ نوشته شده در  جمعه 25 آبان1386ساعت 9:51 قبل از ظهر  توسط Moosa  | 

  تیم فولاد مبارکه سپاهان اصفهان نماینده شایسته ایران توانست با وجود کسب نتیجه 0-0  در مقابل الوحده امارات در بازی برگشت نیمه نهایی (با نتیجه 3-1 در مجموع دیدار رفت و برگشت) به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کند. در این دیدار که در ورزشگاه النهیان شهر ابوزوی امارات برگذار شد تیم سپاهان در مقابل دید      هزار هوادار تیم اماراتی صعود خود به فینال را جشن گرفت. بن ویلیامس از کشور استرلیا قضاوت این بازی را به عهده داشت. ستاره این بازی عباس محمدی دروازبان سپاهان بود که چندین بار با مهار شوتهای از راه دور بازیکنان الوحده و عکس العمل های سریع خود دروازه سپاهان را حفظ کرد. بدون شک عباس محمدی می تواند اولین گزینه برای انتخاب بهترین دروازبان این رقابتها باشد او در بازیهای قبل سپاهان در رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا نیز درخشیده بود و از ارکان صعود سپاهان به مرحله فینال بود. عباس محمدی نشان داد که مناسبترین گزینه برای انتخاب دروازبان اول تیم ملی ایران می باشد . دروازبانی که یک شوت گیر عالی با واکنشهای سریع می باشد و در خروجها موفق است و شیرجه های بلند و جایگیری عالی دارد.
تیم سپاهان در دیدار رفت در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان  موفق شده بود تیم الوحده را با نتیجه 3-1 شکست دهد.

                

بازیکنان سپاهان بسیار با انگیزه و تاکتیک پذیر و هما هنگ در رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا ظاهر شدند. از ستارگان این تیم می توان به محرم نویدکیا- ابدالوهاب ابوال هی(بازیکن عراقی)- عباس محمدی و سید محمد صالحی اشاره کرد. که عالی در این رقابتها ظاهر شدند.
تا قبل از بازی فینال موتا (برزیلی) از تیم سونگنام کره جنوبی با به ثمر رساندن 7 گل در سطر جدول گلزنان قرار دارد و سید محمد صالحی با 5 گل زده در رتبه دوم قرار دارد.

گلزنان سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا تا قبل از بازی فینال:
سید محمد صالحی با 5 گل زده.
عماد رضا با 3 گل زده.
محمود کریمی و محمد نوری با 2گل زده.
ابدوالوهاب ابوالهی و محرم  نویدکیا و حسین پاپی هم هر کدام یک گل زده اند.

                  

 تیم اول لیگ و تیم اول جام حذفی کشورهای کویت-سوریه-امارات عربی-عربستان- عراق-قطر-کره جنوبی-چین- ژاپن- ازبکستان-ایران-اندونزی و استرلیا و همچنین تیم اول لیگ کشورهای ویتنام و تایلند در رقابتهای لیگ قرمانان آسیا در قالب 7 گروه به رقات پرداختند.

نگاهی به نتایج دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا 2007:
گروه (1):

تیم امتیاز بازی برد مساوی باخت گل ز گل خ تفاضل گل
الوحده امارات 13 6 4 1 1 13 6 7+
الزورا عراق 11 6 3 2 1 9 6 3+
العربی کویت 7 6 2 ۱ 3 10 12 2-
الریان قطر 2 6 ۰ 2 4 3 11 8-

در این گروه الوحده امارات به مر حله حذفی صعود کرد.

گروه (2):

تیم امتیاز بازی برد مساوی باخت گل ز گل خ تفاضل
الحلال عربستان 8 4 2 2 0 5 1 4+
پاختاکور ازبکستان 6 4 2 0 2 3 5 2-
الکویت کویت 2 4 0 2 2 2 4 2-
استقلال ایران

 در این گروه به دیگر نماینده کشورمان استقلال تهران از سوی AFC اجازه شرکت در رقابتهای لیگ قهرمانان داده نشد و AFC علت آنرا بی توجهی مسئولان استقلال به اعلام اسامی بازیکنان استقلال به AFC تا موعد مقرر اعلام کرد.  و تیم استقلال تهران بدون انجام بازی حذف شد.  الحلال عربستان به مر حله حذفی صعود کرد.

گروه (۳):

تیم امتیاز بازی برد مساوی باخت گل ز گل خ تفاضل
الکرامه سوریه 11 6 3 2 1 11 7 4+
نفتچی ازبکستان 10 6 3 1 2 6 7 1-
اف سی نجف عراق 8 6 2 2 2 9 8 1+
السعد قطر 4 6 1 1 4 6 10 4-

از این گروه الکرامه سوریه به دور بعد صعود کرد.

گروه (۴):

تیم امتیاز بازی برد مساوی باخت گل ز گل خ تفاضل گل
سپاهان ایران 13 6 4 1 1 12 5 7+
الشباب عربستان 10 6 3 1 2 9 3 6+
العین امارات 6 6 1 3 2 5 8 3-
الاتحاد سوریه 3 6 0 3 3 3 13 10-

از این گروه سپاهان اصفهان صعود کرد.

گروه (۵):

تیم امتیاز بازی برد مساوی باخت گل ز گل خ تفاضل گل
اُراوا ژاپن 10 6 2 4 0 9 5 4+
سیدنی استرلیا 9 6 2 3 1 8 5 3+
پرسیک اندونزی 7 6 2 1 3 6 16 10-
شانگهای چین 5 6 1 2 3 7 4 3+

از این گروه اُراوا ژاپن به مرحله حذفی صعود کرد.

گروه (۶):

تیم امتیاز بازی برد مساوی باخت گل ز گل خ تفاضل
کاوازکی ژاپن 16 6 5 1 0 15 4 11+
چوننام دراگونس کره 10 6 3 1 2 7 8 1-
آرما مالانگ اندونزی 4 6 1 1 4 2 9 7-
بانکوک تایلند 3 6 0 3 3 4 7 3-

از این گروه تیم کاوازکی فورنتال ژاپن به مرحله بعد صعود کرد.

گروه (۷):
تیم امتیاز بازی برد مساوی باخت گل ز گل خ تفاضل
سونگنام کره 13 6 4 1 1 13 6 7+
شاندونگ چین 13 6 4 1 1 12 8 4+
ادلید استرلیا 8 6 2 2 2 9 6 3+
گاچ دونگ تام ویتنام 0 6 0 0 6 4 18 14-

از این گروه تیم سونگنام کره جنوبی با تفاضل گل بهتر نسبت به شاندونگ چین به دور بعد صعود کرد.

نتایج مرحله حذفی تا قبل از فینال:

فینال لیگ قهرمانان آسیا در سال 2007 را دو تیم سپاهان ایران و اُراوا ژاپن برگذار می کنند.
دیدار رفت فینال بین سپاهان و اُراوا: در روز چهارشنبه 1۶ آبان در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان یا در ورزشگاه آزادی برگذار می شود.
دیدار برگشت فینال بین اُراوا و سپاهان : در روز چهارشنبه 2۳ آبان در ورزشگاه سایتاما ژاپن برگذار می شود.

+ نوشته شده در  پنجشنبه 3 آبان1386ساعت 5:59 بعد از ظهر  توسط Moosa  | 

 

 

آرژانتین ۲ - ۱ جمهوری چک

دو تیم آرژانتین و جمهوری چک در شهر تورنتو کانادا فینال جام جهانی جوانان را برگذار کردند که در یک بازی زیبا و تماشایی تیم آرژانتین با نتیجه ۲-۱ چک را شکست داد تا برای ششمین بار قهرمان جهان شود. گلهای این بازی را فنین در دقیقه ۶۰ برای چک و سرجیو آگوئرو در دقیقه۶۲ و زاراته در دقیقه ۸۶ برای آرژانتین به ثمر رساندند. همه بازیکنان عالی بودند سرجیو آگوئرو - ماکسیمیانو مورالز - زاراته - نرکادو ستارگان این بازی بودندند. آرژانتین یک مدافع مستحکم و قدرتمند را هم به نام نرکادو در این رقابتها به فوتبال دنیا معرفی کرد. وارتل ساموئل جدید آرژانتین ((نرکادو)) می باشد. آرژانتین در این رقابتها هم مثل همیشه با اقتدار در تمامی بازیها به پیروزی رسید . در این رقابتها سرجیو آگوئرو با شش گل زده آقای گل شد. تیم شیلی هم با پیروزی ۱-۰ مقابل اتریش در دیدار رده بندی به عنوان سومی این رقابتها رسید.

گلزنان برتر جام جهانی جوانان :
1- سرجیو آگوئرو از آرژانتین با 6گل زده.
2- آدریان لوپز از اسپانیا با 5گل زده.
3- ماکسیمیانو مورالز از آرزانتین با 4 گل زده.

عناوین جام جهانی جوانان کانادا در سال ۲۰۰۷:
تیم قهرمان : آرژانتین (با 6 پیروزی و 1 تساوی).
تیم نایب قهرمان : چک ( با 2 پیروزی و 4 تساوی و 1 شکست).
تیم سوم : شیل ( با 5 پیروزی و 1 تساوی و 1 شکست).

برنده توپ طلا : سرجیو اگوئرو از آرژانتین.
برنده توپ نقره : ماکسیمیانو مورالز از آرژانتین.
برنده توپ برنز : د سانتوز از مکزیک.

برنده کفش طلا : سرجیو اگوئرو از آرژانتین (با 6گل)
برنده کفش نقره : آدریان لوپز از اسپانیا (با 5گل)
برنده کفش برنز : ماکسیمیانو مورالز از آرژانتین (با 4گل)

برای تماشای گلهای بازی آرژانتین - چک و جشن قهرمانی آرژانتین به ادامه مطلب بروید.

ادامه مطلب (فيلم گلهای بازی و جشن قهرماني آرژانتین)

+ نوشته شده در  پنجشنبه 4 مرداد1386ساعت 1:49 بعد از ظهر  توسط Moosa  | 

 

      آرژانتین ۳ -۰ شیلی

در چارچوب رقابتهای جام جهانی جوانان زیر ۲۰ سال بامداد امروز دو تیم آرژانتین و شیلی در شهر تورنتو کانادا به مصاف هم رفتند که در این دیدار فوقالعاده جذاب و دیدنی آرژانتین با قاطعیت با ۳ گل آنجل دماریا (دقیقه۱۲) و گل کلودیو یاکوب (دقیقه۶۶) و گل ماکسیمیانو مورالز (دقیقه۹۳) به پیروزی رسید تا در فینال جام جهانی جوانان دو تیم آرژانتین و جمهوری چک به مصاف هم بروند.

زمان برگذاری مسابقات پایانی جام جهانی جوانان:
دیدار رده بندی:  شیلی - اتریش (زمان : روز یکشنبه 31تیر ساعت 19:45 به وقت تهران.)
مسابقه فینال : آرژانتین - جمهوری چک (زمان : روز یکشنبه 31تیر ساعت 22:45 به وقت تهران.)

گلزنان برتر جام تا مرحله نیمه نهایی:
1- سرجیو آگوئرو از آرژانتین با 5گل زده.
آدریان لوپز از اسپانیا با 5گل زده.
2- ماکسیمیانو مورالز از آرژانتین با 4گل زده.

نتایج مرحله حذفی جام جهانی جوانان تا نیمه نهایی:

      

+ نوشته شده در  جمعه 29 تیر1386ساعت 2:57 بعد از ظهر  توسط Moosa  | 

بامداد امروز فینال جام ملتهای آمریکای جنوبی بین آرژانتین و برزیل برگذار شد که در عین نا باوری تیم فوتبال برزیل با نتیجه 3-0 از سد آرژانتین گذشت و برای هشتمین بار در کوپا آمریکا به قهرمانی رسید که گلهای بازی را خولیو بابتیستا در دقایق نخست بازی و آیالا که به اشتباه دروازه خودی را باز کرد و داسیلوا یرای برزیل به ثمر رسانندند.
پیش از این در دیدار رده بندی هم مکزیک 3-1 اوروگوئه را شکست داده بود و به مقام سومی رسیده بود. در پایان این رقابتها روبینیو از برزیل با 6 گل زده آقای گل شد و خوان ریکلمه هم با 5 گل زده دومین گل زدن برتر جام شناخته شد. و لیونل مسی به عنوان بهترین بازیکن جام انتخاب شد.

پر افتخارترین تیمهای آمریکای جنوبی در فتح کوپا آمریکا:

1- آرژانتین با 14 بار قهرمانی (قهرمانی در سالهای 1921, 1925, 1927, 1929, 1937, 1941, 1945, 1946, 1947, 1955, 1957, 1959, 1991و 1993)

2- اوروگوئه با 14 بار قهرمانی (قهرمانی در سالهای 1916, 1917, 1920, 1923, 1924, 1926, 1935, 1942, 1956, 1959, 1967, 1983, 1987و 1995)

3- برزیل با 8 بار قهرمانی (قهرمانی در سالهای 1919, 1922, 1949, 1989, 1997, 1999, 2004 و 2007)

4- پاراگوئه با 2 بار قهرمانی (قهرمانی در سالهای 1953 و 1979)

5- پرو با 2 بار قهرمانی (قهرمانی در سالهای 1939 و 1975)

6- بولیوی با قهرمانی در سال 1963.

7- کلمبیا با قهرمانی در سال 2001.

آرژانتینی که با فوتبالی زیبا و با اقتدار به فینال رسیده بود مغلوب برزیلی شد که در مقابل مکزیک 2-0 شکست خورده بود و در نیمه نهایی در ضربات پنالتی اوروگوئه را شکست داد و به فینال رسید و چندان فوتبال زیبایی از برزیل ندیده بودیم.
این آرژانتین انگار برای فتح جام نفرین شده است. از ستارگان آرژانتین در فینال هیچ چیز ندیدیم . انگار پاهای لیونل مسی و کارلس توز را در این بازی قل و زنجیر کرده بودند و از اون حرکات سریع و تکنیکی این بازیکنان خبری نبود.  به نظر می آمد که آرژانتینیها از بردهای مکرر خودشون خسته شده بودند دیگه خبری از اون بازی سریع و جذاب آرژانتین نبود.
علل شکست آرژانتین از برزیل ؟ بی انگیزه بودن بازیکنان آرژانتین - گل زود هنگام برزیل - گل به خودی آیالا - فوتبال نا جوانمردانه و خشن و نتیجه گرا برزیل و خنثی کردن حرکات تکنیکی بازیکنان آرژانتین و در نهایت ایجاد فشار روانی بر بازیکنان آرژانتین - خوش شانسی برزیل (برخورد ضربه ریکلمه به تیرک دروازه برزیل و ...) - نا داوری ( گل صحیح لیونل مسی مردود اعلام شد.) و ....

+ نوشته شده در  دوشنبه 25 تیر1386ساعت 4:0 بعد از ظهر  توسط Moosa  | 

 

آرژانتین ۳ - ۰ مکزیک

تیم فوتبال آرژانتین بامداد امروز در نیمه نهایی کوپا آمریکا تیم مکزیک را با سه گل در هم کوبید . گلهای بازی را گابریل هاینزه در دقیقه و لیونل مسی (با یک ضربه چیب استثنائی) در دقیقه و گل رومن ریکلمه از روی نقطه پنالتی و در دقیقه بازی به ثمر رساندند. تا فینال کوپا آمریکا 2007 را آرژانتین و برزیل برگذار کنند.


زمان برگذاری مسابقه رده بندی کوپا آمریکا: مکزیک - اوروگوئه در روز یکشنبه 24 تیر ساعت 00:35 بامداد به وقت تهران.
زمان برگذاری مسابقه فینال کوپا آمریکا: آرژانتین - برزیل در روز دوشنبه 25 تیر ساعت 00:35 بامداد به وقت تهران.

بازیکنان آرژانتین بالاترین سطح فوتبال جهان را در این مسابقات به نمایش گذاشتند و با اقتدار همه حریفان را شکست دادند. آرژانتینی که 4-1 آمریکا قهرمان کونکاکاف را در هم کوبید کلمبیا را 4-2 شکست داد پاراگوئه را 1-0 شکست داد و پرو را با 4 گل شکست داد و حالا هم در نیمه نهایی مکزیک را با سه گل در هم کوبید . این طور که به نظر می آید این آرژانتین هیچ حریفی نداره نه مکزیک نه برزیل ونه ایتالیا. و این در حالیست که آرژانتین نیمی از فوق ستارگان خود را به دلیل کم بودن ظرفیت 22 نفره تیمها در اختیار نداشته است. فوق ستارگانی از جمله ماکسی رودریگرز - خوان سورین - وارتل ساموئل - کولوچینی - خولیو کروز - خاویر ساویولا - سرجیو آگوئرو - زاوالتا - اینسوا - دی آلکساندرو - دمیچلیس - سولاری - مارتین پالرمو - اوسکار اوستاری - لوسیانو فیگروا - لوسیانو گایتی - گنسالو هیگواین - آروبا بارنا - لینرو کوفره - و ...
فکرش رو بکنید که اگه همین بازیکنانی که به تیم آرژانتین دعوت نشده اند یک تیم تشکیل دهند می توانند بهترین حریف تیم فعلی آرژانتین باشند.

برای تماشای گلهای بازی آرژانتین - مکزیک در نیمه نهایی کوپا آمریکا به ادامه مطلب بروید.

ادامه مطلب (گلهاي بازي آرژانتين - مکزيک)
+ نوشته شده در  پنجشنبه 21 تیر1386ساعت 5:8 بعد از ظهر  توسط Moosa  | 

 

       آرژانتین ۴ - ۰ پرو

بازی بعدی آرژانتین در مرحله حذفی کوپا آمریکا:  آرژانتین-مکزیک (زمان مسابقه: پنج شنبه 21 تیر ساعت 4:20 بامداد به وقت تهران )

برای تماشای گلهای این بازی به ادامه مطلب بروید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 18 تیر1386ساعت 7:45 بعد از ظهر  توسط Moosa  | 

                                   

شانزدهمین دوره جام جهانی جوانان زیر ۲۰سال در کشور کانادا در حال برگذاری است که با پایان دور مقدماتی این نتایج در گروه های شش گانه رقم خورده است:

گروه A:

تیم امتیاز تعداد بازی تعداد برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل
شیلی ۷ ۳ ۲ ۱ ۰ ۶ ۰ ۶+
اتریش ۵ ۳ ۱ ۲ ۰ ۲ ۱ ۱+
کنگو ۴ ۳ ۱ ۱ ۱ ۳ ۴ ۱-
کانادا ۰ ۳ ۰ ۰ ۳ ۰ ۶ ۶-

گروه B:

تیم امتیاز تعداد بازی تعداد برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل
اسپانیا ۷ ۳ ۲ ۱ ۰ ۸ ۵ ۳+
زامبیا ۴ ۳ ۱ ۱ ۱ ۴ ۳ ۱+
اوروگوئه ۴ ۳ ۱ ۱ ۱ ۳ ۴ ۱-
اردن ۱ ۳ ۰ ۱ ۲ ۳ ۶ ۳-

گروه C:

تیم امتیاز تعداد بازی تعداد برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل
مکزیک ۹ ۳ ۳ ۰ ۰ ۷ ۲ ۵+
گامبیا ۶ ۳ ۲ ۰ ۱ ۳ ۴ ۱-
پرتقال ۳ ۳ ۱ ۰ ۲ ۴ ۴ ۰
نیوزلند ۰ ۳ ۰ ۰ ۳ ۱ ۵ ۴-

گروه D:

تیم امتیاز تعداد بازی تعداد برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل
آمریکا ۷ ۳ ۲ ۱ ۰ ۹ ۳ ۶+
لهستان ۴ ۳ ۱ ۱ ۱ ۳ ۷ ۴-
برزیل ۳ ۳ ۱ ۰ ۲ ۴ ۵ ۱-
کره جنوبی ۲ ۳ ۰ ۲ ۱ ۴ ۵ ۱-

گروه E:

تیم                   امتیاز تعداد بازی تعداد برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل
آرژانتین ۷ ۳ ۲ ۱ ۰ ۷ ۰ ۷+
جمهوری چک ۵ ۳ ۱ ۲ ۰ ۴ ۳ ۱+
کره شمالی ۲ ۳ ۰ ۲ ۱ ۲ ۳ ۱-
پاناما ۱ ۳ ۰ ۱ ۲ ۱ ۸ ۸-

گروه F:

تیم            امتیاز تعداد بازی تعداد برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل
ژاپن ۷ ۳ ۲ ۱ ۰ ۴ ۱

۳+

نیجریه ۷ ۳ ۲ ۱ ۰ ۳ ۰ ۳+
کاستاریکا ۳ ۳ ۱ ۰ ۲ ۲ ۳ ۱-
اسکاتلند ۰ ۳ ۰ ۰ ۳ ۲ ۷ ۵-

که در نهایت تیمهای اول و دوم هر گروه به طور مستقیم و از میان تیمهای سوم برتر هر گروه ۴ تیم به مرحله حذفی صعود کردند. در پایان مرحله گروهی تیمهای آرژانتین و مکزیک بهترین عملکرد را داشتند و شانس اول قهرمانی به حساب می آیند.

جدول رنکینگ برای انتخاب ۴ تیم باقیمانده از تیمهای سوم برتر گروه های شش گانه:

گروه تیمهای سوم برتر هر گروه                امتیاز تعداد بازی تعداد برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل
A کنگو ۴ ۳ ۱ ۱ ۱ ۳ ۴ ۱-
B اوروگوئه ۴ ۳ ۱ ۱ ۱ ۳ ۴ ۱-
C پرتقال ۳ ۳ ۱ ۰ ۲ ۴ ۴ ۰
D برزیل ۳ ۳ ۱ ۰ ۲ ۴ ۵ ۱-
F کاستاریکا ۳ ۳ ۱ ۰ ۲ ۲ ۳ ۱-
E کره شمالی ۲ ۳ ۰ ۲ ۱ ۲ ۳ ۱-

همانطور که می بینید باز هم برزیل به زور به مرحله حذفی صعود کرد و آن چه که از نتایج تیمهای حاضر در مرحله حذفی میشه استنباط کرد اینه که برزیل ضعیفت ترین تیم مرحله حذفی است.

برنامه مسابقات مرحله حذفی جام جهانی جوانان:

      

زمان برگذاری مسابقات مرحله حذفی جام جهانی جوانان:

اسپانیا - برزیل (زمان مسابقه: چهارشنبه ۲0تیر ساعت 6:45)
جمهوری چک - ژاپن (زمان مسابقه: چهارشنبه ۲0تیر ساعت 6:45)
اتریش - گامبیا (زمان مسابقه: پنج شنبه ۲۱تیر ساعت ۳:۱۵)
آمریکا - اوروگوئه (زمان مسابقه: پنج شنبه ۲۱تیر ساعت ۳:۱۵)
آرژانتین - لهستان (زمان مسابقه: جمعه 22تیر ساعت 00:15)
نیجریه - زامبیا (زمان مسابقه: جمعه 22تیر ساعت 00:15)
پرتقال - شیلی (زمان مسابقه: جمعه 22تیر ساعت 3:15)
مکزیک - کنگو (زمان مسابقه: جمعه 22تیر ساعت 3:15)

جام جهانی جوانان هر دو سالی یک بار برگذار می شود و آرژانتین با ۵ بار قهرمانی پر افتخارترین تیم این رقابتها به حساب می آید.

قهرمانان جهان در جامهای جهانی ادوار گذشته:

۱-آرژانتین با ۵ بار قهرمانی (قهرمانی در سالهای ۱۹۷۹ - ۱۹۹۵ - ۱۹۹۷ - ۲۰۰۱ - ۲۰۰۵).

۲-برزیل با ۴ بار قهرمانی (قهرمانی در سالهای ۱۹۸۳ - ۱۹۸۵ - ۱۹۹۳ - ۲۰۰۳).

۳-پرتقال با ۲ بار قهرمانی (قهرمانی در سالهای ۱۹۸۹ - ۱۹۹۱).

۳-اسپانیا با قهرمانی در سال ۱۹۹۹.

۴-روسیه با قهرمانی در سال ۱۹۷۷.

۵-آلمان با قهرمانی در سال ۱۹۸۱.

۶-یوگوسلاوی با قهرمانی در سال ۱۹۸۷.

برندگان توپ طلا و کفش طلا در جامهای جهانی جوانان ادوار گذشته:

سال برگذاری و میزبان برنده کفش طلا                                برنده توپ طلا                           
تونس ۱۹۷۷ کویینا از برزیل (با ۴گل) ولادمیر بسانوف از روسیه
ژاپن ۱۹۷۹ رامون دیاز از آرژانتین (با ۸گل) دیه گو مارادونا از آرژانتین
استرلیا ۱۹۸۱ کاواساس از استرلیا (با ۴گل) رامیلوس گابور از رومانی
مکزیک ۱۹۸۳ جووانی از برزیل (با ۶گل) جووانی از برزیل
روسیه ۱۹۸۵ لوسادا از اسپانیا (با ۳گل) پائولو سیلاس از برزیل
شیلی ۱۹۸۷ ویدزک از آلمان (با ۷گل) پروسینکی از یوگوسلاوی
عربستان ۱۹۸۹ سالنکو از روسیه (با ۵گل) بیسمارک از برزیل
پرتقال ۱۹۹۱ چرباکوف از روسیه (با ۵گل) پیکسی از پرتقال
استرلیا ۱۹۹۳ زامورانو از کلمبیا (با ۳گل) آدریانو سیلوا از برزیل
قطر ۱۹۹۵ اکستربیا از اسپانیا (با ۷گل) کایو از برزیل
مالزی ۱۹۹۷ آیتون از برزیل (با ۱۰گل) نیکولاس الیویرا از اوروگوئه
نیجریه ۱۹۹۹ کاناگو از اسپانیا (با ۵گل) زیدو کیتا از مالی
آرژانتین ۲۰۰۱ ساویولا از آرژانتین (با ۱۱گل) ساویولا از آرژانتین
امارات ۲۰۰۳ جانسون از آمریکا (با ۴گل) اسمائیل متار از امارات
هلند ۲۰۰۵ مسی از آرژانتین (با ۶گل) لیونل مسی از آرژانتین

بهترین بازیکن و آقای گل جام جهانی ۲۰۰۷ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به امید قهرمانی جوانان آرژانتین در جام جهانی جوانان.

+ نوشته شده در  دوشنبه 18 تیر1386ساعت 6:3 بعد از ظهر  توسط Moosa  | 

سلام دوستان. تو این چند روزه مشکلاتی واسم پیش اومده بود و من نتونستم آپ کنم . و تو این چند روز دلم برای همه بروبچر آرژانتینی تنگ شده بود و از امروز در مورد تمامی بازیهای تیم فوتبال آرژانتین در جام ملتهای آمریکای جنوبی و همچنین جام جهانی جوانان مطلب می نویسم .

 

تیم آرژانتین بامداد دیروز در آخرین بازی خود در دور مقدماتی در رقابتهای کوپا آمریکا با تک گل خاویر ماسکرانو توانست پاراگوئه را شکست دهد تا با 9 امتیاز و به عنوان تیم اول به گروه بعد صعود کند و حریف پرو در مرحله حذفی شود. تیم فوتبال آرژانتین در اولین بازی خود در دور مقدماتی آمریکا که قهرمان کونکاکاف شده بود را با نتیجه 4-1 شکست داده بود که گلهای این بازی را کرسپو (دو بار) و آیمار و کارلس توز به ثمر رسانده بودند. آرژانتین در بازی دوم نیز اقتدار خود را به رخ همگان کشید و 4-2 کلمبیا را شکست داد که در این بازی کرسپو و خوان ریکلمه ( دو بار) و دیه گو میلیتو به ثمر رساندند. (برای تماشای گلها به ادامه مطلب بروید.)

نتایج تیمها در مرحله گروهی:

گروه A:

تیم امتیاز تعداد بازی تعداد برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل
ونزوئلا ۵ ۳ ۱ ۲ ۰ ۴ ۲ ۲+
پرو ۴ ۳ ۱ ۱ ۱ ۵ ۴ ۱+
اروگوئه ۴ ۳ ۱ ۱ ۱ ۱ ۳ ۲-
بولیوی ۲ ۳ ۰ ۲ ۱ ۴ ۵ ۱-

گروه B:

تیم امتیاز تعداد بازی تعداد برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل
مکزیک ۷ ۳ ۲ ۱ ۰ ۴ ۱ ۳+
برزیل ۶ ۳ ۲ ۰ ۱ ۴ ۲ ۲+
شیلی ۴ ۳ ۱ ۱ ۱ ۳ ۵ ۲-
اکوادور ۰ ۳ ۰ ۰ ۳ ۳ ۶ ۳-

گروه C:

تیم امتیاز تعداد بازی تعداد برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل
آرژانتین ۹ ۳ ۳ ۰ ۰ ۹ ۳ ۶+
پاراگوئه ۶ ۳ ۲ ۰ ۱ ۸ ۲ ۶+
کلمبیا ۳ ۳ ۱ ۰ ۲ ۳ ۹ ۶-
آمریکا ۰ ۳ ۰ ۰ ۳ ۲ ۸ ۶-

که در نهایت تیمهای اول و دوم هر گروه و دو تیم از تیمهای سوم برتر به مرحله حذفی صعود کردند.
برنامه مسابقات مرحله حذفی:
ونزوئلا - اروگوئه. (زمان مسابقه: یکشنبه 17 تیر ساعت 1:35 بامداد به وقت تهران)
برزیل - شیلی. (زمان مسابقه: یکشنبه 17 تیر ساعت 4:20 بامداد به وقت تهران)
مکزیک - پاراگوئه. (زمان مسابقه: یکشنبه 17 تیر ساعت 23:35 به وقت تهران)
آرژانتین - پرو. (زمان مسابقه: دوشنبه 18 تیر ساعت 2:20 بامداد به وقت تهران)
در مرحله نیمه نهایی برنده بازیهای ونزوئلا - اروگوئه و برزیل - شیلی در چهارشنبه 20 تیر ساعت 4:20 بامداد به وقت تهران به مصاف هم می روند. در دیگر بازی مرحله نیمه نهایی برنده بازیهای مکزیک - پاراگوئه و آرژانتین - پرو در پنج شنبه 21 تیر ساعت 4:20 بامداد به وقت تهران به مصاف هم می روند.

لیست بازیکنان آرژانتین حاضر در جام ملتهای آمریکای جنوبی:

نام بازیکن شماره پیراهن سن بازیکن تعداد بازی ملی تعداد گل ملی عضویت تیم باشگاهی
روبرتو آبوندان زیری ۱ ۳۴ساله ۳۵ ۰ گتافه اسپانیا
خوان پابلو کاریزو ۱۲ ۲۳ساله ۱ ۰ ریورپلاته آرژانتین
آگوستین اوریون ۲۲ ۲۶ساله ۰ ۰ سن لورنزو آرژانتین
روبرتو آیالا ۲ ۳۴ساله ۱۱۲ ۷ ویارئال اسپانیا
دانیال دیاز ۳ ۲۸ساله ۴ ۰ بوکاجونیورز آرژانتین
هوگو ایبارا ۴ ۳۳ساله ۸ ۰ بوکاجونیورز آرژانتین
گابریل هاینزه ۶ ۲۹ساله ۳۷ ۱ منچستریونایتد انگلیس
خاویر زانتی ۸ ۳۳ساله ۱۰۸ ۵ اینتر ایتالیا
گابریل میلیتو ۱۵ ۲۶ساله ۲۳ ۰ رئال ساراگوزا اسپانیا
نیکولاس بوردیسو ۱۷ ۲۶ساله ۱۵ ۰ اینتر ایتالیا
فرناندو گاگو ۵ ۲۱ساله ۵ ۰ رئال مادرید اسپانیا
خوان رومن ریکلمه ۱۰ ۲۹ساله ۳۹ ۱۰ بوکاجونیورز آرژانتین
لوچو گنزالس ۱۳ ۲۶ساله ۳۷ ۵ پورتو پرتقال
خاویر ماسکرانو ۱۶ ۲۳ساله ۲۷ ۱ لیورپول انگلستان
پابلو سزار آیمار ۱۶ ۲۷ساله ۴۸ ۷ رئال ساراگوزا اسپانیا
استبان کامبیاسو ۱۹ ۲۶ساله ۳۳ ۳ اینتر ایتالیا
سپاستین ورون ۲۰ ۳۲ساله ۵۸ ۹ استودیانتس آرژانتین
رودریگو پالاسیو ۷ ۲۵ساله ۵ ۰ بوکاجونیورز آرژانتین
هرنان کرسپو ۹ ۳۲ساله ۶۴ ۳۵ چلسی انگلستان
کارلس توز ۱۱ ۲۳ساله ۳۲ ۷ منچستریونایتد انگلیس
لیونل مسی ۱۸ ۲۰ساله ۱۷ ۵ بارسلونا اسپانیا
دیه گو میلیتو ۲۱ ۲۸ساله ۱۳ ۴ رئال ساراگوزا اسپانیا

برای تماشای فیلم ویدئویی گلهای بازی های آرژانتین در مرحله گروهی رقابتهای کوپا امریکا به ادامه مطلب بروید.

ادامه مطلب  ( فيلمهاي گلهای بازی آرژانتین و آمریکا)
+ نوشته شده در  شنبه 16 تیر1386ساعت 1:1 بعد از ظهر  توسط Moosa  | 

 

تیم فوتبال بوکا جونیورز آرژانتین بامداد دیروز در بازی بر گشت فینال جام باشگاهای آمریکای جنوبی موسوم به لیبرتادورس در جلوی دید هزاران هوادار برزیلی با شکست گرمیو برزیل قهرمان شد.

 

 

فیلم ویدئویی مراسم جشن قهرمانی بوکا جونیورز. (برای دیدن فیلمهای بیشتر به ادامه مطلب بروید.)

بوکا جونیورز که در بازی رفت با گلهای خوان ریکلمه - رودریگو پالاسیو و تدسما موفق به شکست گرمیو شده بود در بازی برگشت نیز با دو گل ریکلمه گرمیو را شکست داد ودر مجموع بازی رفت و برگشت 5-0 حریف برزیلی خود را شکست داد و با اقتدار قهرمان شد.

 

 

فیلم ویدئویی از گلهای ریکلمه در بازی فینال جام لیبر تادورس. که بوکا در بازی برگشت ۲-۰ گرمیو را برد.

 

 

فیلم ویدئویی از گلهای بازی و صحنه های زیبای بازی. (برای دیدن فیلمهای بیشتر به ادامه مطلب بروید.)

این ششمین بار بود که بوکا جونیورز جام لیبرتادورس را تصاحب کرد و از این حیث دومین تیم پر افتخار بعد از دیگر تیم آرژانتینی ایندیهپنته می باشد. ایندیهپنته قبلا هفت بار قهرمان جام لیبرتادورس شده است.

پر افتخارترین تیمهای آمریکای جنوبی در فتح جام لیبرتادورس:
1- ایندیهپنته آرژانتین با هفت بار قهرمانی در سالهای: 1964 - 1965 - 1972 - 1973 - 1974 - 1975 و 1984.
2- بوکا جونیورز آرژانتین با شش بار قهرمانی در سالهای: 1977 - 1978 - 2000 - 2001 - 2003 و 2007.
3- پنارول اوروگوئه با پنج بار قهرمانی در سالهای: 1960 - 1961 - 1966 - 1982 و 1987.
4- استودیانس آرژانتین با سه بار قهرمانی در سالهای: 1968 - 1969 و 1970.
سائوپائولو برزیل با سه بار قهرمانی در سالهای: 1992 - 1993 و 2005.
اّلمپیا پاراگوئه با سه بار قهرمانی در سالهای: 1979 - 1990 و 2002.
ناسیونال اوروگوئه با سه بار قهرمانی در سالهای: 1971 - 1980 و 1988.
5- ریورپلاته آرژانتین با دو بار قهرمانی در سالهای: 1986 و 1996.
کروزیرو برزیل با دو بار قهرمانی در سالهای: 1976 و 1997.
گرمیو برزیل با دو بار قهرمانی در سالهای: 1983 و 1995.
سانتوز برزیل با دو بار قهرمانی در سالهای: 1962 و 1963.
6- آرجنتینس جونیورز آرژانتین با قهرمانی در سال 1985.
رایسینگ کلاپ آرژانتین با قهرمانی در سال 1967.
ولزسارسفیلد آرژانتین با قهرمانی در سال 1994.
واسگودو گامای برزیل با قهرمانی در سال 1998.
پالمیراس برزیل با قهرمانی در سال 1999.
فلامینگو برزیل با قهرمانی در سال 1981.
اینترناسیونال برزیل با قهرمانی در سال 2006.
اتلتیکو ناسیونال کلمبیا با قهرمانی در سال 1989.
وانس کالدس کلمبیا با قهرمانی در سال 2004.
کولو کولو شیلی با قهرمانی در سال 1991.

تیمهای باشگاهی آرژانتین که در مجموع 21 بار قهرمان جام لیبرتادورس شده اند نشان دهنده قدرت تیمهای آرژانتینی هستند.
پر افتخارترین کشورهای آمریکای جنوبی که تا به حال تیمهای باشگاهی آن موفق به فتح جام لیبرتادورس شده اند:
تیمهای آرژانتینی با 21 بار قهرمانی در لیبرتادورس.
تیمهای برزیلی با 13 بار قهرمانی در لیبرتادورس.
تیمهای اوروگوئه با 8 بار قهرمانی.
تیمهای پاراگوئه با 3 بار قهرمانی.
تیمهای کلمبیا 2 بار قهرمانی.
تیمهای شیلی 1 بار قهرمانی.

بوکا جونیورز با قهرمانی در جام لیبرتادورس با حضور در جام باشگاهای جهان به مساف تیمهای اول دیگر قاره ها از جمله میلان ایتالیا می رود. بوکاجونیورز تا به حال سه بار قهرمان جام باشگاهای جهان شده است که این خود نشان دهنده اقتدار بوکا است که اگر بگویم بوکا جونیورز بهترین تیم جهان است بیراه نگفته ایم.

بوکا جونیورز بزرگترین باشگاه بازیکن ساز جهان به حساب می آید و همیشه تیمهای معتبر اروپایی را از بازیکنان خوش تکنیک خود تغذیه می کرده است. بسیاری از بهترینهای جهان از بوکا جونیورز به فوتبال جهان معرفی شده اند. بازیکنانی چون دیه گو آرماندو مارادونا - گابریل باتیستوتا - کریستین کنزالس - نلسون ویواس - آروبا بارنا - کلودیو کانیگیا - خوان سپاستین ورون - وارتل ساموئل - نیکولاس بوردیسیو - روبرتو آبوندان زیری - مارسلو دلگادو - فرناندو گاگو - کارلس توز - فدریکو اینسوا و ...

تصاویری از نماد و آرم تیم فوتبال بوکا جونیورز:

بهترین گلزن تاریخ باشگاه بوکا جونیورز:
فرانسیسکو واراللو با زدن 181 گل بهترین گلزن تاریخ باشگاه بوکا جونیورز به حساب می آید. واراللو از سال 1931 تا سال 1939 در بوکا بازی کرده است. مارتین پالرمو با زدن 164 گل دومین گلزن برتر تاریخ بوکا بوده است پالرمو از سال 1997 تا 2001 و از سال 2004 تا الان در بوکا بازی می کند.

برای تماشای عکسهای بازیکنان در فینال جام لیبرتادورس و همچنین تماشای فیلمهای ویدئویی بازی فینال به لينک زير بروید.

عکسها و فيلمهاي بازي فینال جام لیبرتادورس
+ نوشته شده در  جمعه 1 تیر1386ساعت 12:22 بعد از ظهر  توسط Moosa  | 

بر روی هر کدام از کلپهای زیر کلیک کنید صفحه ای باز می شود که شما باید برای دانلود کلیپ ویدئویی بر روی گزینه  Download Original در کنار صفحه کلیک کنید و بر روی کامپیوتر خود آن کلیپ ویدئویی را ذخیره کنید. و برای سریعتر دانلود شدن صفحه اصلی حاوی فلش را ببندید.  البته شما می توانید منتظر بمانید فیلم فلش به طور کامل لود شود و به طور آنلاین فیلم را ببینید.

      کلیپ ویدئویی از تکنیکهای انفرادی خوان ریکلمه و کارلس توز                                               (حجم : 3370کیلو بایت  )
 

                      کلیپ ویدئویی از حرکات موزون کارلس توز                                               (حجم : 1030کیلو بایت  )

  کلیپ ویدئویی از تکنیکهای کارلس توز - کریستیانو رونالدو - زلاتان ابراهیموویچ - آدریانو
                                   (حجم : 2960کیلو بایت  )

 

+ نوشته شده در  یکشنبه 27 خرداد1386ساعت 9:53 قبل از ظهر  توسط Moosa  | 

برای دیدن فیلم های زیر بر روی دکمه play کلیک کنید و منتظر بمانید تا فایل تصویری به طور کامل دریافت شود و بعد فیلم را تماشا کنید. در ضمن نرم افزار پخش فایلهای فلش باید بر روی کامپیوتر شما نصب باشد.

گل مسی در بازی بارسلونا و گتافه که ۵-۲ بارسلونا بازی را برد. در مقایسه با گل مارادونا که در جام جهانی ۱۹۸۶ به انگلستان زد.


Comparativa gol de Messi y Maradona


Messi, le nouveau Maradona ?


Maradona 1986 V.S. Messi 2007


Gol de Messi / Gol de Maradona

حتما برای دیدن فیلمهای بیشتر از لیونل مسی اینجا را کلیک کنید.

به سایت whoateallthepies.tv هم حتما سر بزنید و در مورد گلهای مسی نظر بدهید. از لینکی که من در این وبلاگ گذاشته ام به این سایت بروید.

+ نوشته شده در  جمعه 31 فروردین1386ساعت 7:1 بعد از ظهر  توسط Moosa  | 

همین یک ماه پیش بود که آرژانتین در سطر جدول رنکینگ فیفا قرار داشت و در جدید ترین رنکینگ فیفا آرژانتین نسبت به ماه قبل یک پله سقوط کرده است و بعد از ایتالیا در رتبه دوم جهان قرار گرفته است. در حالی که در یک ماه اخیر چندان بازیهای ملی بین تیمهای جهان انجام نشده است. از قرار معلوم فیفا نمی خواسته که پر ستاره ترین تیم جهان(آرژانتین) در سطر جدول فیفا باشه.

 

معیارهای فیفا برای رنکینگ ماهانه تیمهای ملی چیست و تا چه حد رنکینگ فیفا قابل قبوله.

در سال 1993 فيفا با كمك شركت كوكاكولا پيشنهاد روشي براي مقايسه تيم‌هاي فوتبال، رده‌بندي (Ranking) را ارائه كردند. در اين روش اين امكان وجود داشت كه بتوان بر اساس بازي‌هاي بين المللي تيمهاي فوتبال مقايسه‌اي بين آنها انجام شود و امتيازي به هريك داده شود.
پس از گذشت چند سال اين روش محاسباتي توانست ثابت كند كه روش قابل قبولي براي مقايسه قدرت تيم‌هاي فوتبال مي‌‌باشد و مي‌‌توان به آن استناد كرد. در طول مدت زماني كه از اين فرمول رده‌بندي استفاده شده است تغييراتي هم در آن اعمال شده كه بر كيفيت مقايسه و بدست آوردن نتيجه درستتر از آن افزوده شده است كه در اين مطلب به آن خواهيم پرداخت.
قوانين حاكم بر محاسبات امتياز
بسيار ساده است، تقريبا" همان فرمول‌هايي كه بر يك مسابقه در يك حاكم است. يك تيم مي‌‌تواند با توجه به نتايجي كه در مسابقات بدست مي‌‌آورد، امتياز مشخصي بدست آورد و هر آنكه بيشترين امتياز را بدست آورد در بالاي جدول قراي مي‌‌گيرد. اما يك تفاوت عمده ميان اين جدول و جداول رتبه بندي ليگ‌هاي باشگاهي در اين است كه محاسبه امتياز فقط به نتيجه بازي و احيانا" گل‌هاي رد و بدل شده ندارد. بلكه همانطور كه گفتيم به محل انجام شدن بازي، درجه اهميت بازي هم مربوط مي‌شود. همچنين نكته بسيار مهم آن است كه امتياز هر تيم از هر بازي، به قدرت (در واقع همان امتياز) تيم مقابل نيز مربوط مي‌شود. بنابراين برد مقابل يك تيم قوي به مراتب امتياز يك تيم را از حالي كه در مقابل يك تيم ضعيف پيروز مي‌شود بيشتر بالا مي‌‌برد، يعني بر خلاف بازي‌هاي باشگاهي هر بردي سه امتياز به شما نمي‌دهد.
محاسبات بر اساس فرمول‌هاي نسبتا" پيچيده‌اي انجام مي‌‌گيرد و تا قبل از سال 1999 يك برد مي‌‌توانست تيم را به اندازه يك تا سه امتياز بالا ببرد اما با تغييراتي كه در اين سال در محاسبات Ranking صورت گرفت، يك برد مي‌‌تواند امتياز تيم در جدول را از 10 تا 30 بالا ببرد.
پارامترهاي دخيل در محاسبه امتياز تيم‌ها
برد، تساوي يا باخت در حالت عادي برد امتياز بيشتري از باخت يا تساوي براي يك تيم به ارمغان مي‌‌آورد. دو يا سه امتياز براي برد، يك امتياز براي مساوي و صفر امتياز براي شكست. اما اين امتيازها براي اندازگيري توانايي يك تيم در طبقه بندي جهاني كافي نيست، بنابراين معيارهاي ديگري وارد ميدان مي‌‌شوند تا امتياز حاصل از يك بازي براي طرفين مشخص شود.
پيروزي تيم بر يك تيم با امتياز كمتر ارزش كمتري دارد تا پيروزي بر يك تيم با ارزش بالاتر يا حتي مساوي. حتي ممكن است شكست يك تيم برابر يك تيم قوي برايش در جول امتياز خوبي به ارمغان بياورد.
يك تفاوت عمده در اين طبقه بندي هنگامي است بازي دو تيم به ضربات پنالتي كشيده مي‌شود. در اين حالت تيمي كه با ضربات پنالتي برنده مي‌شود همان امتياز برد را تصاحب مي‌‌كند و تيمي كه با ضربات پنالتي شكست را مي‌‌پذيرد امتياز حالت مساوي در جريان بازي عادي را تصاحب مي‌‌كند.
گلهاي رد و بدل شده از جمله فاكتورهاي مهم در كسب امتياز تعداد گلهايي است كه در بازي رد و بدل مي‌شود. تقسيم امتيازهاي يك بازي به ميزان قدرت (امتياز كنوني) تيمها بستگي دارد. بعنوان مثال در بازي يك تيم ضعيف با قوي، گلي كه يك تيم ضعيف مي‌‌زند امتياز بيشتري دارد تا گلي كه تيم قوي به ثمر مي‌‌رساند. همچنين فيفا براي تشويق بازي‌ها به حالت هجومي، ارزش يك گل زده شده را به مراتب بيشتر از يك گل خورده شده - كه از امتياز كسر مي‌شود - براي يك تيم محاسبه مي‌‌كند. همچنين اگر بازي به پنالاتي كشيده شود امتيازي كه تيم برنده بدست مي‌‌آورد فقط بر اساس گلهايي است كه در طي بازي رد و بدل شده است.
همچنين در يك بازي ارزش گلي كه ابتدا زده مي‌شود به مراتب بيش از ارزش گلهاي بعدي مي‌‌باشد. در ضمن هرگز امكان ندارد با گل‌هاي زده بيشتر، بيش از حداكثر امتيازي كه فيفا براي برد در نظر گرفته شده است را بتوان كسب كرد. دليل اين امر هم بيشتر به مسائل روانشناسي بر مي‌گردد، در بازي‌هايي كه پس از گلي‌هاي ابتدايي برنده گلهاي بيشتري ميزند بيشتر مسائل رواني بر بازي حاكم مي‌شود تا مسائل فني.
ميزبان يا ميهمان بودن اينكه تيم در كشور خود بازي كند و يا در يك كشور خارجي ارزش متفاوت دارد. فيفا براي بازي يك تيم در غير از كشور خود يك پاداش كوچك سه امتيازي در نظر مي‌‌گيرد. اما در بازيهاي جهاني اين امتياز اضافه به كسي داده نمي‌شود.
ضريب اهميت يك بازي هر بازي براي خود يك درجه اهميت دارد كه به آن سنگيني خاصي مي‌‌دهد. بيشترين درجه اهميت به بازي‌هاي جام جهاني مربوط شده و كمترين آن به بازي‌هاي دوستانه مربوط مي‌شود. فاكتورهاي زير در امتياز بازي‌ها در نظر گرفته مي‌شود يعني آنكه براي فيفا ارزش يك بازي مقدماتي بين قاره‌اي 50% بيش از يك بازي دوستانه مي‌‌باشد.

  • چرا در جام جهاني تيمي پر ستاره مثل آرژانتين كه زيبا بازي مي كنه و همه بازيها را با اقتدار مي بره و فقط به خاطر افت در يك بازي حذف ميشه اما تيمي مثل فرانسه كه جذاب بازي نمي كنه و به سختي به جام جهاني صعود مي كنه حتي در ضعيفترين گروه جام جهاني فقط با شانس به گروه بعد صعود مي كنه به فينال مي رسه آيا اگر بازيهاي جام جهاني بصورت ليگ برگزار ميشد مثل ليگهاي باشگاهي چون ليگ برتر انگليس يا لاليگا هنوز هم اين اتفاقات مي افتاد!!! حداقل در ليگ تيمهاي اول تا آخر به درستي مشخص ميشوند.
  • چرا دیه گو مارادونا بعنوان مرد سال فوتبال انتخاب نشده است در حالی که همه مردم جهان می دانند که تا الان مارادونا بهترین بازیکن بوده است.
  • چرا در سالي كه پابلو آيمار يك تنه والنسيا را با بازيهاي خوب خود قهرمان لاليگا اسپانيا كرد زيدان مرد سال فوتبال جهان شد كه قابل مقايسه با پابلو آيمار نبود . چرا هرسال بهترين بازيكن جهان از باشگاهای اروپا انتخاب ميشود در حالي كه بيشتر تيمهاي آمريكاي جنوبي قهرمان جام باشگاهاي جهان ميشوند و كارلس توز بازيهاي خوب خود را در تيمهاي كرونتيزانس و بوكاجونيورز نشان داده است.
  • به نظر من قانونهای فیفا همیشه به نفع اروپاییها بوده است و همیشه از بازیکنان و تیمهای اروپایی مخصوصا فرانسه و سویس حمایت شده است.
+ نوشته شده در  جمعه 31 فروردین1386ساعت 12:5 بعد از ظهر  توسط Moosa  | 

برای دیدن فیلم یک دقیقه ای از بازیکنان آرژانتین بر روی لینک زیر کلیک کنید. در پستهای بعدی کلیپهای بیشتری می زارم.

              دریافت فایل: (کلیپ ویدئویی بازیکنان آرژانتین)  حجم: ۱.۶۸مگابایت

+ نوشته شده در  دوشنبه 28 اسفند1385ساعت 3:55 بعد از ظهر  توسط Moosa  | 

بیستای اول از آرژانتینیها:

                            

  (Download (full size                (Download (full size              (Download (full size

 

                              

(Download (full size                   (Download (full size                (Download (full size

 

                              

(Download (full size                  (Download (full size                 (Download (full size 

 

                               

(Download (full size                  (Download (full size                  (Download (full size

 

                               

(Download (full size                  (Download (full size                  (Download (full size

 

                               

(Download (full size                  (Download (full size                   (Download (full size

 

                               

(Download (full size                  (Download (full size                   (Download (full size

 

                               

(Download (full size                  (Download (full size                   (Download (full size

 

                                

(Download (full size                  (Download (full size                   (Download (full size

 

                               

(Download (full size                  (Download (full size                   (Download (full size

 

                               

(Download (full size                  (Download (full size                   (Download (full size

 

                                

(Download (full size                   (Download (full size                   (Download (full size

 

                                

(Download (full size                   (Download (full size                   (Download (full size

+ نوشته شده در  جمعه 18 اسفند1385ساعت 10:22 بعد از ظهر  توسط Moosa  | 

بهترین بازیکنان فوتبال جهان MoosaTV

و همچنین  ماکسی رودریگرز  که یادم رفت اسمشو تو لیست بالا بذارم.

     بهترینهای سال ۲۰۰۷ ؟

+ نوشته شده در  پنجشنبه 3 اسفند1385ساعت 4:55 بعد از ظهر  توسط Moosa  | 

اگه من مربی تیم ملی آرژانتین بودم این ترکیب را به زمین می فرستادم. هر چند انتخاب بازیکن از بین پنجاه شصت بازیکن آرژانتینی تراز اول جهان که هر کدومشون ستاره های تیمهای بزرگ اروپا و آمریکای جنوبی هستند کار مشکلیه. به نظر من نیمی از ستارگان فوتبال جهان آرژانتینی هستند. ستارگان اروپا و برزیل یک طرف و ستارگان آرژانتین هم یک طرف.

     

ترکیب مورد علاقه من:
دروازبان: اُسکار اُستاری
مدافعین میانی: وارتل ساموئل _ روبرتو آیالا.
مدافع کناری چپ: گابریل هاینزه  یا  خوان سورین.
مدافع کناری راست: خاویر زانتی.
هافبکهای میانی: استبان کامبیاسو _ فرناندو گاگو.
هافبک بازیساز و هجومی: پابلو آیمار  یا  دی الکساندرو.
مهاجم راست: لیونل مسی  یا  ماکسی رودریگر.
مهاجم چپ: کارلس توز.
مهاجم نوک: هرنان کرسپو  یا   خاویر ساویولا.

اونوقت فکرش رو بکنید با این ترکیب آرژانتین چی می شد.
شما اگه مربی آرژانتین باشید چه بازیکنانی را انتخاب می کنید. تا چه حد با این ترکیب موافق هستیدخیلی دوست دارم نظرات شما رو بدونم.

 

+ نوشته شده در  جمعه 20 بهمن1385ساعت 10:55 قبل از ظهر  توسط Moosa  | 

سلام دوستان
 روزها بود که لحظه شماری می کردم که يک بازی ديگه از فوق ستارگان آرژانتين ببینم. که دیشب دو تیم آرژانتین و فرانسه در یک بازی دوستانه در پاریس به مصاف هم رفتند. من هم پا تلویزیون نیمه اول رو تماشا کردم و واسه نیمه دوم خوابم برد. صبح که بیدار شدم کلی افسوس خوردم که چرا خوابم برد و من تماشای بازی آرژانتین رو از دست دادم. خب دیگه حالا از پیرامون بازی براتون می گم.

                                    

فرانسویها نتونستند در زمین خودی در مقابل پر ستاره ترین تیم جهان نتیجه بگیرند. و در این مسابقه آرژانتين بازی را 0_1 برد. و تک گل این بازی را ساویولا در دقیقه 15 بازی زد. ساویولا تو این بازی عالی بود و باز هم نشان داد که میشه اون رو جزو پنج شش مهاجم اول جهان دونست. تو این بازی هر دو تیم فشرده و درگیر بازی می کردند پاسها نزدیک به هم بود سرعت بازی بالا بود البته اشتباهات دو تیم هم زیاد بود. تو این مسابقه در نهایت سرعت وتکنیک بازیکنان آرژانتین باعث پیروزی این تیم شد و تک گل بازی روی حرکات زیبای ساویولا به ثمر رسید . من با اون پاس پشت پای ساویولا به زانتی در صحنه گل خیلی حال کردم که پس از اینکه کرسپو شوتید و کوپر توپ را برگشت داد در برگشت  ساویولا با سرعت بالای خودش به توپ رسید و گل زد.
البته آرژانتین بازیکنان زیادی رو به خاطر مصدومیت در اختیار نداشت.

ترکیب اصلی آرژانتین در این مسابقه به این ترتیب بود:
دروازبان: آبونان زیری.  
مدافعان: روبرتو آیالا _  گابریل میلیتو _ گابریل هاینزه _ نیکولاس بوردیسو.
هافبکها: خاویر زانتی _ لوچو گنزالس _ استبان کامبیاسو _ فرناندو گاگو.
مهاجمان: خاویر ساویولا _ هرنان کرسپو.

بازیکنان ذخیره: لئو فرانکو ـ آروبا بارنا ـ فابریسیو فونتس  ـ گوتیریز ـ لیندرو سوموزا ـ لیساندرو لوپز ـ سرجیو آگوئرو ـ دیه گو میلیتو.

گوتیریز در دقیقه ۷۹ بازی به جای لوچو گنزالس ، دیه گو میلیتو در دقیقه ۷۹ به جای کرسپو و سرجیو آگوئرو در دقیقه ۸۴  به جای خاویر ساویولا به بازی آمدند.

تو این روزها سرم خیلی شلوغه و من از این به بعد روزهای پنج شنبه و جمعه آپ می کنم.
البته بعد سه ماه دیگه که کارهایم راست و ریست بشه هر روز تو وبلاگم آخرین مطالب فوتبالی را  می زارم.

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه 19 بهمن1385ساعت 10:59 بعد از ظهر  توسط Moosa  | 

در اینجا من فیلم گل مارادونا به انگلستان در جام جهانی ۱۹۸۶ رو گذاشتم که تو اون بازی آرژانتین دو بر یک بازی را برد.

                       دریافت فیلم (گل مارادونا به انگلستان) ۸۴۷KB

+ نوشته شده در  جمعه 13 بهمن1385ساعت 5:3 بعد از ظهر  توسط Moosa  |